Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mamy coś wypracować, zaproponować, to lepiej mniej życzeń, a więcej konkretów. Np. jak tą pokorę zapisać w Regulaminie :lol:


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się zasada, że mod zawiesza modowanie danego wątku z chwilą wzięcia udziału w dyskusji.

Edytowane przez kaido2
Edycja dokonana w celu zachowania spójności tematu.Zasady sposobu moderowania prosze zostawić moderatorom.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny użytkownik forum, któremu zależy na porządku, a nie na zadymie, orientuje się, że od niesłusznej decyzji moderatora przysługuje odwołanie do administratora forum.

Edytowane przez kaido2
Post edytowany w celu zachowania spójności.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Normalny użytkownik forum, któremu zależy na porządku, a nie na zadymie, orientuje się, że od niesłusznej decyzji moderatora przysługuje odwołanie do administratora forum.

 

Już drugi raz dzisiaj czytam o możliwości jakiegoś odwołania. Ja nigdy na działania moderatorów do Admina się nie skarżyłem.

 

Nic się na naszym Forum nie zmieni. Lepiej skoncentrujmy się na pisaniu o zegarkach i nie próbujmy zawracać kijem Wisły.

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony dla zachowania spóności wczesniejszych wypowiedzi.Treści zbędne zostały usuniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, na poprzedniej stronie Klod wyraził chęć przedyskutowania ewentualnych poprawek. Proponuję nie narzekać, ale dać szansę korekcie.

Edytowane przez kaido2

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja mam trochę odjechany pomysł, ale nie pozbawiony sensu. Otóż:

 

1. Proponuję całkowitą rezygnację z funkcji moderatora w obecnej postaci.

2. Niech prawa moderacji otrzymuje z automatu osoba, która założyła wątek.

 

Nie wiem tylko na ile jest to możliwe technicznie do wdrożenia. Ale to autor tematu mógłby decydować jaki stopień "off topa" jest w stanie zaakceptować. W ten sposób każdy mógłby być moderatorem, ale tylko tych tematów, które sam założył. Można by ewentualnie wybrać dwóch, trzech tzw. super moderatorów, którzy mogliby moderować wszystkie wątki. Tak na wszelki wypadek, gdyby niektórych autorów tematów za bardzo poniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy na działania moderatorów do Admina się nie skarżyłem,

No właśnie, ale już wiesz, że to nie działa i że Zarząd nie ma chęci...

Nie spotkałem się jeszcze z takim ewenementem, żeby komuś podobały się działania służb porządkowych gdy go "dotknęły". Obojętnie jakich, czy to policji, ochroniarzy, straży miejskiej itp, czy wreszcie moderatorów. Zawsze będzie to powód do narzekań, a to jest jeszcze jeden wątek z cyklu, jak jest źle bo nie mogę robić co chcę. Tak jak jest prawo które reguluje działania państwowych służb, tak tutaj jest regulamin według którego działa moderacja i tyle.. A czy jest już doskonale? Pewnie nie i zmiany będą następować, ale gdyby to prawo czy regulamin zmieniać, za każdym razem jak ktoś komu się wydaje że jest źle czy że został poszkodowany zażąda, to zrobiłby się kierat, a zmiany następowały by w kółko. Wszystkim dogodzić sie nie da, ale demokracja to nie jest dogadzanie wszystkim, tylko większości, a większość na naszym forum spokojnie pisze i moderacja ich nie dotyka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Większość czyli ile osób ?. Prawda jest taka, że tych naprawdę aktywnych userów forum nie jest zbyt wielu. A jak zapatrujesz się na mój powyższy pomysł ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę odjechany pomysł, ale nie pozbawiony sensu. Otóż:

 

1. Proponuję całkowitą rezygnację z funkcji moderatora w obecnej postaci.

2. Niech prawa moderacji otrzymuje z automatu osoba, która założyła wątek.

 

 

Myślę, że wystarczy, jeśli to nie mod będzie oceniał dopuszczalną granicę wypowiedzi/OT - a bardziej reagował na zgłoszenia userów. Rzecz jasna dopóki nie padną słowa powszechnie uważane za obelżywe.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość czyli ile osób ?. Prawda jest taka, że tych naprawdę aktywnych userów forum nie jest zbyt wielu.

Jeżeli odejmiesz jeszcze tych co aktywnie tylko się czepiają innych, to będzie ich jeszcze mniej. ale tak czy owak jednorazowo przebywa na forum do 200 osób ( rekord 470), a ilu ich się przewija w ciągu dnia to trudno policzyć, a narzeka tylko kilku.

 

A jak zapatrujesz się na mój powyższy pomysł ?.

No cóż, jest to jakiś pomysł, pewnie nikt nie przypilnuje wątku lepiej niż autor, ale myślę, że mogłaby to być tylko funkcjonalność pomocnicza i nic więcej, bo moderacja to nie tylko dbanie o poszczególne wątki ale także każdy moderator dba o kształt działów i podforów, którymi eis opiekuje.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa do przemyślenia, odnośnie aktualnego zapisu Regulaminu a forumowej praktyki:

 

Regulamin

§ 3

2. d. Moderator - osoba pilnująca porządku w powierzonym dziale Forum.

Edytowane przez kaido2
Sprawe moderacji proszę pozostawić moderatorom.Post poprawiony wcelu zachowania spójnosci.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła propozycja, żeby zebrać tutaj postulaty i propozycje, a przedyskutować w wybranej, wąskiej grupie.

Edytowane przez kaido2
Post poprawiony w celu zachownia spójności poprzednich wypowiedzi.Kwestie moderacji proszępozostawic osobom do niej wyznaczonym.

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

W związku z tym iż temat ten zszedł głównie na sposoby i zasady prowadzonej moderacji co zgodnie z regulaminem nie powinno mieć miejsca , a także pojawiły się osobiste wycieczki oraz teksty którę nie powinny pojawiać się na forum ogónodostepnym dla każdego nawet niezalogowanego użytkownika pozowliłem sobie na edycje niektórych wypowiedzi oraz usuniecie treści nie mieszczacych się w temacie , a także o zmiane tytułu watku tak aby zawarta w nim treść była adekwatna do niego.Panowie jeżeli chcecie aby to forum dalej było poważne to poważnie podchodźcie do tematu jak i treści jaką chcecie tu zamieścić.

Edycje oraz posty usunięte zostały opisane tak aby kążdy z użytkowników wiedział co i dlaczego tak się stało.

Tematu oczywiście nie zamykam, bo uważam iż zdanie użytkowników jest niemniej ważne w tej kwesti,a konkretne propozycje będa tu mile widziane.

 

Życze przyjemnego korzystania z zasobów forum a także by takich prowadzących do niesmaków tematów było jak najmniej

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dało by się to jakoś usprawnić, to moja propozycja jest taka: dodać (o ile tego nie ma) automatyczne powiadamianie autora posta, co się z nim stało - że został przeniesiony / usunięty / wyedytowany. Na większości forum to jest i załatwia w ten sposób "politykę informacyjną". Po takiej informacji można skontaktować sie via PW z administracją i dopytać w razie potrzeby, o co poszło.

 

Druga sprawa - robiąc czystkę w temacie warto dopisać posta w stylu "Wątek został wyczyszczony z przepychanek - proszę trzymać się tematu i nie odpowiadać na tę wiadomość". Jeśli jest taka możliwość w silniku, można dać temu postowi 1-dniowy termin ważności.

 

Dokładnie to samo pisałem w temacie dotyczącym cenzury na forum (którego zdaje się już nie ma) ale nikt nie podejmował rozmowy o tych zmianach.

 

Nie mam już sił pisać jeszcze raz więc zacytuję tylko i powiem, że w pełni popieram.

Zresztą na innych forach na których się udzielam to działa i nikt nie zakłada tematów z pretensjami do moderatorów a poziom kultury nie ustępuje naszemu forum.

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Również popieram ten pomysł, bo przy wielu moderowanych tematach dziennie ułatwilo by to życie.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo pisałem w temacie dotyczącym cenzury na forum (którego zdaje się już nie ma) ale nikt nie podejmował rozmowy o tych zmianach.

Za duży był tam bałagan, dobrze by było żeby powiadomienia były z automatu, ale ja nie czekając na to od teraz będę wysyłał takie zawiadomienia o przyczynie usunięcia, bo na pewno to pozwala na uniknięcie wielu nieporozumień i oskarżeń.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży był tam bałagan, dobrze by było żeby powiadomienia były z automatu, ale ja nie czekając na to od teraz będę wysyłał takie zawiadomienia o przyczynie usunięcia, bo na pewno to pozwala na uniknięcie wielu nieporozumień i oskarżeń.

 

Myślę, że automat wystarczy. Warto chyba żeby znalazła się też informacja, że w razie chęci odwołania się od decyzji moderatora nalezy skontaktować się z zarządem (i może odnośnik do PW). W takiej sytuacji myślę, że większość sobie daruje dalszą dyskusję :(

 

Po takiej informacji chyba nikt nie będzie zaskoczony jak ewentualny temat typu "cenzura na forum" zostanie z mety zamknięty.

Można ew. dopisać w takim temacie już zamkniętym "skargi zgłaszamy do administracji" i może zostawić na chwilę żeby nie było niedomówień - ale to już jak uważacie :)

Może za chwilę wejdzie w nawyk wszystkim tak jak nieśmiertelne "zegarków nie wyceniamy" :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak stworzyć dział przeznaczony tylko i wyłącznie wycenie zegarków ?

Wielu nowym i niedoświadczonym użytkownikom takowy by się przydał , nie ukrywam że jestem wsród nich

Przy okazji nie będzie robił się bałagan , że wszyscy pytają o to wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

A może by tak stworzyć dział przeznaczony tylko i wyłącznie wycenie zegarków ?

 

Jak sama nazwa sugeruje jest to "Klub Miłośników Zegarów i Zegarków" a nie forum wyceniaczy. Jak zauważyłeś forum to skupia głównie pasjonatów sztuki zegarmistrzowskiej, a niejednokrotnie tez kolekcjonerów.Raczej nikt z nas nie posiada stosownej wiedzy, ani też nie ma uprawnień do jakichkolwiek wycen zabytkowych zegarków.Przybliżona wiedzę mogą posiadać handlarze takimi przedmiotami ,oraz rzeczoznawcy mający odpowiednie uprawnienia do wydawania decyzji na temat wartości danego przedmiotu.

 

Wielu nowym i niedoświadczonym użytkownikom takowy by się przydał , nie ukrywam że jestem wsród nich

 

 

Ale do czego by się przydał? Aby wycenić i opchać znalezisko, lub prezent na jednym z serwisów aukcyjnych?Po za tym do wyceny zabytkowych czasomierzy umieszczane zdjęcia niestety nie wystarczą,ponieważ zdjęcie nie odda nigdy stanu w jakim realnie znajduje się egzemplarz.Każdy zegarek trzeba bardzo dokładnie obejrzeć pod względem stanu wizualnego, technicznego,oraz oryginalności.

Z powodu iż nie jest to towar powszechny,który można nabyć normalnie w sklepie do wycen niejednokrotnie potrzebne są katalogi,broszury aukcyjne itp niezbędne do szacowania ewentualnej wartości.Jakiekolwiek podawanie cen przybliżonych np: ze znanego serwisu aukcyjnego, niejednokrotnie może wprowadzać w błąd, nie mówiąc już o obrazie osoby zainteresowanej.

 

Przy okazji nie będzie robił się bałagan , że wszyscy pytają o to wszędzie

 

Jako takiego problemu z wątkami zawierającymi tego typu nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusti - a jak praktycznie widzisz możliwość wycenienia zegarka na podstawie zdjęć? Oddawałeś kiedyś zepsuty zegarek do zegarmistrza? Nic nie powie do póki go nie zobaczy, często każe zostawić na dzień żeby rozebrać zobaczyć i wycenić naprawę. Tak samo z wyceną samego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałem i mi się skasowało kurczaczki. To jeszcze raz. Forum jest bardzo rozbudowane, ma dużo tematów martwych, pozakładanych przez tzw"jednopostowców". Może by tak raz na pół roku robić "remanent" wywalać 1000 zapytanie o autentyczność, wycenę itp. Takie tematy i tak się będa powtarzały a nikt z nowo przybyłych (no dobra, ogromna większość) nie szuka czy coś było na dany temat. Jednocześnie kasować użytkowników którzy nie logowali się załóżmy właśnie pół roku, z miesięczna karencja na zalogowanie się, po uprzednim przypomnieniu ,że konto będzie skasowane w przypadku dalszej nieobecności. Nie wiem czy to pomoże w funkcjonowaniu forum( taka martwa dusza chyba też miejsce zajmuje?) nie wiem czy np administracji nie zależy na dużej ilości użytkowników. Jeśli nie, może warto spróbować.

 

PS.

Taki przykład z 51 stron "Po Godzinach"

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1077-ludzie-co-sie-z-wami-dzieje/

Edytowane przez nick555

FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wszystkie narzekania w najróżniejszych tematach i mam pewną propozycję. Nie znam się na możliwościach technicznych bo informatykiem nie jestem, ale proponuję następujące zmiany:

- Ponieważ 50 postów się nie sprawdziło proponuję wprowadzić subforum dla nowych użytkowników np. dla osób ze stażem krótszym niż 3 miesiące.

Osoba ze stażem do 3 miesięcy będzie mogła przeglądać całe forum, ale wypowiadać się tylko w tym jednym jedynym "śmieciowym" subforum.

Będzie to miejsce na zapytania, "czy Rolex od babci jest oryginalny" lub "jaki zegarek mam kupić byleby był szacun na dzielni" itp.

Tematy w tym subforum byłyby automatycznie usuwane np. po 2 tygodniach od założenia (nie widzę sensu ich przetrzymywania).

Plusy tego rozwiązania:

a ) nie będzie zaśmiecania całego forum

b ) śmieci po 2 tygodniach będą lądowały w koszu

c ) handlarze chcący na szybko sprzedać zegarek nie będą już mieli takiej możliwości, bo wątpię żeby ktoś chciał czekać 3 miesiące żeby dostać się na bazar

- Wprowadzić czas aktywności na forum w działach zegarkowych i dopiero po np. 10 godzinach aktywnego przeglądania tych działów odblokowuje się "Bazar" (połączyć to z pierwszym rozwiązaniem)

Plusy:

a ) Likwidujemy "Zapytania i sugestie przed zakupem" i wszystko przenosi się do ww. subforum

b ) dostęp do bazaru będą miały osoby, które interesują się zegarkami

- Możliwość wyłączenia poszczególnych subfor w nowej zawartości (np. jeżeli ktoś nie chce odpowiadać na pytania o Rolexach od babci, wyłączy subforum dla nowych i nie będzie z niego otrzymywał wiadomości.

W tym przypadku o plusach chyba nie trzeba wspominać :D

 

Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to napiszę.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Ponieważ 50 postów się nie sprawdziło proponuję wprowadzić subforum dla nowych użytkowników np. dla osób ze stażem krótszym niż 3 miesiące.

Osoba ze stażem do 3 miesięcy będzie mogła przeglądać całe forum, ale wypowiadać się tylko w tym jednym jedynym "śmieciowym" subforum.

Będzie to miejsce na zapytania, "czy Rolex od babci jest oryginalny" lub "jaki zegarek mam kupić byleby był szacun na dzielni" itp.

Tematy w tym subforum byłyby automatycznie usuwane np. po 2 tygodniach od założenia (nie widzę sensu ich przetrzymywania).

 

- Wprowadzić czas aktywności na forum w działach zegarkowych i dopiero po np. 10 godzinach aktywnego przeglądania tych działów odblokowuje się "Bazar" (połączyć to z pierwszym rozwiązaniem)

 

- Możliwość wyłączenia poszczególnych subfor w nowej zawartości (np. jeżeli ktoś nie chce odpowiadać na pytania o Rolexach od babci, wyłączy subforum dla nowych i nie będzie z niego otrzymywał wiadomości.

Moim zdaniem propozycje są ciekawe, tyle tylko że powinny uzyskać jakieś szersze poparcie, szczególnie od użytkowników działu RYNEK.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry - ale dział rynek, jako potrzebny, ale mimo to poboczny - nie powinien mieć wpływu na ewentualne decyzje o szerokich zmianach. Tym bardziej, że conajmniej kilku aktywnych jego użytkowników zupełnie nie udziela sie na forum a jedyne w w/w dziale. Nie widzę powodu bym wsłuchiwał sie w zdanie osób, które nie udzielaja sie wcale lub na innym forum wyłącznie, a tutaj tylko handlują, bo tam za mały rynek. Poza tym i tak nie wiele ich to ograniczy, gdyż to czesto "starzy" użytkownicy, chyba, że wymieniona aktywność w dziale rynek, nie będzie liczyła sie do jakichkolwiek statystyk (co byłoby bardzo sensownym rozwiązaniem) , i taki rynkowiec będzie mógł po ustalonym czasie (myślę, że krótszym niz pół roku) czasie byc potraktowany jako nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "użytkowników działu Rynek" miałem na myśli oczywiście tych aktywnych. Mnie się propozycje podobają, ale na forum nic nie sprzedaję, więc moje zdanie jest tutaj takie raczej 'niefachowe". :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.