Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Klub AA czyli- Aplikacje Androia

Rekomendowane odpowiedzi

Moja lista:)

1.Tapatalk - forum zegarkiclub i cała masa innych

2. Keep - od Google, notatnik - wg mnie lepszy niż Evernote

3. Dolphin Browser/Google Chrome

4. Mobilet - komunikacja miejska

5. Dysk Google/Dropbox

6. TrackId - bardzo często jej używam, niedoceniony standard w Androidzie

7. Jakdojade - bardzo przydatne jeśli chodzi o komunikacje miejską

8. Gotujemy:) - jeśli coś trzeba szybko zrobić, a nie ma pomysłu

9. EasyMoney - zarządzanie gotówką

10. Bilkom - rozkład pociągów

11. RealCalc

 

Czy korzystał ktoś z aplikacji IKO? Zainstalowałem to parę dni temu ale nie miałem okazji sprawdzić na jakiej zasadzie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oto moja lista aplikacji jakie mam na Andku 4.1.2 JB:

- adobe reader

- bank pekao sa

- clean master

- eye in the sky pro

- facebook

- gg

- imageshackdroid

- instagram

- latarka+

- mój orange

- neo reader

- office suite

- paper camera

- pencil camera HD

- photo studio pro

- skype

- solid explorer wersja płatna

- sync mobile

- tapatalk

- tłumacz google

- transportoid

- twitter

- whatsapp

- youtube

 

:)

 

Zakupiłem też kilka launcherów w razie gdyby stockowy mi się znudził :) zmieniam od czasu do czasu.

 

PS

 

Programów typu TASK KILLER również nie polecam.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiecie może czy w Android Markecie można już płacić przez paypal?

Niestety nadal nie.

 

 

PS

 

Co do AquaMail - jest OK, ale za bardzo smakuje mu bateria :) Wolę Gmaila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego typu aplikacji. Z zamykania aplikacji działających w tle nie ma żadnego pożytku, a wręcz jest to szkodliwe. Ludzie z tego korzystają bo wydaje im się, że po pierwsze oszczędzają baterię, a po drugie przyspieszają działanie telefonu. Ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Aplikacja uruchomiona ale "działająca" w tle nie zużywa w ogóle energii, bo nie wykorzystuje procesora (co innego serwisy które coś przeliczają w tle ale takich usług jest niewiele), natomiast uśpiona aplikacja jest szybko wznawiana bez potrzeby inicjalizacji, tak więc uruchamiając ubitą aplikację zużywamy więcej energii. Działanie telefonu jest też wolniejsze bo musimy dłużej czekać na uruchomienie i inicjalizację zabitej aplikacji.

 

 

Bullshit :) Posiadam androida od sierpnia ubiegłego roku. Mam go na eSce Sony. Android to mega niestabilny system w duzej mierze wina jest jego otwartosc... to po pierwsze, po drugie jest mało inteligentny, mimo iz czerpie z Linuxa... chociaz linuxa tez czesto nalezy "prowadzic za rączkę".. Owszem masz rację aplikacje które zmkniesz np ww programem teoretycznie potem odpalaja sie dluzej.. teoretycznie bo jak wspomniałem android jest poprostu głupi.

 

Zarządzanie pamięcia ma takie jak win95.. czy probuje to robic ale robi to zle, wręcz fatalnie. On wszystko chomikuje, i w pewnym momencie tel zaczyna przymulac, ale zeby Ci nie wyskoczył komunikat o braku pamieci to ktorys program sam wyłączy. Super, tylko tutaj jest ten psikus, ze nie wyłaczy programu który np jest mało uzywany a ten który on sam sobie wymysli. I przewaznie wyłacza nie to co trzeba albo to co Ty chciales by zostawił i..

 

przykładowo uzywasz Opery... w tle działa wiele innych pierdół (duzo zbędnych ktore android sam załącza, ale przyjmijmy ze masz branda i nie mozesz ubic tych systemów nigdy na stałe). I nagle przychodzi Ci wiadomosc obojętnie jaka.. czy to na FB czy gmail czy sms.., wskakujesz do tej wiadomosci, a po jej odczytaniu wbijasz ponownie w operke, która była "zrzucona na pasek"... i co ?? i... opera startuje na nowo... fakt nie musisz wpisywac strony bo ją akurat pamieta, ale wczytuje ją na nowo, przy tym ubija inny proces działajacy w tle zeby sobe ram zwolnic i tak naprwde szybciej by bylo odpalic na nowo opere i z historii czy zakladek strone wczytac z pustym ramem niz liczyc na andka..

 

Kolejny przykład ... apka Facebook (soft brandowany) i nie da sie jej wyłaczyc na stałe.. ale.. i tutaj kluczowe ALE.. apka po restarcie tel albo wyłączeniu jej ręcznie zajmuje ok 25MB. Po wejsciu do niej i przegladnieciu kilku rzeczy rozrasta sie do 90-100MB... i tak sobie blokuje niepotrzebnie 80MB.. I teraz w tle działa Ci jeszcze opera z 5 zakładkami ktora zjada 200MB.. i co .. odpalasz jakas apke czy gre, ktora wg Ciebei ma szybko wskoczyc a tego nie robi bo andek zwalnia sobie pamiec wybranego programu.. i tutaj znow bedzie to opera a nie FB....

 

A ATM jednym przyciskiem zabijasz kazdy proces nawet tego nieszczesnego FB czy google maps ktrore i tak zaraz sie odpalą... ale nagle widzisz jak przybywa Ci ok 250MB ramu i tel działa jak swierzo zainstalowany system..i fb wraca do swych 20 a nie 100 MB...

 

Ja bawiąc się IOSem i mając 2 lata tel na Badzie stwierdzam ze otwartosc andka tylko mu szkodzi i ten system na czym by nie byl postawiony zawsze sprawia wrazenie jakby byl cienka nicią szyty i wrazenie ze zaraz cos sie sypnie towarzyszy mi cały czas... mikroprzycięcia zawsze w mniejszym lub wiekszym stopniu sie pojawiają.. bo system nie dosc ze nie umie dobrze ramu wykorzystywac i niestety ale tel z andkiem musi go miec naprawde sporo.. i uwazam ze 1GB to mało.. to jeszcze nie umie 2 i wiecej rdzeni korzystac poprawnie... a taka zamknieta Bada na 2x gorszych podzespolach działa duzo szybciej..

 

A jeszcze dodam ze teraz apki sa robione bardzo szybko i maja duzo bledow.. np najnowsza aktualizacja FB potrafi zabic caly wolny ram dostepny.. i jesli jej nie ubijesz czyms to wybranie numeru kontaktu i wykonanie telefonu przy zerowej ilosci ramu trwa wieki przy 2 rdzeniach 1,5GHz i 1GB ramu.. :D heh

 

Dlatego uwazam ze ATM sa dobrym rozwiazaniem i pozwalajac bardziej cieszyc sie z posiadania androida. :) zwłaszcza jak ktos ma w telefonie mase apek zainstalowanych.

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Frytejro - mam zainstalowane 35 aplikacji. Też używam Sony - ale model P - czyli o nieco słabszych parametrach sprzętowych. Nie używam ATM, nic nie ubijam. Nic mi nie tnie, nie wiesza. Fakt, dwa razy mi się zdarzyło, że wyskoczył komunikat, że aplikacja X została zamknięta, czy coś w tym stylu. Nie mniej to wszystko co mogę napisać na nie jeśli chodzi o androida. Facebook żre mi maks 51MB po wejściu w aplikację. Nie wiem skąd u Ciebie aż takie wartości. Dodam, że też mam soft brandowany, nie mniej śmieci od Plusa sobie wyłączyłem.

Nie jest to mój ulubiony system, ale wróciłem do niego z ciekawości. Przyznam, że jest OK.

Też jestem zwolennikiem zamkniętych systemów, ale iOS mi nie podpasował, a z WP8 po miesiącu miałem dość. I tak pewnie wrócę do BBOS, ale póki co cieszę się Andkiem.

PS

Jak masz takie problemy, to flash - wgraj czysty, stockowy rom do SXS i sprawdź, czy nadal jest tak źle. Możesz też zrobić roota i pousuwać na zawsze zbędne śmieci.

Opcji wgrywania innych romów nie polecam, bo w każdym zawsze coś nie gra :lol:

 

PS2

 

Niech zgadnę - masz brand Orange?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam brand Tmobile. Mysle nad rootem, wiem ze to pomoze.. ale wiesz to tak jak kupno mercedesa i oddanie go do zakladu pana staszka bo aso nie da rady.. ;) W playu są zawsze najmniej zbrandowane wersje softów, moze dlatego. Ja mam tel całkowicie zapchany - z 26GB dostepnych zostało mi 500MB free i 700MB w pamieci tel.. :). Jak zapchałem pamiec do wolnych 20MB to słowa smsów pojawiały sie z opoznieniem hehe :) - ale w koncu mam smarta, wiec pakuje wniego wszsytko co tylko wydaje sie byc potrzebne ;) Czekam na tego nieszcesnego JB ale w wersji z poprawionym nagrywaniem filmów ( bo na tym mi zalezy najbardziej) i wtedy wyczyszcze caly telefon i wgram jb na oczyszczonego. Jak nie to zrobie hard reset na ICSie..

 

Na dniach ma mi przyjsc tablet z JB i trche lepszym procem graficznym niz w mojej eSce, zobacze czy tam bedzie to chodzilo lepiej.. tez brand Tmobile..

 

Wiem tez ze wlasnie z racji otwartego andka ten system moze stabilniej dzialac na slabszym telefonie niz na lepszym - przykładowo - galaxy S advance z brandem play dziala płynniej niż moja eSka.. oczywiscie mowia tutaj o przycinkach zwiazanych z ramem, bo wiadomo ze gry chodza lepiej na eSce..

 

Chociaz to pewnie zalezy tez od uzywania.. moj kolega "zyłuje" jeszcze bardziejs swoj tel i tez stwierdza ze w andku co jakis czas warto zrobis reset bo po pewnym czasie wszsytko zwalnia odczuwalnie

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja zazwyczaj robiłem wipe tylko przy zmianie wersji systemu. W zeszłym tygodniu wyszedł JB na SXP, ale wgrałem przez PCC bez wipe i działa OK.

Mam już drugi egzemplarz SXP. Pierwszy miałem czysty od sony, a teraz mam z Plusa - przy czym ich brand to dograne 3 aplikacje, które można wyłączyć na stałe.

Przyznam, że jeśli chodzi o ICS to ten co mam z Plusa pracuje dużo lepiej niż ten co miałem z czystym softem :) dziwne, ale prawdziwe :)

Na dniach będę go flashował i wgrywał roota. nigdy mnie to nie jarało, ale chciałbym zobaczyć ile więcej jest wtedy zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś of-line nawigacje (w domyśle darmowe) ?

Mam OsmAnd i Navfree ale ich działanie pozostawia wiele do życzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem 2 razy Navi od google i całkiem wporządku .. w sumie trasa była krótka, ale po wsiach i ładnie wszsytkimi uliczkami poprawnie prowadziła.. i wszystko bylo aktualne.


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nawigacji od Google użyłem tylko raz, jak jechałem w zeszłym miesiącu do kumpla na ślub. Do kościoła dojechałem bez mapy, bo znam drogę do tej miejscowości. Wesele było już miejscowość dalej, ale na krzyżówce nie wiedzieliśmy z żoną gdzie jechać więc włączyłem mapy google. No i miejscowość, która faktycznie jest 2 minuty drogi od kościoła, pokazało jako miejsce oddalone o 44km w kierunku przeciwnym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jash, podziel sie spostrzezeniami na temat wp8. Android mnie zmeczyl (ksiazke kontaktowa otwiera mi czesto 2 sekundy) i wlasnie myslalem nad lumia 820 z wp8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Już gdzieś pisałem. WP8 - szybki, bardzo stabilny OS. To zalety. Wady - bardzo zamknięty, nudny. Personalizacja praktycznie zerowa. Dodatkowo w przypadku Nokii całkowite uzależnienie od Microsoftu. Jak ktoś tylko dzwoni i esemesuje to jest idealny, ale nie dla mnie.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie sobie na swoich telefonach z androidem zainstalować dobry custom rom, np. CM czy Paranoid. Zauważycie wtedy że wszystko będzie szybciej działać. Dodatkowo polecam co jakiś czas wyczyścić śmieci w telefonie np. ciasteczka z przeglądarek. I oczywiście odradzam korzystanie z różnego rodzaju task killerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon nie przytaczam artykułow bo w artykule mozna napisac ze dzis w całej polsce bylo slonecznie i jutro tak będzie... ja pisze fakty z uzywania własnorecznie andka i spostrzezenia z uzywania tel kolegów bądz ich opinie. Wlasnie nie jest tak jak napisałes ze android zamyka najstarszą aplikacje, tak jest w artykule napisane, niestety przytoczyłem CI przykład ze tak nie jest bo zamyka apki po swojemu, jakims swoim kluczem który nie jest ani kluczem daty odpalenia ani wielksoci porzeranego ramu.. i nie są toi marginalne przypadki a występują cały czas.

 

Zgoda natomiast ze andek ewoluuje i jest coraz lepszy i stabilniejszy, nie mowie ze nie, ale wciąz dla mnie jest mało stabilny i ozywa po task killerach. Pojawil sie po roku od wprowadzenia JB na moj tel, ale okazuje sie ze ma duzo bubli.. a ja nie bede niszczyl telefonu na nowszego systemu - znow przyklad windy.. gdzie SP naprawia x błędów, a robi dziury w innych miejscach ;)

 

Co do apki FB.. zarowno w brandzie samsunga jak i sony po odpaleniu andka masz uruchomione apki typu google maps, lokalizacja , FB i iinne.. których nie da sie wyłączyc, ani odinstalowac, bo po wyłączeniu w przeciagu góra kilku minut odpalają się ponownie.. to tak samo jak w menagera w windowsie wejdziesz i chcesz ubic svchost.. a on po ubiciu za chwile znow sie włącza ..

 

cop do Linuxa i prowadzenia za rączke.. chodzi o to ze tak jak androida zeby to smigało naprawde dobrze trzeba przerobic po swojemu .. a nie tego oczekuje "zwykly" klient

 

Wrazenie ze sie sypie to wlasnie te mikroprzycięcia które co jakis czas widze.. a tego nie widzialem w IOS i w Badzie.

 

Zeby naprawde poznac co potrafi andorid to trzeba przetestowac kilka telefonów.. bo z racji tego ze jest to system otwarty to poszczegolne wersje androida działaja roznie na róznych telefonach jak i aplikacje z marketu działaja roznie na tych samych wersjach systemu a roznych telefonach. Tak jak napisałem wyzej - na S advance z gorszymi aparametrami jest wrazenie wiekszej płynnosci w menu.

 

Na samsungu s advance, na mojej eSce jak i na Motorolce - wszystkie fony mają 2 rdzenie wchodzisz w market, sciągasz aktualizacje i w miedzyczasie instalują sie wspomniane aktualizacje.. powinno robic to 1 jajko a drugie powinno byc wolne i powinno pozwalac działac na tel bez probleów.. a jednak tak nie jest i tel zamula wtedy na maxa.

 

Nie ma co bic wiecej piany, zawsze sa zwolennicy jak i przeciwnicy, ja nie mowie ze andek jest totalnie zły, ale nie uwazam zeby byl juz stabilny tak jak np win 7 w porownaniu do win95..

 

 

Aha na koniec dodam ze w instr. moje tel. jest napisane ze do poprawnego działania systemu nalezy codziennie restartowac telefon.. jak juz w inst tak pisze to chyba sami producenci nie wierza w super stabilnosc :)

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem 2 razy Navi od google i całkiem wporządku .. w sumie trasa była krótka, ale po wsiach i ładnie wszsytkimi uliczkami poprawnie prowadziła.. i wszystko bylo aktualne.

Ale to on-line jest :-) Mi chodziło o taką co map nie ściąga z sieci przy korzystaniu (za granicą)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba nawigacja od Google. Uratowała mi życie nie raz. Po Warszawie świetnie prowadzi, po mniejszych wioskach również, prowadziła mnie tez parę razy w trasach ponad 400km i ani razu się nie zgubiłem. W mapach google bardzo często korzystam z street view, jest już praktycznie całą Polska, co prawda małych ulic w miejscowościach nie ma i raczej nie będzie.. Ale i tak widać bardzo dużo. Co do nawigacji offline, za granicą korzystalem jedynie z Sygic Mobile Maps - prowadziła świetnie po Austrii, Czechach i Słowacji. Ale to było ponad rok temu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego antywirusa/imternet security polecacie na androida?

Najlepiej darmowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jakiego antywirusa/imternet security polecacie na androida?

Najlepiej darmowego :)

Na co Ci antywirus? Z tego co czytałem to ich działanie jest raczej średnie, bo często pomijają to co najważniejsze do wyłapania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avasta wersje free.. juz kilka apek "super pewnych bo z google play" zassałęm i antywir napisał ze cos w nich jest nie tak... ale nie pamietam komunikatu, w kazdym razie wykryl te apki jako jakies trojany czy cos.. kilka razy go podsłuchałem, a raz nie.. bo w koncu "w sklepie gogle" sa sprawdzone i pewne aplikacje.... taaaa przez tydzien tel mi lagował i nie moglem zczaic o co chodzi.. potem przypomniałem sobie o apce którą wykrył avast.. i ją delikatnie mówiac wyrzuciłem z telefonu... nagle telefon odżył.. równiez gg po pewnej aktualizacji avast zakwalifikował do nieporzadanych apek.. czasem tel sie sam restartował jak gg miałem w tle.... po ponownej aktualizacji awavst sie nie czepiał i problem zniknał...


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to on-line jest :-) Mi chodziło o taką co map nie ściąga z sieci przy korzystaniu (za granicą)...

Korzystałem z Auto Mapy na Androida, będąc w Rumunii, po drodze przez Słowację, Węgry no i po Polsce. Oczywiście off-line. Sprawdziła się bardzo dobrze, zna wszystkie lokalne drogi i nawet najmniejsze miejscowości. Na początek dostaje się darmową wersję na 7 dni, potem oczywiście licencja jest płatna, ale na krótki wyjazd cena jest przystępna, płaciłem około 17 zł za licencję 7-dniową.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon, nie bede dalej piłeczki az tak odbijał i rozdrabniał sie na wszsytkie odpowiedzi, napiszę ciekawostkę dotycząca navigacji bo o to teraa koedzy wyzej pytali.... do tej pory automapa a raczej jej programisci nie potrafią naprawic bugów by automapa działała bezbłędnie na Xperii S z obojętnie jaką wersją androida. Ludzie wydają kase na apke a apka nie działa poprawnie... wspaniale
:)
i nie jest to wina ramu
:)

 

To ze swiezy niezapełniony ramem system smiga az miło to to ja wiem, ale co mi z tego? skoro android wg zalecen producentów ma działac zawsze stabilnie i jesli bedzie czul ze ma malo ramu to ma go zwolnic na tyle by działał stabilnie... a jak widzisz chociazby na moim przykladzie stabilnie nie jest. Sam pisałes wczesniej ze android zarządza dobrze ramem, a teraz mi piszesz ze system mi laguje bo jest go mało.. no to w koncu zarzadza czy nie zarządza? ze sam musze nim zarządzac? (to nei wina mojego egz bo nie tylko moja sztuka tak ma) jakby zarzadzal dobrze to by ubil jak TK raz a dobrze i po problemie , nikt mu nie kaze caly czas zarzadzac- nie odpowiadaj, nie ma sensu bo to temat o apkach a nie o fantazjach programistów.. ktos kumaty i czytaty przeczyta nasze wypowiedzi i sam podejmie decyzje co wziąść ma sobie do serca.

 

nie wciskaj mi ze pisałem, ze winda jest niestabilna.. napiasłem ze była.. teraz jest ale andek dla mnie wciaz nie jest
:)

 

fotke z instr Ci moge zrobic jak bede w domu i nie zapomnę.. ale co to zmieni, skoro ja ekspertem nie jestem (nie uwazalem sie nigdy za takiego i nei wiem skad takie Twoje mysli) ale chyba Ty jestes bo usilnie usiłujesz mnie przekonac ze jezeli tworca czegos co mu wyszło bądz nie powie ze jest super, to tak jest...
:)

 

Wszystkie moje wypowiedzi mialy na celu pokazanie ze jezeli w google aps sa task killery to znaczy ze po cos je ktos zrobił i w jakims napewno celu. A skoro android jest dobry, to jak zainstaluejsz TK to przeciez nic mu sie stac nie moze.. ew bedzie niepotrzebny..
Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa aplikacja pod względem tego, że można się "posłuchać" rano:) Na moim przykładzie zauważyłem, że średnio co 30 minut przekręcam się na drugi bok, ale też nie jest rozmowny w nocy, jak to niektórzy;p Co do wykresów spania, nic nie powiem, bo nie wtajemniczałem się aż tak bardzo, zresztą dwie noce to raczej za krótko żeby cokolwiek stwierdzić. Ale do zabawy i "takiej kontroli siebie", można pobrać aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem jakiś czas temu ze sleep as android. Według mnie szału nie ma, inteligentne budzenie na mnie nie działało tak jak to autor aplikacji reklamuje. Jednak dowiedziałem się dzięki tej aplikacji jak mało śpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.