Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs GO vs Vulcain

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jestem niezdecydowany :) Na początek może sie wytłumacze skąd kolejna ankieta, a raczej pomoc w wyborze. Wybór zegarka to wbrew pozorom bardzo trudna decyzja, aczkolwiek dająca sporo radochy, bo przecież wszyscy wiemy jak fajnie jest gonić króliczka, szukając wymarzonego zegarka.

Ostatnio skutecznie wybiliście mi z głowy dwa zegarki, które bądz co bądz były moimi faworytami, i jeden z nich miał trafić na mój nadgarstek. No właśnie, miał. Niestety okazały się mieć opinie szybko się nudzacych, co skutecznie mnie do nich zniechęciło. Dlatego ponownie zacząłem wertować rynek w poszukiwaniu wymarzonego zegarka i znalazłem... trzy, każdy z innej parafii :)

Nie tak dawno temu miałem okazje mierzyć jeden z nich, mianowicie JLC Master Compressor diving Navy Seals, i przyznaje, że zrobił on na mnie niemałe wrażenie - fantastyczny zegar, zdjęcia tego niestety nie oddają. Co do reszty... Senator Chrono chodzi za mną od dłuższego już czasu, bardzo mi się podoba, szkoda tylko, że cały polerowany na wysoki połysk, co jak wiemy jest problemem jeżeli o ryski idzie :) W przypadku Vulcaina, trafiłem na ten model przy ostatnich moim poszukiwaniach i bardzo mnie zaciekawił - napewno niebanalny to zegar. Do rzeczy, Panowie, który z tych zegarków byście mi proponowali i dlaczego? Za pomoc serdecznie Wam dziekuję, a za zawracanie głowy i nudzenie przepraszam ;)

 

 

post-27475-0-73715400-1331853186.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-08533000-1331853188.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-05237600-1331853190.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-27475-0-61314800-1331853192.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-95551500-1331853193.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-38031900-1331853195.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pomijając koronkę, której nie trawię JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Vulcain jest to jedna z Manufaktur na widok której mocniej bije mi serce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito, zazdroszczę Ci poraz kolejny dylematów :)

Oddałem głos na Vulcaina, choć przez chwile wachałem się między nim a GO Senatorem. Vulcain jednak ciekawszy (jako zegarek i jako manufaktura), a senatora niech sobie sprawi Pan Edmund Klich ;)

Wszelkie Divery (poza Doxą Sub) odrzucam na wstępie, bo nie czuję ich dyskusyjnego uroku.. tak więc na temat tego JLC się nie wypowiadam, żeby go nie krzywdzić.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał na początku chciałem powiedzieć, że bardzo lubię te Twoje ankiety ;)

Moje typy to :

1.Vulcain,

2.JLC,

3.GO.

Teraz troszku wyjaśnień. Mówię od razu,że żadnego zegarka na żywo nie widziałem.

Vulcain, ponieważ podobają mi się te zegarki, szczególnie Anniversary Heart Automatic. Ja tylko nie wiem czy brałbym GMT, jeśli już to raczej ten ze zdjęcia bez napisów z nazwami miast.

W JLC podoba mi się jego "zwartość" i czytelność.

GO, podoba mi się wykończenie, nie lubię jednak gdy zegarek na miejscach godzinowych nie ma cyfr dlatego pozycja nr 3

 

pozdrawiam


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko JLC!!!, choć argumentacja czysto subiektywna ;) - chodzi za mną wersja z alarmem i powinna Ci pasować, bo jest ciut większa

zdecydowanie głos na JLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Vulcain-wygląda po prostu rewelacyjnie(zwłaszcza ten z elementami pomarańczowymi),ma to coś i wyróżnia się z tłumu-rasowa marka mniej znana niż rolex czy omega ale to jest chyba nawet na plus-mniej oklepana.


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych wszystkich to Grand Seiko kore odrzuciles w innym temacie ;)

 

 

a tak serio to moj glos poszedl na " Glasfiutte " jakos najbardziej mi sie podoba, chcociaz nie twierdze ze za dwa dni nie zajrze tutaj zeby zalowac ze nie oddalem glosu na Vulcaina :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, kiedy pisałeś że masz na oku JL ale nie Reverso to pomyślałem że na twoją łapę ze stajni JL idealnie pasuje master compressor. Pasuje mi do Ciebie tak jak kojarzę twoje zdjęcia i zegarki które lubisz.

Vulcain osobiście tez wydaje mi się ciekawy i warty przemyślenia (ja bym wybrał inną kolorystykę), ale JL jak dla mnie pasuje jak nic. Kiedyś oglądając w Aparcie modele JL zwróciłem na niego uwagę i zgadzam się że na żywo znacznie lepszy, chociaż sam go nie mierzyłem bo nieprzepadam za tak masywnymi zegarami pomimo niemałego nadgarstka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie JLC.

Zdecydowanie w moim klimacie, może tylko faktycznie ta koronka lekko "pojechana"


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, zgadzam się że ten JLC pasuje do mojej osoby, no i bardzo mi się podoba, ale diverków mam już sporo, co w tym wypadku daje szanse GO i Vulcainowi.

 

Dasiek, gdyby to Grand Seiko miało 42mm, to pewnie bym już brał...

 

Wojtekimarco, wole tą wersje o której mowa w tym wątku.. W tamtej wersji jest już za dużo o jedną koronke :D

 

Czekam na więcej rad, sugestii :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleję za tym Wulkanem,ale wybrałbym chyba JLC...Ładny diver,ale na pasku,koronka miód,moja fejwret firma :D No ale Wulkan:mechanizm,świerszcz,pomarańczowe przeszycia,GMT. Aaaaa,zmieniam zdanie wybrałbym Vulcain'a!!!


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy JLC czy Vulcain. Jednak JLC - bardziej przejrzysty układ. Vulcain ciekawy, ale jak dla mnie ciut za dużo na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT

Ale a propos dwóch koronek, to mierzyłem oba zegarki "zwykły" i alarm i wersja z dwoma koronkami jest jak dla mnie wygodniejsza, no i ma alarm :D. Zegarek jest duży i duża koronka na 3 bardziej "uwiera" niż dwie na 2 i 4. Dużo bardziej podeszła mi wersja na skórze niż na gumie, ale to już rzecz gustu.

A pod spodem mały smaczek (zdjęcie pożyczone z netu)

po lewej wersja "grey pvd" - limitacja 62 sztuki, po prawej czarny tytan - limitacja 19 sztuk.

mistrzostwo świata

post-31721-0-19330300-1331853238.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

jeszcze raz przepraszam za OT, ale jak wrzuciłeś ten model do ankiety to mnie ciarki przeszły, a pragnienie ożyło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, zgadzam się że ten JLC pasuje do mojej osoby, no i bardzo mi się podoba, ale diverków mam już sporo, co w tym wypadku daje szanse GO i Vulcainowi.

 

To też fakt, że będzie to jeszcze jeden diver w kolekcji. Vulcain moim zdaniem to bardzo ciekawy design, ma wszystko co dobre z tradycji ładnie skrojone we współczesnej formie - za to mi się podoba.

GO natomiast klasycznie eleganckie i naprawdę piękne. Gustowny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtekimarco, nie ma za co przepraszać - Twój OT, to również w pewnym stopniu pomoc w wyborze, tak więc uprzejmie Ci dziękuję.

 

Czy w tym JLC jest standartowe mocowanie paska? Zamontuje tam każdy inny pasek (nie od JLC) ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym JLC jest standartowe mocowanie paska? Zamontuje tam każdy inny pasek (nie od JLC) ?

Tak- bez problemu.

 

Przy powtarzających się głosach o modelu z alarmem (standardowym modelu) warto wspomnieć, że jest on w tytanie. Wielu osobom to może przeszkadzać- mnie zniechęciło do tego zegarka skutecznie.

 

Co do koronki, jest jaka jest. Może i ozdobą nie jest, ale Compressory to twarde zegarki, a budowa tej koronki oprócz tego, że w pewien sposób zabezpiecza ją przed uderzeniami, to zapewnia wysoką ochronę przed wtargnięciem wody w tym miejscu. Jej obsługa jest łatwiejsza niż typowych, zakręcanych koronek.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, wciąż jesteś zadowolony z tego zegarka? Nie znudził Ci się? Polecasz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam rozstaw to 22mm

poniżej zdjęcie trzech od d... strony

post-31721-0-02186600-1331853256.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W wersja czarnej (limitka 19), w niektórych miejscach nazywana black titanium w innych black gold, koperta wykonana jest z 18k czarnego złota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, świetny, codzienny zegarek, dokładny werk, detale wykonane perfekcyjnie, ale... kupiłem go trochę zamiast AP Divera i nie wiem czy dobrze zrobiłem :D Nie jest to jednak z całą pewnością nudny zegarek. Jestem na etapie zakupu gumy do niego i uważam, że uczucie znowu odżyje :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamek234

Witam,

 

Moj glos na JLC - fajny przejrzysty diver bez pretensji do bycia czyms wiecej (dla mnie zaleta). Vulcain za bardzo kolorowy i za duzo sie dzieje. GO dla mnie jakies takie troche nijakie.

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, rzeczywiście na oryginalnej gumie wygląda ten zegarek najlepiej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak będę przystawał przy Senatorze.JLC generalnie do przyjęcia, jednak koronka ehh... trochę mnie zniechęca. Vulcain jak dla mnie nieco przekombinowany. Piękno tkwi w prostocie, dlatego mój głos na Senatora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.