Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr K

Która marka zacniejsza

Rekomendowane odpowiedzi

tak, zasługi Seiko w rozwoju sztuki tworzenia zegarków są przeogromne i nic tego nie zmieni. Orient jako w miarę niezależna firma-córka koncernu Seiko próbuje się utrzymać na rynku ceną i jakoscią, a, że w swoim asortymencie ma nie do końca trafione wzory, no cóż, ja je oglądam jako ciekawostkę, nie kupuję..

co do CITIZENA - kojarzy mi się z zegarkami na baterię.. a te mnie nie interere.. stad pozostanę przy Oriencie, a Kolega w swojej jedynie słusznej klasyfikacji zapomniał jeszcze o produktach Royal Orient.. a może, Kolega zrównał wszystkie Orienty z Orientem patelnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
co do CITIZENA - kojarzy mi się z zegarkami na baterię.. a te mnie nie interere..

To sie nie "interere", a to ze niewiele wiesz o Citizenie != brak tegoż w zestawieniu....

 

a Kolega w swojej jedynie słusznej klasyfikacji zapomniał jeszcze o produktach Royal Orient.. a może, Kolega zrównał wszystkie Orienty z Orientem patelnią?

A może, umiesz czytać i rozumieć co jest napisane, i wskażesz mi gdzie zrównuję Orienta tylko z "cesarskim" potworkiem? Ach zapomniałem, to co piszesz to miała być jakaś próba przyczepienia się do tego, że nie ma w tej "klasyfikacji" Royal Orienta.

 

Merytorycznie odnosząc się do mojje klasyfikacji - Royal Orient < Grand Seiko a nie wymieniam go tutaj, bo na ten przykład miałem 2 RO i sprzedałem, a wszystkie 3 GS jakie posiadam u mnie zostały, gdy RO niczym mnie nie urzekł.

 

Ucinajac ewentualną próbę wciagniecia mnie w jakąś debatę: RO i GS to teoretycznie ta sama półka. Praktycznie są zwolennicy jednego id rugiego. Dla mnie Seiko ze wzgledu na wiek i doświadczenie wygrywa, a że o gustach się nei dyskutuje, więc nic ci nie mam wiecej do powiedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze coś nie widziałem dotychczas SEIKO który by mi się spodobał, co innego Orient..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy Orient albo Citizen, to zdecydowanie CITIZEN. Zegarki bardzo dobre jakościowo i bardzo dobrze wykonane wink.gif

Można i powiedzieć odwrotnie. Zdecydowanie Orient, zegarki bardzo dobrze wykonane, dobre jakościowo (o wyjątkowym stosunku jakośc/ cena) nie wspomnę, trwałe i dość dokładne mechanizmy nawet w tych bardzo tanich zegarkach. A co do pytania jest to ta sama półka zegarków! ;)

Jeden ceni Orienta drugi woli "wynalazki" :lol: od Citizena. Ja zdecydowanie cenie bardziej Orienta jako firmę bardziej zegarkową i tyle... Ale to opinia bardzo subiektywna a ta obiektywna jest wytłuszczona na czarno :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, choć jeden normalny głos za jedyną słuszną marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.