Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs GO vs Vulcain

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

post-27475-0-86592000-1331853999.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i to jest bardzo słuszna opcja :( aczkolwiek (nie wiem czy juz wykluczyłeś GO) ale chyba jednak przystawałbym przy GO. A Corum, bardzo urodziwy :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO jest faworytem, choć wciąż faworytem tylko ze zdjęcia.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla nie, z tych co teraz pokazujesz, to albo JLC albo Corum

Przy JLC fajna kolorystyka jako na plus, przy Corum ciekawy kształt,sam nie wiem co bym wybrał... Corum?

 

ps.Wspomniałeś,że chcesz rozmiar 42 żeby mieć "normalny" zegarek,hmm zastanawiam się czy przez to że będziesz miał rozmiar np.42mm to czy bardziej "mały" rozmiar nie będzie przyciągał wzroku niż wypasiony zegarek :(:unsure:( to się tyczy oczywiście Twojego nadgarstka )


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla nie, z tych co teraz pokazujesz, to albo JLC albo Corum

Przy JLC fajna kolorystyka jako na plus, przy Corum ciekawy kształt,sam nie wiem co bym wybrał... Corum?

 

ps.Wspomniałeś,że chcesz rozmiar 42 żeby mieć "normalny" zegarek,hmm zastanawiam się czy przez to że będziesz miał rozmiar np.42mm to czy bardziej "mały" rozmiar nie będzie przyciągał wzroku niż wypasiony zegarek :(:unsure:( to się tyczy oczywiście Twojego nadgarstka )


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
post-37647-0-67194200-1331854043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Mariusz, może i masz racje... Za jaką kwote można kupić ten zegarek?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AP przegrywa z zaprezentowanym JLC, z powodu braku pulsometra.....

 

 

 

 

 

żartowałem, super cykadło, ale JLC równie ciekawy :unsure:


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kurcze Mariusz, może i masz racje... Za jaką kwote można kupić ten zegarek?

 

O tym AP to ja Ci już zrzędzę od miesięcy :unsure:. Ceny na Chrono24 zaczynają się od 10.000 Euro. Świetny zegar, słuszna wodoszczelność i rozmiar, a do tego ponad 3 dni rezerwy chodu (sprawdziłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do przeżycia, ale w tej kwocie moge mieć też dwa fajne zegarki :unsure:

 

Wiem, wiem... :(

 

ps tutaj dość ciekawa fota nowego Explorera :

 

post-27475-0-95501400-1331854048.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Co Wy na to?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dzisiaj w Aparcie tego JLC Master Compressor Diving Chronograph na gumowej branzolecie...

 

Zegarek jest KAPITALNY !!!

Michał, jeśli szukasz sportowego Divera, to lepszego nie znajdziesz - kawał genialnego czaosmierza.

Ja też go dzisiaj pomacałem :unsure: , jest świetny, ale nadal w moim rankingu numerem 1 jeden jest alarm navy seals.

Ale alternatywą dla Twojej propozycji może być:

post-31721-0-93223000-1331854051.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

lub

post-31721-0-96341100-1331854052.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cena do przeżycia, ale w tej kwocie moge mieć też dwa fajne zegarki :unsure:

 

Wiem, wiem... :(

 

To dobrze, że wiesz :D. Zauważyłem, że kolekcjonerzy mają różne etapy w swojej pasji. Na początku kupują dużo operując w średnich przedziałach cenowych. W drugim etapie szukają zegarków topowych firm. Sprzedają znaczną część swojej kolekcji zamieniając w efekcie kilka zegarków na jeden. Mają więc mniej czasomierzy, ale za to gdzie nie spojrzysz to Patki, Vacherony, AP, Lange itp.. Jak już zachłysną się topowym zegarmistrzostwem wtedy zaczynają szukać unikatów z małych manufaktur. Polują też na stare, unikatowe modele topowych firm. To trzeci, ostatni etap tej przyjemnej choroby :). Życzę Ci abyś wszystkie te etapy przeszedł bez uszczerbku na życiu rodzinnym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci abyś wszystkie te etapy przeszedł bez uszczerbku na życiu rodzinnym :(.

Nie zamieniłbym mojej dziopy za wszystkie najdroższe zegarki na świecie. Aczkolwiek faktem jest, że mnie troche wkurza, ględząc za każdym razem kiedy chce sobie sprawić jakąś przyjemność :unsure:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie zamieniłbym mojej dziopy za wszystkie najdroższe zegarki na świecie, aczkolwiek faktem jest, że mnie troche wkurza, ględząc za każdym razem kiedy chce sobie sprawić jakąś przyjemność :(

 

Może to dlatego, bo te przyjemności słono kosztują ?. Niech się cieszy, że nie jesteś audiofilem :). Połączenie pasji zegarkowej + audiofilskiej, potrafi skutecznie wysuszyć konto bankowe. Jak kupisz fajny zegarek, to zaczyna nosić w drugą stronę. Może zmienię kable w systemie odsłuchowym ?. O i przydałaby się nowa wkładka gramofonowa. No i głośniki Scan-Speaka też już nie cieszą tak jak kiedyś więc może spróbowałbym czegoś od Focala ?. No i ten kondycjoner sieciowy też już nie daje rady. Cholera !!! zapomniałbym że mam badziewne kable w ścianach. Wymienię na grubsze, to będę miał lepszy prąd :). A w ogóle to przeprowadzę się bliżej elektrowni, a może agregat prądotwórczy kupić i się odseparować :unsure: ???. Itd. itp... masakra. Nawet człowiek sobie nie zdaje sprawy z tego jaki jest porąbany, a nasze kobiety muszą to znosić :D. He he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zegarki to nie jedyne moje hobby, tak samo zresztą jak u Ciebie :unsure:

 

Tylko Ty, z tego co wiem, nie masz "kata" nad sobą, mowa oczywiście o kobiecie. Szczęściarz :(

 

A że jesteśmy porąbani to fakt, dobrze przynajmniej, że nie zwyczajni/nudni :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że wiesz :(. Zauważyłem, że kolekcjonerzy mają różne etapy w swojej pasji.(...) To trzeci, ostatni etap tej przyjemnej choroby :). Życzę Ci abyś wszystkie te etapy przeszedł bez uszczerbku na życiu rodzinnym :).

 

Nie zgodzę się z Tobą :D Ta choroba ma bardzo wiele odmian i etapów, a objawy mogą być bardzo różne :)

A tak na marginesie, to mogłoby być ciekawe jak opisaliby ją w podręcznikach medycyny :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, zegarki to nie jedyne moje hobby, tak samo zresztą jak u Ciebie :(

 

Tylko Ty, z tego co wiem, nie masz "kata" nad sobą, mowa oczywiście o kobiecie. Szczęściarz :D

 

A że jesteśmy porąbani to fakt, dobrze przynajmniej, że nie zwyczajni/nudni :)

 

No fakt, nie mam jeszcze żony, ale to w sumie tak wiele nie zmienia. Dziewczyna (narzeczona) też nie odpuszcza. Jeszcze potrafi powiedzieć, że z kołka ciosany zegarek sobie kupiłem :unsure:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał..zależy jakiego zegarka szukasz.

 

Jeśli chcesz sportowy zegarek na co dzień, taki w sumie zwyczajny, choć bardzo dobry, solidny, świetnie wykonany - AP będzie idealnym wyborem. Choć to diver przez małe d.

 

Jeśli chcesz DIVERA przez duże D, z charakterem i smaczkiem prawdziwego tool-watcha...JLC jest o niebo lepsze.

Zegarek jest kapitalny i naprawdę ma charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, moim założeniem był elegancki, klasyczny zegarek do stroju wieczorowego z białą, bądz srebrną tarczą - bo rzeczywiście takiego zegarka nie mam, a prędzej czy pózniej wypadałoby sobie w końcu taki sprawić. Jak widać troche zboczyłem z wyznaczonego sobie celu i szukam czegoś bardziej sportowego, tudzież kolejnego diverka. Na dzień dzisiejszy nie chciałbym jednak wydać na ten cel więcej jak 7 tys. e. gdyż lece niedługo na zasłużone wakacje i nie zamierzam sobie na nich czegoś żałować. Tak więc do zegarka pokroju AP wrócimy w przyszłości, choć nie ukrywam, że bliżej mi jest do PP (Aquanaut). No nic, wszystkim uprzejmie dziękuję za cierpliwość i serdeczną pomoc :unsure:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No więc tak, moim założeniem był elegancki, klasyczny zegarek do stroju wieczorowego z białą, bądz srebrną tarczą - bo rzeczywiście takiego zegarka nie mam, a prędzej czy pózniej wypadałoby sobie w końcu taki sprawić.

 

Michał, ujmę to tak...

 

LINK

 

Wreszcie firma poszła po rozum do głowy i zrezygnowała z tych badziewnych kontrastujących tarczek sekundnika na które tak narzekałem tutaj. Tym samym stworzyli jedną z najpiękniejszych klasycznych kolekcji i to na własnym werku. Czego chcieć więcej ?. Wersja w stali spełnia opisane przez Ciebie oczekiwania i nie zmasakruje Twojego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, ale ciut za duży jak na elegancki zegarek.

 

Co do Portugalczyków, to wciąż jeszcze rozważam IW500107


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z lekkim opóźnieniem, ale obiecane Michałowi fotki:

 

post-38082-0-90106900-1331854093.jpg

 

post-38082-0-47042600-1331854095.jpg

 

post-38082-0-46872700-1331854097.jpg

 

Jakość taka sobie, ale niestety lustrzanka się zepsuła :unsure::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny ! :D

 

Dzięki za foty, pomyśle nad nim...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny ! :)

 

Dzięki za foty, pomyśle nad nim...

 

Eee tam genialny. Po prostu zwykłe GO :D Pytanie tylko, czy na Twoją rękę 39mm to nie będzie trochę mało. A wersja XL nie występuje z tym układem kolorów (niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.