Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs GO vs Vulcain

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

z HUBLOTEM za 7tyś. będzie kłopot...raczej tylko Classic Fussion, a to nie moja ulubiona linia. Z podstawowym Big Bangiem powinieneś się zmieścic w tej kwocie.

 

za Aero Banga musisz dać koło 8-9k Euro....za KP UNICO na własnym mechanizmie 16k.

 

hublot_image.2236968.jpg

 

hublot_image.2236973.jpg

 

hublot_image.2236988.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czymś naprawde konkretnym mógłbym nieco naciągnąć budżet.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich ulubionych H:

 

hublot_image.2130638.jpg

 

hublot_image.2130643.jpg

 

hublot_image.2130658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt naciapkany, aczkolwiek dziękuję za propozycje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała kolekcja Aero Bang jest szkeieltowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Myśle jednak, że pozostanę przy GO - strasznie mi się podoba ten zegar.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) O ile nie gustuje w Hublotach o tyle powyższe modele naprawde są genialne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za info.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Explorer II byłby lepszym wyborem od JLC.

 

Pod jakim względem lepszym ?. Nie dostrzegam niczego w czym JLC ustępuje produktowi Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to jestem w ciężkim szoku, że Marcin jest w tym zestawieniu za Rolexem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sepcjalnie przeszedłem się do Apartu zeby sobie jeszcze raz zobaczyć Master Compressora którego podpowiedział Sphinx i widziałem na gumie i bransolecie.

Bombowy diver jak dla mnie, ale cieszyłbym się z niego w pełni gdybym mógł go tak eksploatować jak na podlinkowanych filmikach ;)

 

...ale nie powiem zauroczył mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Swoją drogą, to jestem w ciężkim szoku, że Marcin jest w tym zestawieniu za Rolexem.

 

Ja w tym zestawieniu jestem za Panerai ;). Znowu 233 zaczyna za mną łazić. Jakby tego było mało, to jeszcze mi dzisiaj złośliwcy katalog przysłali :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszyłbym się z niego w pełni gdybym mógł go tak eksploatować jak na podlinkowanych filmikach ;)

 

No właśnie, w moim przypadku jest podobnie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, świetny pomysł - bez Pama jest nudno ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, świetny pomysł - bez Pama jest nudno ;)

 

Na pewno nie sposób Panerai czymkolwiek zastąpić. Jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Zupełnie jak RO. Poczekam jeszcze na 372 żeby ostatecznie wyrobić sobie zdanie. Na pewno jakieś Panerai kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po jakimś czasie odstawienia tej manufaktury na bok, znów Cię do niej ciągnie, i dobrze :)

 

A może coś napiszesz na ten temat na swojej stronie? Chętnie bym poczytał...

 

Co do 372, to cholernie mnie kręci ten zegar, tylko ten rozmiar ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Widzę, że po jakimś czasie odstawienia tej manufaktury na bok, znów Cię do niej ciągnie, i dobrze :)

 

A może coś napiszesz na ten temat na swojej stronie? Chętnie bym poczytał...

 

Na razie słabo to wszystko widzę. Ostatnio nie wyrabiam czasowo. Pracy mam coraz więcej, na Forum też nie zaglądam tak często jak kiedyś. Nie wiem kiedy znajdę czas na napisanie kolejnego artykułu. Muszę się jeszcze zebrać żeby dokończyć opracowanie o F.P. Journe.

 

Co do 372, to cholernie mnie kręci ten zegar, tylko ten rozmiar ;)

 

PAM 372 jest świetny, ale ten zegarek widziałbym bardziej w gablocie niż na nadgarstku. Koperta wielka, szkiełko z pleksi. Ale za to jaki klimat ! :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Michał, jeszcze co do tych 47mm to spójrz na poniższy filmik...

 

http://www.youtube.com/watch?v=2LmM-ZVXILo

 

Osoba, która mierzyła platynowego Radiomira ma bardzo wątłą rękę, a i tak tragedii nie ma. Przy 372 trzeba by tylko uwzględnić blokadę koronki. Krótkie uszy + odpowiedni profil koperty skutecznie załatwiają temat, oczywiście pozytywnie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. Pomijając chwilowo rozmiar, to ten Radiomir z filmiku jest absolutnie fantastyczny !

 

Dałeś mi do myślenia ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chciałbym mieć takie dylematy i tak tolerancyjną żonę ;)

 

A co do zegarka to cóż wybór trudny. 3 zacne marki i 3 zupełnie różne typy. Jestem na forum zbyt krótko, żeby znać całą Twoją kolekcję, ale z tej trójki wybrałbym jednak GO. Jak dla mnie "klasyka z lekką nutą dekadencji".

 

Jedyną dla mnie wadą tego zegarka jest brak daty - po prostu lubię ten element na tarczy. Niemniej w przypadku tego zegarka zastanowiłbym się nad wersją z jasną tarczą. A jeżeli ciemna to co sądzisz o PanoMaticLunar XL - chyba że rozmiar 42 to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i na takie GO bym poszedł.

 

plus dla Olo_H, chyba namieszałeś trochę ;)

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olo, proponowanego przez Ciebie Pano również brałem pod uwagę, zresztą jakiś czas temu byłem bliski kupna tego zegarka, niestety okazja przeszła mi koło nosa. Rozmiar ma idealny, powiedziałbym nawet, że mimo sporego nadgarstka, wolałbym coś w kopercie 42 niż 44.

 

Bardzo jestem ciekaw jasnej wersji Senatora, choć obawiam się, że jest mało czytelna...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie takie, że głosuje się na NIE a nie na TAK. Po pierwsze - każdy z innej bajki.Po drugie - trzy mocne typy, wybór mocno indywidualny. I o to chyba chodziło - aby ludzie pokazali emocje.

Glashuette Original - jest piękny, ale nie porwał mnie. Chronograf pozbawia zegarek centralnego sekundnika i tego mi tu brak. Dodatkowo - ten wysoki połysk. To powoduje, że nie jestem w pełni na TAK, choć bardzo mało brakuje.

Vulcain - nie podoba mi się ta tarcza. Wygląda bardzo nowocześnie. Ale dla mnie zbyt technicznie. Przez to zegarek nie jest ładny. Choć bardzo oryginalny.

JLC - lubię fajne, mocne, charakterne divery i to jest mój typ. Fantastyczna czytelność tylko podkreśla mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

plus dla Olo_H, chyba namieszałeś trochę :)

 

LORT

 

Taki był mój zamiar.

 

Michał (pozwolisz, że zwrócę się po imieniu, a nie po nicku), a nie masz możliwości przymierzenia gdzieś tego GO. Bo rzeczywiście wydając tyle kasy na zegarek jednak lepiej go zobaczyć. Pamiętam, że oglądając fotki w necie uznałem że PanoLunar jest beznadziejny, bo mała tarcza godzinowa i te niepotrzebne fazy księżyca. A jak zobaczyłem na żywo, to skończyło się po kilku miesiącach na tym, że wylądował na ręce :) Podobnie może być u Ciebie z jasnym Senatorem. Chyba, że ewentualnie coś z serii Sixties. Mierzyłem kiedyś Sixties PanoramaDatum w wersji stalowej z biała tarczą i nie ukrywam, że urzekł mnie. A rozmiar też 42 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.