Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zygmac

Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmac

Proszę o pomoc znawców w tej materii.Mam zamiar nabyć nowy zegar.Waham się pomiędzy Longinesem z mechanizmem Valjoux 7753, a Omegą De Ville Co-Axial Chronometr.

Cenowo niewiele się różnią.Choodzi mi o awaryjność i ogólnie pojęte "koszty utrzymania" Wyczytałem na tym forum,że koszt przeglądu w/w Omegi to ponad 1300 zł,bo łączy się z

wymianą znacznej ilości części(w tym nawet wskazówki).:D

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne też czytałeś, że częstotliwość przeglądów Omegi na co-axial jest zdecydowanie mniejsza i rzadziej trzeba robić przeglądy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio za przegląd Omegi PO na CO-AXIAlu zapłaciłem nieco ponad 600 zł :D a następny jest tak odległy, że nawet o nim nie myślę


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega piekna......bierz ja :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wygląd i zaawansowanie mechanizmu (choć tu oczywiście zgadzam się z poprzednikami) to podejmowanie decyzji o zakupie zegarka na tym pułapie cenowym w oparciu o różnice w kosztach przeglądu wynoszące po uśrednieniu ok 100 zł na rok (czyli ułamek % wartości)jest MZ trochę dziwne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.:D

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Jeszcze raz dziękuję wszystkim,którzy zechcieli wyrazić swoją opinię.:)

Jedno małe sprostowanie: nie chodzi w tej sytuacji

o różnicę kosztów w przeglądach.:P)

Zaniepokoił mnie fakt(opisany wcześniej przez uczestnika tego forum),że omega oddana do "zwykłego-terminowego"

przeglądu, wymagała wymiany kilku części(duży stopień zużycia),ze wskazówkami włącznie.:))

W zegarku o takiej renomie,po kilku latach użytkowania,do wymiany kilka części????

Dla mnie to trochę dziwne.Chyba,że polityka producentów zegarków uległa zmianie(podobnie jak odbiorników TV) tzn nie mają być

zbyt długo trwałe- mają być ładne!

No i prestiżowe.:))

Gdyby przegląd polegał na czyszczeniu,smarowaniu i regulacji mechanizmu(przy tej samej cenie)-nie byłoby w tym nic dziwnego.Nazwa firmy zobowiązuje.

Wymiana części po takim(względnie krótkim) okresie używania- wzbudza wątpliwości co do jakości wyrobu.

I to byłoby na tyle.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie pozniej tym co kupiles......szczegolnie w galerii :P:rolleyes:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.