Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ale forum nie jest od sprzedaży. Nie mylmy priorytetów.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież moje propozycje nie dotyczą tylko działu sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak propozycje krystekomega dotyczą przede wszystkim możliwości sprzedaży choć nie tylko...

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główną propozycją jest założenie subforum dla nowych. Pozostałe dotyczą działu sprzedażowego.

Oczywiście pośrednio dotyczy ona również tego działu, ale głównie chodzi tu o łatwe usuwanie niepotrzebnych postów i niezaśmiecanie innych subfor przez nowych użytkowników.

 

Możliwość zaznaczenia subfor, z których użytkownik chce otrzymywać wiadomości też jest ogólna i nie dotyczy tylko działu sprzedażowego.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

IMO Propozycje krystekomega są warte rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję taką zmianę w funkcjonowaniu forum, aby cały dział

DZIAŁ TECHNICZNY > PROPONOWANE ZMIANY - KONSULTACJE

był widoczny tylko po zalogowaniu

Bo mówiąc oględnie i dyplomatycznie, to czytanie tematów w tym dziale przez niezarejestrowanych Gości, nie zachęca ich do rejestracji i uczestnictwa w forum.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Szukajka nie znalazła, więc zapytywam się w tym wątku o opcję ignorowania wątków/tematów.

Forum jest ogromne i codzienne przedzieranie się przez dziesiątki a czasem setki odpowiedzi w tematach, które mnie nie interesują to mordęga :)

 

O ileż prościej było by oznaczać tematy, które nam nie pasują jako ignorowane.

 

Czy jest szansa na taką opcję?

A może ona istnieje tylko ja nie potrafię znaleźć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej po prostu w nie nie wchodzić? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak robię :)

 

Ale po kilku dniach nieobecności na forum, gdy wyświetlam nową zawartość to mam 18 stron do przeglądnięcia z czego interesujących mnie wątków jest z 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po kilku dniach nieobecności na forum,

Taka opcja nic Ci nie da. Bo po kilku dniach będziesz miał dziesiątki nowych tematów, których i tak nie mogłeś oznaczyć jako ignorowane, bo byłeś nieobecny. To jest złudna opcja ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja nic Ci nie da. Bo po kilku dniach będziesz miał dziesiątki nowych tematów, których i tak nie mogłeś oznaczyć jako ignorowane, bo byłeś nieobecny. To jest złudna opcja ;)

 

 

Taktic, masz oczywiście rację, nie pomyślałem o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w profilu jest nieobowiązkowa możliwość podania daty urodzenia. Wymusza jednak podanie kompletnej informacji: dzień, miesiąc, rok. Czy jest to niezbędne, czemu nie można podać tylko roku urodzin ? Owszem, czasem chciałbym wiedzieć z kim rozmawiam :) i vice versa, ale obecny układ powstrzymuje mnie (i może nie tylko mnie) przed podaniem tej dość prywatnej i tak szczegółowej informacji.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem , nie da się robić zmian na zasadzie "koncert życzeń" :)

 

Co do merytoryki nie sprawdzimy nigdy czy ktoś podaje prawdziwą czy fałszywą datę urodzin , tak samo będzie jak pozostawimy tylko sam rok , więc nigdy nie będzie pewności ( po tym parametrze ) z kim się rozmawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) nie sprawdzimy nigdy czy ktoś podaje prawdziwą czy fałszywą datę urodzin (...)

 

W takim razie, z dużym prawodpodobieństwem, można przyjąć, że nikt (prawie nikt) nie poda prawdziwej pełnej daty urodzin, więc po co tworzyć taki wymóg ?

Argument, że forum nie działa na zasadzie "koncertu życzeń" do mnie przemawia :) - starałem się tylko wpłynąć na zmianę (dla informatyka banalną) tego "rygoru". Sądzę, że wielu użytkowników podałoby prawdziwy rok urodzenia. Szkoda, że nie można spróbować.

Pozdrawiam.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zasadę tzn zmiany tak , pod warunkiem ,że jest jakieś uzasadnienie , więcej chętnych itd

wyobraźmy sobie ,że zmieniamy , a jutro paradoksalnie inna osoba , argumentując to jeszcze inaczej prosi o przywrócenie pełnej daty urodzin i co wtedy ?

pasowałoby zmieniac ponownie

Nie chodzi więc o to , ile to jest pracy dla informatyka , czy jest to zmiana banalna czy nie , ale o ogólną zasadę .

 

Nie twierdzę ,ze ludzie nie podaja prawidłowej daty , tylko o to ,ze wyciąganie wniosków "wiem z kim rozmawiam "po dacie urodzin może być mylne. Poza tym czy to ,że ktoś jest starszy zmienia ( powinno zmieniać ) nasze nastawienie do rozmówcy ? Uważam ,że raczej treść i zawartość wypowiedzi powinna być oceniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wyobraźmy sobie ,że zmieniamy , a jutro paradoksalnie inna osoba , argumentując to jeszcze inaczej prosi o przywrócenie pełnej daty urodzin i co wtedy ?

pasowałoby zmieniac ponownie

 

Chodziło mi o danie mozliwości podania tylko roku urodzenia, bez konieczności łącznego podania dnia i miesiąca. Dzień i miesiąc nadal by pozostał. Nic się nie zmieni, każdy tylko poda tyle ile będzie chciał.

 

Poza tym czy to ,że ktoś jest starszy zmienia ( powinno zmieniać ) nasze nastawienie do rozmówcy ? Uważam ,że raczej treść i zawartość wypowiedzi powinna być oceniana

 

Hmm, no nie ukrywam, że nieco inaczej dyskutowałbym np. z Panem Ratyńskim, który jest ode mnie o osiem lat starszy, niż z młodszym kolegą - oczywiście przy zachowaniu szacunku w wypowiedzi dla każdego z nich.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w profilu jest nieobowiązkowa możliwość podania daty urodzenia. Wymusza jednak podanie kompletnej informacji: dzień, miesiąc, rok. Czy jest to niezbędne, czemu nie można podać tylko roku urodzin ? Owszem, czasem chciałbym wiedzieć z kim rozmawiam :) i vice versa, ale obecny układ powstrzymuje mnie (i może nie tylko mnie) przed podaniem tej dość prywatnej i tak szczegółowej informacji.

Pzdr.

 

Czy podanie daty urodzenia jest tak prywatan informacja? Dla mnie jest to bardzo watpliwa argumentacja... Swoja droga pewnie i bez tego mozna byloby dojsc po nicku, po informacja podanych w postach kto kiedy sie urodzil, imie nazwisko, zdjecia i inne dane bardziej poufne... Wystarczy tylko umiec odpowiednio poslugiwac sie wyszukiwarka.

 

Ale wracajac do tematu, jest pare rzeczy, ktore mozna byloby zmienic:

 

1. Czas ladowania sie forum - frontapge jest bardzo przeladowany obekatami flash, grafikami ktore mocno spowalniaja ladowanie. Dodatkowo polecam narzedzie do audytu stron (chociazby wbudowane w chrome) - jest 6 bledow na stronie zwiazanych z chociazby javascriptami. Dodatkowo kompresja Gzip albo nie dziala, albo jest zle skonfigurowana, bo kompresja jest praktycznie zadna.

 

Ilosc zapytan do mysql przyprawia o mdlosci, podczas przegladania tematu jest 29 zapytan, mysle ze mozna byloby to spokojnie o polowe zmniejszyc - sprawdzcie czy nie macie powlaczanych opcji sprawdzania obecnosci/przeczytania tematow przez mysql - lepiej zostawic to dla cookies. Jest wydajniejsze.

 

2. Galerie uzytkownikow zorganizowalbym troche inaczej, na pewno sa jakies pluginy do IPB, ktore pozwolilyby je bardziej wyeksponowac i dodac pare opcji do nawigacji. W tej chwili przegladanie galerii to jest katorga.

 

Z pozytywow - kolorstyka jest ladna, silnik forum jest bardzo dobry :) Jedyne co razi to czas ladowania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wszyscy piszą o forum, a czy ktoś jeszcze pamięta o stronie głównej ?. Od lat niewiele się tam zmienia. Wśród ciekawych stron niekomercyjnych nie zauważyłem Omegamanii Patryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem tu nowy i być może ,ktoś już to poruszył ,ale .

Chodzi mi o czytanie wpisów do popularnych postów ,które mają np po 20 stron

Żeby odczytać świeży wątek trzeba przejść do strony 20

Lepiej byłoby /według mnie / , gdyby w poście na pierwszym miejscu ukazywał się założyciel postu ,a potem od bieżącego w dól.

Byłaby w tym naturalna kolejność ,ktoś komentuje coś ,co jest poniżej ,a nie powyżej

Ale to tylko moje uwagi nowicjusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem tu nowy i być może ,ktoś już to poruszył ,ale .

Chodzi mi o czytanie wpisów do popularnych postów ,które mają np po 20 stron

Żeby odczytać świeży wątek trzeba przejść do strony 20

Lepiej byłoby /według mnie / , gdyby w poście na pierwszym miejscu ukazywał się założyciel postu ,a potem od bieżącego w dól.

Byłaby w tym naturalna kolejność ,ktoś komentuje coś ,co jest poniżej ,a nie powyżej

Ale to tylko moje uwagi nowicjusza

 

Hmm.. Skoro czyta się tradycyjnie od góry do dołu i od pierwszej strony do ostatniej, to nie wiem, czemu na forum miałoby być na odwrót?

Przecież żeby przeczytać ostatnią wiadomość po prostu w nia wchodzisz z listy tematów


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem tu nowy i być może ,ktoś już to poruszył ,ale .

Chodzi mi o czytanie wpisów do popularnych postów ,które mają np po 20 stron

...

 

A spróbuj kliknąć na kropkę lub gwiazdkę na lewo od tematu. Przeniesie Cię do ostatniego nieczytanego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie moge napisac nowego tematu, to napisze tutaj.

Moja propozycja to wlasny skrypt do hostowania grafiki. Skad ten pomysl? Ano przegladajac stare tematy, zuwazylem ze 80% grafik jest juz niewyswietlana, serwisy jak imageshacks usuwaja po pewnym czasie grafiki z serwera, a co za tym idzie wiele wartosciowych zdjec ginie bezpowrotnie.

 

Gdyby pod łapką adminow tego forum byl jakikolwiek hosting obrazow problem by nie wystapil, a przeciez to nie jest ani skomplikowane, ani obciazajace bardzo serwer - dodac limity, jakies captcha proste i podac bbcode idealnie pasujacy do tego forum. Jedyny problem jaki widze to aby weszlo to w krew uzytkownikom, ale mysle ze mass pw, ogloszenia, edycje postow przez moderatorow daly by rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A "dodaj pliki" w rozszerzonej opcji to niby co ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.