Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. A "dodaj pliki" w rozszerzonej opcji to niby co ?

 

Co to za opcja i jak działa?

 

Czy to chodzi o wklejenie do galerii a potem do postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o forum, a czy ktoś jeszcze pamięta o stronie głównej ?. Od lat niewiele się tam zmienia. Wśród ciekawych stron niekomercyjnych nie zauważyłem Omegamanii Patryka.

 

Juz dodane :)

 

A opcja dodaj pliki to wlasnie ominiecie imageshack :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja i jak działa?

 

Czy to chodzi o wklejenie do galerii a potem do postu?

 

No i tutaj jest odpowiedz jak dobrze znana jest ta opcja :) Zreszta 500kb limitu tez powoduje ze jednak niektorzy wola to wrzucic na inny hosting. Ja bym na miejscu administratorow stworzyl i sprobowal rozpowszechnic wsrod uzytkownikow mini hosting grafiki minimum do 3mb.

Lub ewentualnie zmienic limity w istniejacym skrypcie dodawania plikow i tez zwiekszyc jego widocznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500kb limitu tez powoduje ze jednak niektorzy wola to wrzucic na inny hosting.

Zgadza się, to jest za mało. Próbowałem raz wrzucić fotkę zrobioną iPhone'm, ale jej rozmiar był zbyt duży. Jest możliwość zwiększenia limitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to jest za mało. Próbowałem raz wrzucić fotkę zrobioną iPhone'm, ale jej rozmiar był zbyt duży. Jest możliwość zwiększenia limitu?

 

Też uważam, że 500KB to trochę mało i bardzo często po prostu utrudnia lub wręcz uniemożliwia wstawienie fotek.

Ale bądźmy też nieco krytyczni wobec siebie i zdjęcia przed wrzuceniem na forum po prostu przygotujmy. Można przyciąć, można zmniejszyć rozmiar. Ciężkie zdjęcia w bardzo duzej rozdzielczości tak naprawdę rzadko sa potrzebne na forum, a fotki, na których 50% to bezsensowne tło sa bardziej niż irytujące.

Ogólnie jednak też jestem za zwiększeniem limitu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że 500 KB do np.800x600 pikseli jest O.K.

 

Inną sprawą jest to ,że robiąc telefonem,Ipadaem etc. nie chce się nam zainstalować programu do przycięcia ,kompresji fotki.

Gdy używamy mobil jest to problem.

Wstawiając zdjęcie z PC nie widzę problemu .

Zdjęcie może ważyć i 50 KB bez utrat jakości.

Przykład :)

 

zy345_KLamra-Kain2.jpg


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam sie. Nawet 50kb wystarczy zeby zdjecie dobrej jakości bylo widoczne na forum.

Jednak jesli chcialby ktos wrzucic spore zdjecie ~3MB, na ktorym bylyby widoczne male detale to juz tego przez skrypt forum nie zrobi.

 

Jednak oczywiscie 3mb zdjecie w poscie na forum nie ma sensu - zbytnie obciazenie ladowania sie strony ale sa do tego skrypty. Wrzucasz plik 3MB, silnik forum tworzy miniature (powiedzmy max 100kb) i wkleja ja do postu. Jesli ktos ma ochote, moze kliknac w zdjecie i zobaczyc pelny obraz - 3MB (zdjecie werku, napisow czy grafik na tarczy etc.).

 

Moze ktos uwaza ze sie czepiam i dziele włos na czworo, chodzi mi jednak o fakt ze zdjecia dobrej jakosci na forum o takiej tematyce to bardzo wazny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że 500 KB do np.800x600 pikseli jest O.K.

 

Inną sprawą jest to ,że robiąc telefonem,Ipadaem etc. nie chce się nam zainstalować programu do przycięcia ,kompresji fotki.

Gdy używamy mobil jest to problem.

Wstawiając zdjęcie z PC nie widzę problemu .

Zdjęcie może ważyć i 50 KB bez utrat jakości.

Przykład :)

 

zy345_KLamra-Kain2.jpg

Ten przykład rzeczywiście wymiata!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy nie lepiej byłoby zrobić oddzielny dział "Oferty niezegarkowe", a w nim tematy z poszczególnymi ofertami (tak jak jest na bazarze)?

Bo niby jest jeden temat, ale on dosyć dużo waży. Sprzedający podbijają swoje oferty (czasem po 5-6 zdjęć + spory opis) kopiując całego posta i dodając parę słów o nowej cenie, bądź też zwykłe przypomnienie oferty. Poza tym łatwiej byłoby coś znaleźć.

Czasy są ciężkie, więc i ofert sprzedaży jest więcej.

Wiem, że jest to temat bardzo poboczny i zupełnie nie związany z zegarkami, ale imo byłoby sprawniej.

Edytowane przez defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, w końcu to forum zegarkowe, a nie bazar ogólny. Moim zdaniem jeden temat do takich ofert niezegarkowych wystarczy, natomiast faktycznie ukróciłbym podbijanie własnych ofert w tamtym wątku, bo się robi straszny bajzel, zwłaszcza jak cytuje się wszystkie zdjęcia. Temat zwykle nie ma więcej niż 3 strony, więc sądzę, że można by sobie darować takie podbijanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje, napisać drukowanymi literami w nagłówku na pierwszej stronie:

NIE WYCENIAMY ZEGARKÓW!

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje, napisać drukowanymi literami w nagłówku na pierwszej stronie:

NIE WYCENIAMY ZEGARKÓW!

:rolleyes:

Racja .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jako osobną stronę przy rejestracji z obowiązkowym zaznaczeniem krzyżykiem zdania "Tak, zrozumiałem, że pytania o wycenę zegarka są niedozwolone", czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania o wycenę na forum są tak częste, że rzeczywiście można by było w formularzu rejestracji dodać checkbox (obowiązkowy) do zaznaczenia ze zdaniem typu "Tak, nie będę zadawał pytań o wycenę zegarka"


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zamiast walczyć z wiatrakami wprowadzić wątek "zapytania o cenę"


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zamiast walczyć z wiatrakami wprowadzić wątek "zapytania o cenę"

W którym będziemy zmyślać bajki z mchu i paproci.. :P


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym będziemy zmyślać bajki z mchu i paproci.. :P

 

Lub będziemy każdemu z osobna pisać "nie wyceniamy zegarków", "patrz regulamin" i inne takie.

A ludzie pytali, pytają i będą pytać o wartość swoich zegarków, bo jest to w pełni uzasadnione pytanie. A odkąd istnieją fora internetowe, to właśnie na nich ludziska różne pytania zadają.

Poza tym nikt nie ma obowiązku na takie pytania odpowiadać, a WIELKIMI LITERAMI pytających informujemy, że to NIE SĄ wyceny tylko bajki z mchu i paproci ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym będziemy zmyślać bajki z mchu i paproci.. :P

Ze swojej strony moge powiedziec ze na poczatku swojej przyjazni z zegarkami kilku gosci sprzedalo mi zegarki[vintage]za cene kilka razy przekraczajaca ich wartosc-tylko dla tego ze nikt nie chcial mi powiedziec[orientacyjnie,plus,minus]ile mozna zapłacic.....sami sie smiejemy z naiwnosci kupujacych na portalach aukcyjnych,czemu nie pomoc?Sam smiech chyba nie jest fair?wiec pomysł Artura wart jest uwagi-takie mam zdanie.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma ochotę wyceniać zegarki, przecież nikt mu nie zabroni tego robić, wystarczy pytającemu odpisać na PW i już jest wszystko regulaminowo.

Ja ze swej strony mogę mu przekierować swoje PW, e-maile i GG z takimi zapytaniami, bo od dawna nie mam ochoty na bycie darmowym rzeczoznawcą, więc na nie nie odpowiadam.

A zniechęciły mnie przede wszystkim teksty typu: co też mi pan tu wypisuje, przecież mój zegarmistrz mówił, że on jest warty 600,-... itp.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NAWCC stworzono osobny dział do pytań o wycenę. Jest on dostępny dla członków NAWCC, a dla pozostałych użytkowników forum - czasowo, po wniesieniu niewielkiej opłaty. Oczywiście w opisie jest mnóstwo obwarowań co do braku odpowiedzialności i pewności dokonanych "wycen".

 

post-6402-0-66462900-1359457459_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NAWCC stworzono osobny dział do pytań o wycenę. Jest on dostępny dla członków NAWCC, a dla pozostałych użytkowników forum - czasowo, po wniesieniu niewielkiej opłaty. Oczywiście w opisie jest mnóstwo obwarowań co do braku odpowiedzialności i pewności dokonanych "wycen".

 

Dokładnie cos takiego miałem na myśli.

Nie chodzi o profesjonalne wyceny potwierdzone stosownym dokumentem, bo tego z oczywistych przyczyn nikt tutaj robił nie będzie. Ale porobiło się jakoś tak, ze jakiekolwiek pytanie o orientacyjną wartość jest źle odbierane, bo taki jest zapis w regulaminie. Jako moderator mam pilnować przestrzegania regulaminu, ale jako zwykły forumowicz uważam, że warto wprowadzić taki dział. Przecież można to zrobić na próbę. Jeśli się nie sprawdzi, to jaki problem wyrzucić po miesiącu?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wyceną ciekawy. Z pewnością pojawią się jednak problemy w stylu: "wg mnie jest wart 600zł" - "ty idioto! w takim stanie to max 50zł" Przykład przejaskrawiony, ale rozumiecie o co chodzi :) Po pierwsze ważna kultura wypowiedzi, a po drugie przydałoby się jakieś uzasadnienie dlaczego taka, a nie inna cena - np. "bo tyle średnio kosztuje na aukcjach" lub "bo koronka nieoryginalna, a oryginał niemożliwy do zdobycia, bo wszystkie przetopiono na żyletki", itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pokazałem co się w tej materii robi. Osobiście jednak nie jestem zwolennikiem takiego działu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odświeżyć szatę graficzną strony, może jakaś inna kolorystyka strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.