Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek czyta, pisze, dyskutuje, ubiera myśli w słowa, poświęca swój czas, uważa, żeby kogoś nie urazić, spiera się, ale zgodnie z dobrymi zasadami, czasami oftopuje, ale w zdroworozsądkowym zakresie...żyje po prostu życiem forum. I nagle to wszystko znika, ląduje w niewidzialnym koszu jak ochłap.

 

Wydawało mi się, że fora stworzone są po to, żeby wymieniać poglądy. Czasami nawet dawać ponosić się emocjom, jeśli rozmowa jest tego warta. Poglądy na wszystko. Nawet na forach tematycznych (w tym i tym), są miejsca do luźnych rozmów. Jak widzę, łatwiej jest jednak usuwać i zamykać, niż przenosić po wcześniejszym poinformowaniu zainteresowanych zwykłą notką w temacie. Dziwne to i nie rozumiem tego. Co więcej, bardzo mi się to nie podoba. Nie chodzi już o samą dyskusję, ona nie ma tu nic do rzeczy, może i miejscami była niepotrzebnie rozemocjonowana. Chodzi mi o zasady. Na naszym forum zasada jest moim zdaniem najgorsza z możliwych, ociera się o cenzurę i świadomie piszę kolejny raz to straszne słowo :D

 

A można przecież inaczej, łagodniej, kulturalniej, z dobrym smakiem. Pisałem już o tym kilkukrotnie, można poszperać w koszu.

 

Pozdrawiam,

dorian g.

 

PS Kiedy w końcu wyzwolicie swoje umysły z tych zaszłych animozji? One wciąż rzutują negatywnie na to, co dzieje się dziś na forum. Czas już chyba wydorośleć, zapomnieć, wybaczyć, z uśmiechem i dystansem podchodzić do dawnej, zupełnie głupiej i niepotrzebnej, jak mi się wydaje, wojenki...

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie za bardzo orientuję się w "zaszłych animozjach" i nie specjalnie mnie one interesują.

Jeżeli mają wpływ na stan obecny to fatalnie.

Wczoraj zaraz po zamknięciu tematu "różne fora zegarkowe", wstawiłem podobny temat do Twojego. Celem miała być dyskusja, która w moim zamyśle miała prowadzić do poprawy forumowej sytuacji.

Temat został usunięty po 15 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, Koledzy, Wasze wysiłki nie mają sensu. Bez uczestnictwa "drugiej strony" to będzie tylko monolog. Musiałby się znaleźć ktoś odważny z Zarządu, aby faktycznie porozmawiać i być może wprowadzić zmiany w zasady funkcjonowania forum.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dało by się to jakoś usprawnić, to moja propozycja jest taka: dodać (o ile tego nie ma) automatyczne powiadamianie autora posta, co się z nim stało - że został przeniesiony / usunięty / wyedytowany. Na większości forum to jest i załatwia w ten sposób "politykę informacyjną". Po takiej informacji można skontaktować sie via PW z administracją i dopytać w razie potrzeby, o co poszło.

 

Druga sprawa - robiąc czystkę w temacie warto dopisać posta w stylu "Wątek został wyczyszczony z przepychanek - proszę trzymać się tematu i nie odpowiadać na tę wiadomość". Jeśli jest taka możliwość w silniku, można dać temu postowi 1-dniowy termin ważności.

 

A teraz ogólnie:

 

Biorąc udział w forum dyskusyjnym musicie liczyć się z tym, że Wasze wpisy wylądują w koszu. Po prostu. Zasada nie jest "najgorsza z możliwych" tylko "jedyna możliwa". Cieszę się, że w końcu moderacja działa nieco bardziej raźno. Oczywiście, że lepiej przenieść, niż wywalić, ale pod warunkiem, że dana treść mieści się nadal w dopuszczalnych ramach. Wątek, o którym mówimy, skręcił w stronę przepychanek i nie było sensu tego przenosić. Tak, wycięło się hurtem również z "niewinnymi" postami, ale musicie się pogodzić z faktem, że moderatorzy to też ludzie, którzy odwalają tą pracę po godzinach i zwyczajnie nie będą ślęczeć i oddzielać "ziarna od plew" post po poście, bo nie mają na to czasu. Nieważne, ile wzniosłych słów tutaj użyjecie - to się nie stanie. Koniec tematu.

 

Dodatkowo - taki wyczyszczony i "pocięty" wątek, w którym posty częściowo zawierają odniesienia do siebie nawzajem jest z reguły zupełnie nieczytelny i tak czy inaczej nadaje się później do kosza. Więc lepiej ciąć po całości od razu - szkoda zbędnej roboty.

 

Piszę to nie w obronie tutejszych moderatorów, których osobiście nie znam, tylko jako moderator na innym forum, któremu sprawa jest dokładnie znana od drugiej strony. Na tamtym forum, dodatkowo, nie pozwalamy sobie na żadne publiczne dyskusje z decyzjami moderatorów. Jeśli ktoś się nie chce podporządkować do tego punktu w regulaminie, dostaje ostrzeżenie, a w końcu bana.

 

 

Jeśli chcecie porządku na forum - po prostu nie odpowiadajcie na zaczepki i prowokacje. Z obu stron barykady. Nie liczcie na to, że moderator cudownie swoją obecnością zapewni dobrą atmosferę, bo za atmosferę odpowiadamy my - użytkownicy. A jeśli chcecie swoje dzieła literackie zachować dla potomności i boli Was ich usunięcie - załóżcie bloga.

 

Przepraszam za twarde, żołnierskie słowa, ale tak to wygląda :D

 

Kiedy w końcu wyzwolicie swoje umysły z tych zaszłych animozji? One wciąż rzutują negatywnie na to, co dzieje się dziś na forum. Czas już chyba wydorośleć, zapomnieć, wybaczyć, z uśmiechem i dystansem podchodzić do dawnej, zupełnie głupiej i niepotrzebnej, jak mi się wydaje, wojenki

Z tym zgadzam się w 100% Po obu stronach barykady są "gorące głowy" i osobiste urazy. Po prostu przestańmy takie jednorazowe wybuchy emocji (mniej lub bardziej uzasadnione) traktować jako wykopanie topora wojennego. Każdy piszę jedynie w swoim imieniu. 99.9% członków wielu forów chciało by zapomnieć o tym wszystkim.

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, Koledzy, Wasze wysiłki nie mają sensu. Bez uczestnictwa "drugiej strony" ...

 

Oczywiście, że nie mają sensu. Czy oczekujecie od Zarządu, aby przeprowadził pranie mózgu użytkownikom for?

Zupełnie nie rozumiem parcia za wszelką cenę do integracji for zegarkowych. Dopóki dyskusje kręcą się wokół naszej pasji oraz nie przeradzają w pełne (mniej lub bardziej zakamuflowanych ) epitetów i dogryzań nikt nie ingeruje w dyskusje. Jest swobodne przenikanie zainteresowanych oraz informacji pomiędzy forami, które jak wszyscy wiemy są mają swoją specyfikę.

Jeśli oczekujecie na powrót "starych dobrych czasów' to niewykonalne, ponieważ jest to forum największe i najbardziej pozycjonowane w wyszukiwarkach oraz mediach - co skutkuje ciągłym napływem nowych użytkowników ( którzy muszą się otrzaskać aby się zadomowić). Urzędowo zdobić się tego nie da - możemy podjąć uchwałę że od tej pory jest tak jak kiedyś - ale co to da. Dawni użytkownicy też nie są już tacy jak na początku swojej pasji: jedni przestali pisać, inni wyczerpali akumulatory inni po prostu zajęli się czymś innym. Sorry, ale taki jest naturalny cykl życia for. To jaki będzie forum zależy od użytkowników. Zarząd wyznacza ramy ( a wcale regulaminy nie są zbyt rygorystyczne ani super sztywne ich respektowanie ) ale to użytkownicy tworzą forum.

 

Duch starych czasów jest ciągle żywy - ale na spotkaniach rocznych, czy tzw pod-stolików.

 

I nie jest tak, że kogokolwiek tępimy czy dyskryminujemy bo np nie lubi szwajcarskich zegarków - tępimy formę dyskusji ( a raczej jej brak), pyskówki oraz chamskie zachowania czy docinki. I to niezależnie z której strony pochodzą, bowiem nadgorliwa obrona ( po trupach) np "szwajcarskości" jest równie zła jak jakakolwiek inna.

 

Bardzo ważnym aspektem naszego forum, który determinuje regulamin i brak akceptacji dla całkowitej swobody językowej, obyczajowej i politycznej jest fakt iż jesteśmy Stowarzyszeniem działającym w świecie realnym i mającym interakcję z tymże światem np z branżą zegarmistrzowską.

Chcąc organizować w dalszym ciągu dla członków i forumowiczów atrakcyjne spotkania na wysokim poziomie merytorycznym czy tez wycieczki do manufaktur ( w niedalekiej przyszłości finansowane przez Stowarzyszenie) musimy byś dla producentów partnerem. A to znaczy iż ważny jest poziom merytoryczny i kulturalny na forum, interakcja z mediami etc. Nie możemy też np promować podróbek ani przemysłu z nimi związanego.

 

Reasumując - Zarząd nie jest w stanie bez chęci samych forumowiczów wpływać na zachowania samych forumowiczów. Moderatorzy z kolei wykonują swoje obowiązki wg naszej oceny OK - nie dopuszczając do zaognień i niesnasek.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie niestety proste, żółnierskie słowa nie trafiają. Nie byłem we wojsku :)

 

Moim skromnym zdaniem inkryminowany temat (wisi wciąż, pocięty i zamknięty), nadawał się co najwyżej do przeniesienia. Demonizujecie. I nie piszę wzniosłych słów, nie uważam swojego pisania za wyjątkowe i warte uwiecznienia, po prostu wydaje mi się, że można lepiej. I że tak jak się robi, jest niefachowo, niekonsekwentnie, niekulturalnie. Propozycje zmian, nie tylko z mojej strony, nie są znowu jakieś rewolucyjne. To bardziej apel do moderatorów, żeby postępowali nieco inaczej, w granicach regulaminu przecież i dobrych obyczajów. Nic nikomu się nie stanie, nic nie zostanie wywrócone do góry nogami. Czy wszędzie musi być żołnierski dryl? Czy ma być tak, że "gęby strach będzie otworzyć"? :D Nie chciałbym być użytkownikiem takiego forum (no i zaraz ktoś napisze, żebym się wypisał...ale ja się nie obrażam i na razie nie zamierzam tego czynić :) )

 

Pozdrawiam,

dorian g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod100, dzięki za pojawienie się :)

 

Nie czytałem wyciętego wątku, nie zdążyłem :D

 

 

Jeśli Zarząd by się do tego przychylił, to myślę, że znajdzie się grupa zainteresowanych userów, którzy wypracowaliby poprawki do Regulaminu .

Edytowane przez kaido2
Zasady moderingu proszę zostawic moderatorom.Od zgłaszania uwag odnośnie tej tematyki służa inne środki.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie niestety proste, żółnierskie słowa nie trafiają. Nie byłem we wojsku

To był taki chwyt retoryczny, ja też nie byłem w wojsku i się nie wybieram :D Swoje argumenty podtrzymuję.

Nic nikomu się nie stanie, nic nie zostanie wywrócone do góry nogami.

Stanie się - skiepści się ponownie atmosfera i podziały jedynie będą narastały. Takimi prawami rządzą się społeczności internetowe. Posty usuwa się nie bez przyczyny. Najważniejsze - taki "zamordyzm" działa i w ogólnym rozrachunku cała społeczność na tym korzysta. Regulamin jest jasny - osobiste wycieczki lecą do kosza. To, że lecą razem z okolicznymi postami, to już kwestia przeniesienia tej zasady w realny świat, co trzeba zaakceptować.

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod100, dzięki za pojawienie się :D

 

 

Jeśli Zarząd by się do tego przychylił, to myślę, że znajdzie się grupa zainteresowanych userów, którzy wypracowaliby poprawki do Regulaminu.

 

Moim zdaniem jest to jak najbardziej do przeprowadzenia, podobnie jak sprawa podawania powodu osunięcia postu czy wątku. Techniczne te pola są do wypełnienia - ale nie trafiają chyba do zainteresowanych ale są widoczne tylko dla innych moderatorów - skonsultuję z Adminem jak to wygląda.

Myślę, że nawet biorąc pod uwagę fakt iż moderatorzy mają swoje życie prywatne, (oraz chcą być też użytkownikami forum - nie tylko cerberami) możliwe jest wypracowanie jakiegoś wspólnego z użytkownikami kodeksu - wytycznych w sprawie moderacji.

 

Uważam, że to dobry pomysł. Ale jak się do tego zabrać?

 

Dyskutować publicznie, czy powołać grupę moderatorów i użytkowników ( chętnych ) aby wspólnie wypracowali zasady i - dopiero wtedy poddać je dyskusji ( lub opublikować ) na forum?

 

Nikt z Zarządu - myślę, że mogę mówić nie tylko za siebie - nie uważa, że ma monopol na najlepsze rozwiązania. Bardzo podoba mi się Twoja propozycja, ponieważ jest to realna propozycja zrobienia czegoś. W odróżnieniu od narzekań - bo jak na nie reagować?

Wszelkie inicjatywy forumowiczów mające na celu podniesienie jakości forum znajdą poparcie Zarządu.

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony dla zachowania spójności

_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskutować publicznie, czy powołać grupę moderatorów i użytkowników ( chętnych ) aby wspólnie wypracowali zasady i - dopiero wtedy poddać je dyskusji ( lub opublikować ) na forum?

To drugie, a w zasadzie trzecie - wypracować zasady we własnym gronie, wsłuchując się w "głos ludu", ale kierując dobrem forum, a nie "głosem". Rozumiem Twoje intencje, publiczna burze mózgów jest ok, ale jeśli przychodzi do konkretnych decyzji, to lepiej sprawdzą się męskie rozmowy w gronie samych decydentów. Jak w każdym większym projekcie, idealna jest "demokracja stosowana". Czyli - wysłuchujemy różnych opinii, a potem robimy, jak uważamy za słuszne* :D

Tak na marginesie - w publicznej dyskusji naturalną większość będą mieli zwolennicy poluzowania moderki , ponieważ punkt widzenia zależy silnie od punktu siedzenia, a mało kto ma doświadczenie w zarządzaniu forum dyskusyjnym. Bycie w większości i posiadanie dobrych intencji nie przekłada się jednak na racje.

* Nie pamiętam dokładnie, kto tak mawiał, ale był to chyba jakiś słynny reżyser, który w ten sposób odpowiadał na pytanie o sposób pracy w zespole. Utkwiło mi to w pamięci i muszę powiedzieć, że ta zasada jest świetna cool.gif

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony w celu zachowania spójności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy cięte, zamykane, lub usuwane są po zajściach. Dodam, że zwykle mało przyjemnymi, i także zwykle rozpoczętymi przez jakiegoś niezawodnego siepacza - to tylko ciąć. Jak pisałem kilka razy - na prawo i lewo rozdawać ostrzeżenia. Dziwię się, że nikt nie lamentuje, że ich nie było. Wypada koledzy zamiast lamentować, pisząc o cenzurze, uważać, że personalne wycieczki są zgodne z dobrymi zasadami! to cóż - ja mam inne pojęcie na temat dobrych zasad, - podziękować komu uważacie - że jest co ciąć. Łagodzić - nie ma czego - a automatyczny mechanizm powiadamiający o wycięciu/ edytowaniu - czemu nie - tak jest na wielu forach, ale nie by po każdym usuniętym/zmienionym poście - bywa kilkadziesiąt - moderator tłumaczył się z decyzji. Są fora zegarkowe, gdzie wycina się za kilka postów niezgodnych z linią towarzystwa. Tu tylko offtop, personalne przepychanki i chamstwo tniemy.

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony dla zachowania spójności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chodzi o to aby moderator się tłumaczył, to już przerabialiśmy. Podobnie jak długie dyskusje nawołujące do ostej moderatorki, bo i takie były - a był to głos większości forumowiczów.

 

Zresztą mamy lato i jak widać tematów zegarkowych brakuje :D

 

W ciągu kilku dni mam nadzieję dać inny powód do dyskusji, ponieważ postanowiliśmy radykalnie zmienić - uprościć strukturę i liczbę for przekierowując 80% ruchu na forum główne, ktróre będzie głównym nurtem dyskusji i zapytań. Wkrótce opublikuję propozycję nowej struktury for.

 

Uprości to też nieco moderowanie - moim zdaniem.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, sorry, może się nie wczytałem dokładnie w to, co napisałeś, ale nie zgadzam się z Tobą.

W pociętym i zamkniętym temacie nie było chyba aż tak źle, wystarczyło go przenieść. Po uprzednim - krótkim i treściwym - uprzedzeniu. Co to by przeszkadzało? Uwierzcie, większości nie interesują dawne spory i ich emanacje na niektórych użytkowników. Nie jesteśmy nawet w stanie zauważyć, że dyskusja już jest na manowcach. A tu ciach, po wszystkim.

Od dawna proponowałem wprowadzenie pewnych, moim zdaniem, usprawnień. To, co napisał Sergserg, nie odbiega od moich propozycji.

 

 

 

Pozdrawiam,

dorian g.

Edytowane przez kaido2
Tak, to miejsce jest wyjątkowe i o pewnych rzeeczach powinno rozmawiać sie w zamkniętych dyskusjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zerknąć w kilka for i na początek coś zaproponować. Uważam, że należy zebrać potencjalne propozycje, a potem faktycznie w mniejszym gronie nad tym materiałem popracować.

Edytowane przez kaido2
Sposób i zasadę moderacji proszę zostawić moderatorom.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian G rozpoczął dyskusję, która ma służyć poprawie forum.Weź pod uwagę fakt, iż wielu użytkowników (włącznie ze mną) korzysta z forum z chęci zdobywania wiedzy w temacie wspólnej pasji, zaczynając forumowe życie na różnych etapach zegarkowej edukacji. Nie każdy nowy user posiada wiedzę i doświadczenie zegarkowe równe Twojemu. Ale wypadałoby szansę mu dać, również wypowiedzenia się w temacie poprawy jakości forum.

Edytowane przez kaido2
Osobiste wywwody prosze kierowac na dyskusje zamkniete lub PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bEEf, nie chcę z Tobą teraz dyskutować, bo pewnie i tak Cię nie przekonam do niczego. Proponuję zrobić to, co Klod zaproponował:

1. zebrać pomysły, postulaty i wnioski

2. przekazać wąskiej, wyznaczonej grupie do dalszej obróbki

 

Z tego co poruszyłeś, kilka rzeczy:

- obrażony człowiek sam zgłosi problem, nie trzeba moda do tego.

Edytowane przez kaido2
Sposoby i zasady moderowania proszę o pozostawienie moderatorom.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod100, wojtekimarco wszystko pięknie wyjaśnił, nie mam nic do dodania...

 

bEEf, nie zgadzam się...chyba się nie dogadamy, chyba nie chcecie mnie zrozumieć.

 

Sergserg ? masz jakiś autorytet, może Ci się uda. Ja zostałem pouczony i pozostaje mi przeprosić.

 

Pozdrawiam serdecznie,

dorian g. :D

Edytowane przez kaido2
Osobiste wywody.Post poprawiony w celu zachowania spójności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin posiada zapisy o kasowaniu poza postami obraźliwymi, atakami personalnymi - także postów nie na temat - czyli offtop.

Smutne jest to, co powiedział Darek - bo bywa tak - choć od razu zastrzegam, ze nie w każdym przypadku - że najwięcej do powiedzenia na temat funkcjonowania forum, maja osoby, które jakoś niewiele maja chęci do dyskusji w tematach merytorycznych. To nie dyskredytacja , a fakt, na który nie ma sie co obrażać.

Uczestnicze w kilku dużych i poważnych forach, poza zaegarkowymi. Dodam, że na tych forach jest mniej bajdurzenia bez sensu (jak ktoś ma takie zapędy by pisać wiele i nieraz o niczym - może założyć bloga na dowolny temat i psioczyc na świat - demokracja teraz można) i nie ma personalnych wojenek - jak są - jeśłi mod zauważy - bez słowa i natychmist wrzód wycinany jest z naddatkiem by sie nie miał szans odrodzić.

Demokracja nie polega na tym, że ogół decyduje jak ma być moderowane forum, ale na tym, że każdy może wybrać i uczestniczyć lub nie w takim forum jak ma ochotę. Może też założyć swoje.

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony dla zachowania spóności treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem można znaleźć jakiś rosądny kompromis między propozycjami zmian przedstawionymi przez Sergserga, czy Doriana, a linią reprezentowaną przez Adiego i bEEfa. Osobiście bliżej mi do tego drugiego stanowiska.

 

W kwestii zamykania wątków, których temat się wyczerpał - ma to sens w przypadku zapytań o oryginalność zegarka - jeżeli dziesięć osób stwierdzi, że zegarek jest podróbą i nie ma wątpliwości, to po co dalej klepać identyczne odpowiedzi?

 

Na Forum, które ma kilkanaście tysięcy użytkowników moderowanie musi być IMO jednak stanowcze, bo w innym wypadku nietrudno o bałagan.

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro
Post poprawiony dla zachowania spójnosci poprzednich wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, mogę też mieć rację. Po to są dyskusje, żeby do czegoś tam mądrego dochodzić.

 

Naprawdę żadna korona nie spadnie z żadnej szacownej głowy, jeśli do dobrego obyczaju wejdzie część tego, o co postulowałem .

 

Dla mnie liczy się jedynie to, jakim kto jest człowiekiem. Świadczy o tym także umiejętność wymiany zdań i szacunek do ludzi o poglądach odmiennych. Ja się z Wami przynajmniej częściowo nie zgadzam, ale dzięki tej dyskusji staram się Was odrobinę zrozumieć.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

dorian g.

Edytowane przez kaido2
Usunięta treść nie nadaję sie na publikację na forum otwartym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z definicji wynika - Forum to platforma służąca do dyskusji i wymiany poglądów, często różnych i sprzecznych ze sobą. Poglądów formułowanych przez kolegów, którzy mówiąc kolokwialnie zjedli zęby na zegarkach, mają dużą wiedzę, ale też z drugiej strony przez kolegów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zegarkami. W mojej ocenie - jak każdy użytkownik tego Forum, niezależnie od stażu i zakresu posiadanej wiedzy - masz pełne prawo do przedstawiania swoich opinii i propozycji zmian. Co nie znaczy, że takie propozycje zostaną od razu zaakceptowane i wprowadzone w życie, no ale to już inna sprawa. W każdym razie można się nad nimi zastanowić i podyskutować.

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony w celu zachowania spójności poprzednich wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre słowa ze strony Doriana, moim zdaniem warto się nad nimi zastanowić.

 

Co do działań moderacyjnych na innych forach, WUS bardzo dokładnie opisuje te procesy u siebie.

Link jest tutaj:

http://www.watchuseek.com/site/lookbehindthescenes.htm

 

Przytoczę kilka istotnych kwestii, w oryginale. Jeśli będzie taka potrzeba, mogę to potłumaczyć.

 

What happens when moderator action is necessary?

No one gets banned for voicing their opinion. Staff involvement only comes into play when an individual's actions or posts are in violation of some of the forum rules, thus becoming disruptive. This rarely calls for an infraction or a ban.

 

In most cases what happens is that the person is approached privately, the rules are explained and the person is asked, to please try to abide by the spirit of the rules on a going forward basis. For the overwhelming majority of forum members we have ever had to approach this is usually enough. However every now and then we have members who repeatedly skirt the rules or challenge the staff who is trying to get them to abide by them. on these cases a ban is a measure of last resort and is only applied after repeated attempts to get the person to ease off on the disruptive behavior.

 

It's only after nothing else seems to work that a temporary or a permanent ban is applied. Of course there are exceptions such as in the case of spammers, or in the very unique situations where staff members have approached members repeatedly, yet have continued to disregard the requests of the moderating staff.

 

All that Ernie and the rest of the forum staff is asking is for the general membership to help us help you. It is understood that we won't always be able to see eye to eye on everything. That is why we ask all of you to help us keep things interesting, friendly and most of all respectful. in this way we hope that everyone, not just a vocal few, can have a productive and enjoyable experience from talking about watches on the forum.

 

Wg mnie w miarę prosty schemat:

user przegina - dostaje upomnienie na PW od moda, z prośbą o auto-zmoderowanie i ograniczenie własnych wypowiedzi

uważam, że jest to bardzo mądre podejście, bo nikt na publiku nie jest postawiony do kąta, jest też przestrzeń na własną autorefleksję, co o wiele lepiej wejdzie w pamięć i da efekt w przyszłości niż moderacyjny kij, po którym mogą zostać niekoniecznie dobre emocje

 

Moim zdaniem wdrożenie takiego schematu rozładuje sporo sytuacji konfliktowych, a i pewnie ograniczy "ciągoty moderatorskie" do ewentualnego nadużywania pozycji.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I np zamieszczających takie teksty :

"skoro w ten sposób traktujesz kobiety to automatycznie zgadzasz się na takie traktowanie, gramy według Twoich zasad, a z Twojej bajery jasno wynika, że najlepsze co Cię spotkało to dwa plastry słoniny i kaloryfer żeberkowy"

"...masz talent do tekstów z rynsztoku. Wywodzisz się stamtąd? Czy tylko siedziałeś za pedofilie?"

sugerujesz upominać poprzez PW i prosić o skorygowanie wypowiedzi (to akurat z SB - nie da się ich poprawić ani usunąć) ?

Dopóki pojawiać się tutaj będą dysputy na takim poziomie - trąci to lekką utopią.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz upominać poprzez PW i prosić o skorygowanie wypowiedzi (to akurat z SB - nie da się ich poprawić ani usunąć) ?

Dopóki pojawiać się tutaj będą dysputy na takim poziomie - trąci to lekką utopią.

 

WUS jest dużo większym forum i jakoś sobie radzą.

 

Jak mamy wymagać kultury - to sami ją stosujmy .

Edytowane przez kaido2
Zawarta uwaga jest doś oczywista dlategoteż tekst uległ poprawie.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na tym forum od niedawna ale śledzę je regularnie i myślę że taka mądrość życiowa że pokory wobec drugiego człowieka nigdy nie jest za wiele dotyczy nas wszystkich od Moderatora po zwykłego użytkownika !Czasami błaha uszczypliwość przeradza się w wielką kłótnię całkowicie niepotrzebną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.