Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kowalson86

TIMEX czy LORUS - potrzebne opinie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

od pewnego czasu szukam dla siebie odpowiedniego zegarka.Początkowo mój wybór padł na tego LORUSA http://www.zegarki.twoje-zakupy.pl/produkt.html?kat=240&id=8157 , lecz rozglądając się jeszcze dalej natrafiłem na takiego TIMEX'a http://www.sklepzegarki.pl/timex-mens-chronograph-p-4777.html i tu pojawił się problem, bo nie wiem co wybrać a nie mogę pozwolić sobie zbytnio na kupno obydwu co załatwiło by sprawę :)

Chciałbym uzyskać jakieś podpowiedzi który zakup opłaca się bardziej RACJONALNIE zrobić (chodzi tu o to która marka pewniejsza, jakość wykonania, żywotność, usterki itp itd), bo oba modele bardzo przypadły mi do gustu.

Z góry dzięki za opinię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem raz Lorusa i bylem z niego bardzo zadowolony.....mechanizmy w nich siedza Seiko takze nie masz sie co martwic o trwalosc. Niestety o Timexie nie moge Ci nic powiedziec......ale ja z bezposredniego pojedynku wybralbym Lorusa.....ale jesli patrzylbym na wyglada to ladniejszy Timex :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee ... Ten Timex na żywo wygląda o wiele GORZEJ niż na fotkach !

Też się napaliłem na ten model, ale mi szybko przeszło. Stwierdziłem że lepiej dorzucić ze 2-3 stówki i kupić coś w automacie i ładniejszego- Wybór padł na Vostok Europe K3 Submarine !

Ten timex w realu staje się totalnie bezpłciowy i bez wyrazu !

 

Lorusik ładniejszy. I tak jak Dasiek zauważył zastosowane mechanizmy Seiko sprawiają że jest to dobra inwestycja.

Jak będziesz miał okazję sprawdź sobie na żywo jak prezentują się te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus ma bardziej harmonijne proporcje.

Timex, małe tarczki skupione blisko środka, datownik też bliżej środka. Wygląda tak jakby mieli za mały mechanizm (od mniejszego zegarka?) i projektant nie miał innego wyjścia, i zrobił tak jak zrobił... No i każda wskazóweczka w innym kolorze to też trochę przesada, taka cepelia się trochę robi :)

IMHO z tych dwóch to Lorus zdecydowanie.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widzę że nie pozostaje mi nic innego jak tylko "konfrontacja" obu modeli na żywo ;p

Szczerze myślałem, że raczej większość opinii będzie za TIMEX'em, a tu proszę... ;p , no i LORUS jest znacznie tańszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stwierdziłem że lepiej dorzucić ze 2-3 stówki i kupić coś w automacie i ładniejszego- Wybór padł na Vostok Europe K3 Submarine !

 

Ożesz w morde.....Jimi Jump fajny zYgar obczailes :) i nawet we wszystkich kolorach super wyglada :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze myślałem, że raczej większość opinii będzie za TIMEX'em, a tu proszę...

A taki był ładny amerykancki, szkłoda! :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A taki był ładny amerykancki, szkłoda!

 

 

" ....Wicia wierzchem jedzie.......nie moze byc.....na kocie?! " :)

 

 

Sorki za OT ale nie moglem sie powstrzymac :)

 

Jak jeszcze nie kupiles to sie wstrzymaj i doloz troche kasy tak na 400-500zl i kup sobie Seiko w chrono jak juz Ci sie tak podoba....Lorus niby fajny....ale niestety " prawie że " to samo co Seiko;)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Lorus-świetna jakość wykonania w tym przedziale cenowym.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Lorus-świetna jakość wykonania w tym przedziale cenowym.

 

Bez przesady. Po trzech latach moje Lorusy nie wyglają już tak dobrze. Niestety zauważyłem, że koperty o wiele łatwiej łapią rysy, przetarcia w porównaniu np. do casio edifice. Delikatnie zmieniłem zdanie o tej marce, niestety to ciągle "prawie" seiko. Timex to już w ogóle tandeta i daleko mu nawet do Lorusa.

Wniosek lepiej kupić edifice (np. ef-547d) lub dołożyć do seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.