Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

SIEMANKO WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytam forum już jakiś czas trafiłem tu gdyż się zirytowałem szukając czegokolwiek o zegarkach zawsze trafiałem na www.zegarkiclub.pl aż za którymś razem nie wytrzymałem i się zarejestrowałem.Zegarki to mój nałóg na który nie znam lekarstwa-niestety a co najgorsze sprawia mi to przyjemność a niekiedy doprowadza do pasji i zwiększa ilość adrenaliny.Mam kilka czasomierzy na fotki przyjdzie jeszcze czas.Ogólnie bardzo mi się podobają tematy i poczucie humoru klubowiczów-niektórych.Jedyne z czy osobiście się nie zgadzam to często powtarzający się temat duszy zegarka o napędzie mechanicznym a w szczególności SEIKO czy CITIZEN.Moim skromnym zdaniem kwarcowe szwajcary z mechanizmami ETA czy RONDA szczególnie ETA955.112,ETA272.254 jak i inne bardziej pretendują do posiadania duszy niż automaty japońskie których robi się setki milionów i to bez udziału człowieka praktycznie.Inna sprawa ze starszymi modelami które były produkowane w innych warunkach ale to oddzielny temat.Zresztą zaraz ktoś z klubowiczów przytoczy link do tematu który był już przerabiany.Jednak nie mogę pozostać obojętny na sytuację kiedy gratulujecie sobie nabycia nowego japońskiego automatica jako jedni z setek milionów to już komercja a nie pasja.Napewno tą wypowiedzią już narobiłem sobie wrogów ale to dobrze mam nadzieję że będzie ciekawiej.Tak samo rozbraja mnie jak tłumaczycie w kwestji wyboru automat czy kwarc-piszecie że kwarc nie wymaga konserwacji co jest kompletną bzdurą,22 kamieniowe stopery ETA jak i 27 kam. ETA wymagają dużo więcej zachodu niż pospolite automaty szczególnie japońskie a różnica polega na braku balansu i wychwytu.Osobiście uważam że lepiej kupić używanego szwajcara niż nowego japończyka zdaję sobie sprawę że tak naprawdę w szwajcarii całkowitą produkcję mają tylko najlepsze koncerny dlatego warto sięgać po starsze modele które były produkowane na innych zasadach.Przepraszam że tak się rozpisałem oprócz czasomierzy ubustwiam grzyby zbierać także jeść i jestem z W-wy.Ten mój wywód spowodowany został przez kilka tematów które wcześniej przeczytałem i rozpaliły mnie do białości a nie mogłem odpisać bo zaraz KTOŚ skierowałby mnie do przedstawienia się co niniejszym uczyniłem.Jeśli wytrwałeś do końca to jesteś prawdziwym twardzielem .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj 'staruszku' :)

 

Dziś ( 22. VII.) jest spotkanie KMZiZ. Wyślij ankietę akcesyjną i przybądź na spotkanie (hotel Westin, godz 10.00)

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Moim skromnym zdaniem kwarcowe szwajcary z mechanizmami ETA czy RONDA szczególnie ETA955.112,ETA272.254 jak i inne bardziej pretendują do posiadania duszy niż automaty japońskie których robi się setki milionów i to bez udziału człowieka praktycznie.

 

to mi się podoba;):))

i napisz coś więcej o konserwacji kwarców

 

CZEŚĆ

WITAJ

 

i pozdrawiam z Wrocka

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

witaj na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem kwarcowe szwajcary z mechanizmami ETA czy RONDA szczególnie ETA955.112,ETA272.254 jak i inne bardziej pretendują do posiadania duszy niż automaty japońskie których robi się setki milionów i to bez udziału człowieka praktycznie.

 

to mi się podoba;):))

i napisz coś więcej o konserwacji kwarców

 

8)

Witam konserwacja kwarców jest identyczna jak w mechanikach z tą różnicą że powinna być przeprowadzana co ok. 5 lat a nie co średnio 2 lata, występują tam o czym wszyscy wiedzą takie same koła zębate i łożyska jak w mechanicznych (oczywiście mowa o tych z lepszej półki niż chińskie tajwańskie malezyjskie itp).Smarowanie łożysk kamieniowych jest tak samo ważne jak w mech.,tarcia pomiędzy trybami są identyczne,dodatkowo występuje zjawisko korozji kawitacyjnej o czm nie każdy wie,to wszystko a w szczególności kwarce ze stoperami z naciskiem na stopery 24godz.powoduje że są one dużo bardziej skomplikowane w konserwacji niż popularne mechaniki i w cenie też .Pozatym z doświadczenia wiem że liczba punktów zajmujących się konserwacją kwarców jest ograniczona mało kto chętnie podejmuje się tej czynności,dla przykładu automat eta można wyczyścić za 60-80zł a nawet taniej natomiast kwarc eta ze stoperem to już wydatek 120zł w punkcie autoryzowanym najtańszym ze znalezionych.Dodatkowo dodam z własnego doświadczenia że w diverach znanych firm po latch na szybce osadzają się drobinki farby fosforyzującej ,sam mam 3szt. CANDINO,TISSOTA,CERTINĘ i we wszystkich ma to miejsce co prawda dopiero po kilku latach ale użytkowanych w ekstremalnych warunkach.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj 'staruszku' :)

 

Dziś ( 22. VII.) jest spotkanie KMZiZ. Wyślij ankietę akcesyjną i przybądź na spotkanie (hotel Westin, godz 10.00)

Serdecznie zapraszamy.

Witam i dziękuję za zaproszenie ale nie przepadam za oficjalnymi imprezami osobiście najlepiej czuję się na łonie natury ale jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie. :):):):D

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

....Jednak nie mogę pozostać obojętny na sytuację kiedy gratulujecie sobie nabycia nowego japońskiego automatica jako jedni z setek milionów to już komercja a nie pasja.

 

A czy nabycie mechanicznego Roleksa (produkowanego też w milionach) to jeszcze pasja czy już komercja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

 

 

 

A czy nabycie mechanicznego Roleksa (produkowanego też w milionach) to jeszcze pasja czy już komercja? :)

Widzę że nie zostałem dobrze zrozumiany chodziło mi o ilość japońskich zegarków obecnych na rynkach całego świata i wziąwszy pod uwagę zacnośc tego forum szczeże mówiąc spodziewałem się szanowania najzacniejszych tradycji czasomierzy a mianowicie że muszą być a przynajmniej powinny unikalne niepowtarzalne-w miarę możliwości dopieszczone-przez właścicieli,a spotykam się oczywiście nie zawsze z podejściem że najlepiej kupić nowego Seiko i cieszyć się nim do bólu.Wydawało mi się że więcej klubowiczów będzie doceniało czar starszych zegarków z własną historią przeżyciami,wspomnieniami,którymi trzeba się zaopiekować poprowadzić dopieścić a narazie czuję się troszkę rozczarowany. :cry: :?

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj 'staruszku' :D

 

Dziś ( 22. VII.) jest spotkanie KMZiZ. Wyślij ankietę akcesyjną i przybądź na spotkanie (hotel Westin, godz 10.00)

Serdecznie zapraszamy.

Witam i dziękuję za zaproszenie ale nie przepadam za oficjalnymi imprezami osobiście najlepiej czuję się na łonie natury ale jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie. :):):):)

 

Witam.

 

Jaka tam oficjalna impreza. Bylo bardzo luzno. :D


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PIOTR-S

witaj!

:(:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Staruszku :D

 

i nie gorączkuj się tak :(


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Staruszku

a na spotkaniu były grzyby w menu , więc żałuj ,że nie przyszedłeś bo sztywno i oficjalnie nie było , tylko bardziej miło i towarzysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie gorączkuj się tak :(

Moja wypowiedż była podyktowana impulsem po lektórze kilku postów ale już mi przeszło i coraz bardziej zaczynają podobać mi się Seiko i Citizeny nawet rozważam zakup :wink: :wink: :wink: :wink:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Staruszku

a na spotkaniu były grzyby w menu , więc żałuj ,że nie przyszedłeś bo sztywno i oficjalnie nie było , tylko bardziej miło i towarzysko

Grzybki jakie grzybki? :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

witaj 8)

 

mam nadzieję, że nie lubisz grzybków TYCH :( no wiesz hm hm mh ups :roll: :roll: :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj 8)

 

mam nadzieję, że nie lubisz grzybków TYCH :( no wiesz hm hm mh ups :roll: :roll: :roll: :roll:

Grzyby wolę zbierać niż jeść a te o których napisałeś wogóle mnie nie interesują ,pozdrawiam. :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko piotr :twisted:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.