Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs GO vs Vulcain

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutna wiadomość. Patrick był cżłowiekiem obdarzonym niesamowitymi umiejętnościami połącoznymi z wielka pasją.

 

Zgadza się. Była to niesamowita postać. Wprowadził wiele innowacji i cały czas się rozwijał. Osobistość w świecie free divingu. Przed kilkoma dniami był dokument o Nim na Planet (nie związany ze śmiercią) jak trenował kilka lat temu.

Ogromna strata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco po przymiarkach :

 

Zaczne może od AP. Mariusz, cofam wszystko co pisałem o tych zegarkach (że mnie nie pociągają itd), po tym jak przymierzyłem Volcano Nr. Ref. 26170ST.OO.D101CR.01 - szczęka mi dosłownie opadła ! Pomijając już fakt, że chyba nigdy nie mierzyłem wygodniejszego zegarka, to design, wykonanie, kolory, i ten pach, wywołały we mnie niesamowitą chęć posiadania tego czasomierza :D - mam już plan na przyszły rok.

 

Corum Admirals Cup Deep Hull 48. I tutaj ponownie mnie poskładało, zegar kapitalny ! Design surowy, ale oryginalny - jedyny w swoim rodzaju. Fantastyczny zegarek. Jedyna jego wada, to logo, a raczej napis na tarczy "CORUM", który jest polerowany na wysoki połysk i nie bardzo to pasuje do całej reszty. Z niecierpliwościa czekam na Admirals Cup Seafender 46 - może się to okazać strzałem w dziesiątkie przy kolejnych zakupach.

 

Glashutte Original Senator Chronograph XL. Piękny, świetnie wykonany, wszystko w rewelacyjnych proporcjach. Widać, że w tej manufakturze dba się o każdy nawet najmniejszy szczegół. Zegarek bardzo elegancki, można by rzec, że ideał zegarka z klasą, ale im dłużej go oglądałem, tym większe miałem obawy, że szybko mi się znudzi.

 

JLC Master Compressor Diving Chronograph. Moje obawy o "naćkanej" tarczy się niestety potwierdziły. Jakoś nie wszystko mi w tym zegarku ze sobą grało. Natomiast sama koperta, bezel, dekiel, wykonanie, to coś fantastycznego.

 

A na koniec zegarek, który chyba zrobił na mnie największe wrażenie, i to właśnie jego finalizacji jestem najbliżej. Jak wróce, to napisze co to za zegar :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na koniec zegarek, który chyba zrobił na mnie największe wrażenie, i to właśnie jego finalizacji jestem najbliżej. Jak wróce, to napisze co to za zegar :)

 

Michał ;) bo wiesz... suspens rośnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-14280500-1331854400.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ze zdjęciem nie tak chyba bo się ładuje tylko kawałek ;)

Sprawdziłem na kompie i na telefonie - w obu przypadkach to samo.

 

Widzę :D Świetny jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widać z każdej przeglądarki (firefox, explorer, safari)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie to pewnie coś u mnie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo słusznie...mi osobiście chronograf bardziej podchodzi, ale i ta wersja jest niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał troszku mnie zaskoczyłeś, budując "napięcie" pomyślałem,że kupiłeś Rolexa ;) jako czarnego konia.

Co do wyboru no cóż... znowu mi się podoba... Gratuluję...

Fajno by go byłoby zobaczyć na Twej ręce.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny. Chociaż wybór z chrono bardzo ciężki.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się tylko tego tytanu obawiam. Czy ten co jest w tym zegarku, jest jakoś specjalnie utwardzany? Naczytałem się ostatnio o tytanowych zegarkach, że szybko lubią łapać rysy...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj inne zdjęcie, widać?

 

post-27475-0-72846700-1331854401.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Robert, żaden Rolex się nie może równać do tego JLC ;)

 

Pod uwage brałem jeszcze oczywiście Deepsea, ale w bezpośrednim porównaniu wypadł bardzo blado.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JLC michał wygląda trochę jak jakiś customowy diverek małej firemki. Nie jest najgorszy ale ja bym inaczej ulokował kasę....jak dla mnie nie ma tego czegoś...brak mu klimatu...jakiegoś odwołania do historii itd. Nowoczesny diver i tyle. Pozostanę przy GO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się tylko tego tytanu obawiam. Czy ten co jest w tym zegarku, jest jakoś specjalnie utwardzany? Naczytałem się ostatnio o tytanowych zegarkach, że szybko lubią łapać rysy...

 

Hmm... wiele lat temu kupiłem mojej Mamie Citizena w tytanie (bransoletka również - alergia) aż sobie popatrze na ten zegarek dokładniej (nikt w nim nigdy nic nie robił) - a z ręki nie schodzi. A nie wydaje mi się, żeby skromny Citizen miał mieć jakąś przewagę nad JLC ;)

 

Ten JLC bardzo fajny (poza "paskiem" IMHO). Chociaż ja jakoś lubie te ichniejsze koronki i jak są dwie to wolę niż jak jedna chociaż argument o "naciapkanej" tarczy do mnie trafił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JLC michał wygląda trochę jak jakiś customowy diverek małej firemki. Nie jest najgorszy ale ja bym inaczej ulokował kasę....jak dla mnie nie ma tego czegoś...brak mu klimatu...jakiegoś odwołania do historii itd. Nowoczesny diver i tyle. Pozostanę przy GO :D

Rozumiem, dzięki Marcin za opinie. Mierzyłem ostatnio ok. kilkadziesiąt zegarków w tym przedziale cenowym, i JLC (diverki) wypadają najlepiej, wierz mi (moim zdaniem lepiej nawet niż Blancpain FF). Zresztą spróbuj sobie gdzieś pomacać ten zegarek, napewno da Ci to wiele do myślenia. Co do GO, to spokojnie, przecież nie zrezygnowałem jeszcze z tego zegarka - mikołaj tuż tuż :)

 

 

Hmm... wiele lat temu kupiłem mojej Mamie Citizena w tytanie (bransoletka również - alergia) aż sobie popatrze na ten zegarek dokładniej (nikt w nim nigdy nic nie robił) - a z ręki nie schodzi. A nie wydaje mi się, żeby skromny Citizen miał mieć jakąś przewagę nad JLC ;)

 

Mam już tytanowy zegarek, ale z tego co gdzieś tam wyczytałem, to są różne materiały tytanowe, te gorsze, jak i te lepsze. Nie mam pojęcia ile w tym jest prawdy :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pełni popieram nową koncepcję.

Widzisz Bartek już fote?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Bartek już fote?

 

Tak, genialny jest ;)

W tej prostszej, surowej wersji jest jeszcze bardziej rasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta surowość mnie strasznie kręci w tym zegarku - zauroczył mnie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta surowość mnie strasznie kręci w tym zegarku - zauroczył mnie ;)

 

Tylko co na to Aquatimer IWC ? :D ...zagryzą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle żeby go wymienić na Inżyniera... Znaczy się sprzedać i kupić Inge.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle żeby go wymienić na Inżyniera... Znaczy się sprzedać i kupić Inge.

 

Pomysł nie głupi ale wiesz ile się traci przy takiej malwersacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.