Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Moje JLC

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie ma ich wiele ale te ktore zostaly byly bardzo trudne do zdobycia :)

 

1. Najnowszy nabytek E877 cal.916 memovox Snowdrop, jednoczesciowa koperta, bardzo rzadkie obecnie nie do zdobycia korony

nosowe szklo - wypukly mineral do tego modelu mialem juz w szufladzie od roku - w koncu sie przydal - okolo 42 mm bez koron, 5 atm , pasek matowy aligator di modello

Obecnie jedno ze zdjec tego konkretnego zegarka otwiera masterhead na purist jlc forum, kupiony w stanie agonalnym :) ale to bedzie osobna historia

 

IMGP0073.JPG

IMGP0107.JPG

IMGP0106.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Polaris 2 e870 cal.916 kolejny ulubieniec - dorobil sie branzolety

IMGP0058.JPG

IMGP0061.JPG

 

IMGP0088.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Memovox e872 cal.916 kolejny ulubieniec - oryginalny pasek + nosowe szklo:)

 

IMGP0097.JPG

IMGP0095.JPG

IMGP0092.JPG

IMGP0100.JPG

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.Memovox e855 cal.825 kolejny ulubieniec - oryginalna branzoleta guy freres, ca. 37.5mm werk wczesniejszy bumper:)

 

IMGP0184.JPG

 

IMGP0189.JPG

IMGP0179.JPG

 

 

IMGP0178.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.Memovox cal.815 - oryginalna branzoleta guy freres, ca. 38.2mm werk wczesniejszy bumper:) bez daty znacznie rzadszy niz 825

IMGP0185.JPG

IMGP0170.JPG

IMGP0125.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Futurematic stalowy i wodoszczelny cal.497, ca. 38mm wersja z arabskimi indeksami na tarczy pasek aligator brazowy di modelo

IMGP0191.JPG

IMGP0208.JPG

IMGP0193.JPG

IMGP0196.JPG

IMGP0207.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7. Futurematic stalowy i wodoszczelny cal.497, ca. 38mm wersja bez arabskich indexow na tarczy pasek czarny z epoki:)

 

 

 

 

IMGP0216.JPG

IMGP0209.JPG

IMGP0232.JPG

IMGP0211.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Ostatni i jedyny wspolczesny :) MC Geografic

 

 

Wszystkie sa badzo kochane i nie planuje sie z nimi puki co rozstawac - chcialbym dodac jeszcze kilka sztuk ale zobaczymy jak to pojdzie - Universal Geneve ostatmio zaczal mnie mocno frapowac :) ale mysle iz sentyment do jlc nadal bedzie glownym motorem napedowym zabawy

 

 

IMGP0008-1.JPG

 

 

a tu zapasy - jedna z 4 szuflad z wekami, szklami itp. do vintage jlc

 

IMGP0118.JPG

 

i zbiorek luznych do memovoxow

IMGP0119.JPG

 

 

Trzeba brac jak jest okazja bo sa niesamowite problemy z czesciami a przyklad snowdropa i kilku innych swiadczy ze nigdy nie wiadomo:)

 

pozdrawiam kolegow i zycze udanych polowan i owocnego powiekszania zegarkowych zbiorow

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nikomu nie zazdrościłem żadnej kolekcji zegarków, ale Tobie tak :)

 

Coś wspaniałego, aż brak mi słów żeby określić to co pokazałeś !

 

Najserdeczniejsze gratulacje :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje ale jak to mi ostatnio jeden z przyjaciol uswiadomil to nie ma co zazdroscic tylko sobie sprawic :) tez chodzilo o jlc a nie o kolezanke :)

a tak powaznie to zaczelo sie jakies 5 lat temu z totalna determinacja na jlc - czasem bylo dziwnie bo stalowe futurmatiki doszly w odstepie 2 miesiecy ale juz doprowadzenie ich do stanu noszenia zajelo ponad rok, snowdrop zajal jedna nieprzespana noc, 815 2 lata:) w sumie jest to jedyna marka z malym wyjatkiem dla UG ktora mnie makabrycznie kreci :) coz wydaje mi sie ze przez jakis czas nic sie nie zmieni - czekam na fundusze na polaris 1 i memo deep sea i wtedy mysle ze bedzie moj komplet - no moze jeszcze snowdropik z czarna tarcza :) wiec w sumie 3 sztuki , gora 4 jesli dorwe e871 z czarna tarcza (szklo i korony juz czekaja :) )ale ile lat to zajmie to nie wiem ale o to chodzi.

z innych na liscie aerocompax ug oraz omega 300 :)

 

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko celuje w bardziej współczesne zegarki, aczkolwiek te już "wiekowe" zaczynają mnie coraz bardziej wciągać :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko celuje w bardziej współczesne zegarki, aczkolwiek te już "wiekowe" zaczynają mnie coraz bardziej wciągać :)

 

 

Te wiekowe sa najfajniejsze:) i najbardziej nieprzewidywalne:) aczkolwiek wada jest serwis i oryginalnosc .... jednak uwazam ze warto :)

szczegolnie iz obecne ceny zlota powduja iz znika coraz wiecej wartosciowych eksponatow - czesto przez zwykla niewiedze - jedna wielka tragedia - ostatnio wzieli sie juz na serio za te w kopertach typu goldfiled - jak tak dalej pojdzie to nie wiele sie uchowa ...

 

 

pozdrawiam serdecznie

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale pozwoliłem sobie na podpięcie tego wątku, bo tak pięknie przedstawiona i udokumentowana kolekcja zasługuje na zachowanie "dla potomności".

A moim zdaniem jakbyś podłączył tutaj, w jedną całość, wszystkie wątki czy posty, które napisałeś o JLC, byłoby jeszcze lepiej. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne perełki! Gratuluje!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż łezka w oku się kręci:)

gratuluję i sukcesów w kolejnych projektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, jesteś prawdziwym pasjonatem w najlepszym tego słowa znaczeniu...:)

 

Pokazane JLC imponujące, na mnie największe wrażenie zrobił E877 cal.916 memovox Snowdrop, przepiękny, no i oczywiście obydwa Futurematiki. Prawdziwe perełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje:) ciesze sie ze podoba wam sie moj zbiorek:)

Piotrze - postaram sie podlinkowac wszystko co dotej pory wypocilem jak i stopniowo uzupelnic troszke informacji o posiadanych przezemnie modelach - numery seryjne, elementy skladowe itp. jak rowniez pokazac wiecej zdjec ele\mentow i werkow - szczegolnie mojego ulubionego cal. 916

 

pozdrawiam serdecznie, zycze udanej niedzieli

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady będzie jak powiem że każdy jest rewelacyjny, ale jakbym miał wybierać to dla mnie nr 2 jest cudem, a nr 1 bez wątpienia nr 1 z JLC - takiego cudeńka w takim stanie nie widziałem, przepiękny :)

gratuluję Ci kolekcji i determinacji bo trochę to wszystko Cię zdrowia pewnie kosztowało :)

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ... TO PIĘKNE :) !!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mam taki pomysł, żeby Rafałowi założyć limit na prezentowanie góra jednego zegarka miesięcznie.Nadmiar pozytywnych emocji jest także szkodliwy. Wysoce szkodliwy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita kolekcja i przyjemne, ciepłe zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, jako moderator powinieneś sam sobie dać bana, za doprowadzanie do stanów przedzawałowych innych forumowiczów! To wręcz niemoralne pokazać tyle cudeniek naraz!!! Żeby mi to NIE BYŁO ostatni raz :)

Serdecznie gratuluję, zwłaszcza Futurematików :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy - dziekuje - nie bylo mnie ostatnio dlugo na forum - praca podciela mi skrzydelka :) wiec mam nadzieje iz wybaczycie ten zmasowany atak jlc - bede probowal roziwjac ten temat w miare skromnych mozliwosci. Zreszta zebranie tego w jednym temacie bylo pomyslem Staruszka

Jako ze nie chce was draznic :) najnowszy nabytek pokaze za tydzien ;) nie jlc ale cos z listy a za 2 tygodnie zaprezentuje moje UG - coz przyjemnosc i stres trzeba dozowac :)

Co do zbierania - to generalnie jesli nie dysponuje sie bajonskimi funduszami a raczej przeciwnie :) to wiaze sie to z nauka na bledach i ryzykiem - i coz kosztuje to troszke zdrowia ale IMO wychodzi NA WIELKI PLUS

pozdrawiam serdecznie

 

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja podzielę się swoimi odczuciami ;)

Cyto każdy zapiera dech w moich piersiach i każdego bym przygarnął gdyby tylko mnie było stać, nie oszukujmy się większość z nas po-prostu mierzy niżej ze względów czysto finansowych.Jednak ostatni z prezentowanych zaznaczam moim zdaniem nawet w połowie nie jest tak urodziwy jak prezentowane powyżej. Nie obraź się ale teraz to wszystko jest robione na jedno kopyto i szczerze mówiąc nie zauważyłbym go w tłumie jemu podobnych za to Snowdrop na czele wraz z pozostałymi to ci powiem stary błyszczy i trzeba być niewidomym żeby nie zauważyc takiego zegarka na ręku jego właściciela.

Również przyłączam się do gratulacji no i ten ban Ci się należy :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja podzielę się swoimi odczuciami ;)

Cyto każdy zapiera dech w moich piersiach i każdego bym przygarnął gdyby tylko mnie było stać, nie oszukujmy się większość z nas po-prostu mierzy niżej ze względów czysto finansowych.Jednak ostatni z prezentowanych zaznaczam moim zdaniem nawet w połowie nie jest tak urodziwy jak prezentowane powyżej. Nie obraź się ale teraz to wszystko jest robione na jedno kopyto i szczerze mówiąc nie zauważyłbym go w tłumie jemu podobnych za to Snowdrop na czele wraz z pozostałymi to ci powiem stary błyszczy i trzeba być niewidomym żeby nie zauważyc takiego zegarka na ręku jego właściciela.

Również przyłączam się do gratulacji no i ten ban Ci się należy :)

 

Stary - strona finansowa to kwestia bolesna i dla mnie - ale jak juz pisalem czasem warto podjac ryzyko, jeszcze jak przejzycie historie moich postow to zaczynalem od zegrakow za przyslowiowe 20 zeta, pierwsze jlc kupilem okazyjnie jakies 4 lata temu - master marinera za jakies 200 usd - mial rzadki werk i o cudzie jak przymierzalem sie do furmatica i musialem sprzedac pzyniosl 800 usd - potem jakos zaczelo isc - zlamalem noge i utkalem na jakies 2 miesiace i wtedy mialem w koncu czas - jako iz uznalem ze bede tylko kupowal takie zegarki jakie mnie sie podobaja a sprzedawal tylko jesli albo nie nosze albo musze zebrac kase na cos co mi sie bardziej podoba to w kosekwencji szybko okazalo sie iz przestaje byc to az taki finansowy kamien u szyji a zaczyna sie jakos zamykac na 0.

Mysle ze calosc to kwestia tego na ile sie uprzemy i chcemy uczyc. Nie chcialbym na przyklad zawodowo sprzedawac vintage - to co zobaczylem na giledzie w Daytonie to byl koszmar - cwaniactwo i maksymalizacja zysku ale tez spotkalem kilka osob ktore bawily sie tym dla zabawy i z milosci do zegarkow ale nawet w takim miejscu byli oni w mniejszosci.

Moja lokacja to tez przewaga - niskie ceny wzg. europy , i od dawna ogromny rynek i nawyk dawania, posiadania i zbierania zegrakow - do tego bogate spoleczenstwo i brak wojen na wlasnej ziemi - mozna nadal i mysle ze jeszcze dlugo bedzie mozna znalezc cuda - mam taka nadzieje.

Mialem tez duzo szczescia - w tej calej amerykanckiej alienacji - jednym z moich najlepszych przyjaciol tutaj jest zegarmistrz z ogromnym doswiadczeniem i mnostwem znajomych starej daty - bezcena pomoc i dostep do warsztatu i czesci ...

Ponadto wielu kolegow i przyjaciol w Polsce pomagalo mi wielokrotnie i nadal pomaga za co jestem dozgonnie wdzieczny i mimo iz to forum wielkortnie mnie zalamuje to ciesze sie ze jest i mialem okazje Was poznac i sie z Wami zaprzyjaznic.

Dorobilismy sie tez na forum dzialu vintage ktory dzieki pracy kolegow Piotra i Marcina jest jednym z moich ukochanych miejsc ucieczki od mojego codziennego piekielka

 

pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.