Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Заинтересовался этим будильником, ранее такого не встречал. В интернете удалось отыскать несколько фото, судя по которым можно сказать, что это поздний будильник, который выпускался возможно уже после развала СССР. Экономия прослеживается во всем - пластиковый корпус и ключи, вероятно, что барабан боя, анкерное колесо и вилка тоже пластиковые.

 

Rozumiem z tego, że na Ukrainie nie są to budziki ogólnie dostępne w sklepach lub na bazarach. Wydaje mi się, że w pokazywanym przeze mnie budziku plastikowe jest miejsce mocowania wskazówki minutowej.

 

A nie są to pokrętła jednego z polskich budzików? Gdy dojadę do miejsca pracy (w piątek) --->>> sprawdzę.

Pokrętło i klucze do nakręcania  są prawdopodobnie oryginalne. Klucz do nakręcania chodu ma krótszą płetwę  aby osoba niewidoma łatwiej dotykiem odróżniła ten klucz od drugiego służącego do nakręcania sprężyny budzenia to taka sama zasada jak przy wcześniejszym  budziku dla niewidomych gdzie kolucho było przygięte. Nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się, że koniec osi minutowej zakończony jest stożkowym wkrętem na który nakręca się plastikowe pokrętło -  w starszych modelach był tam lewy gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Будильник Мир в пластиковом корпусе, 3-56

 

Budzik Мир w plastikowym pudełku, 3-563716f9fe337695f3b1936215e2673204.jpg73b77ff97736e5dcabb2022e83bc3e02.jpg27b2a6b9fcadd878e510020aaf370100.jpg06deba58e45fc01f39f3cab37d23bd01.jpg9a3db309492da2a3b112eab83aab982e.jpg07573d0b71cf25c01a08bb6f9be22a41.jpg293dff71d87b7fd9b5dadc2f8dea15ca.jpga54070e4e2e7b7c4f83aad277c9ddaa9.jpg9a4be9466b981383383d7f58ec291c2e.jpg

 

Отправлено с моего X5max через Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twój to gratuluję. To naprawdę bardzo rzadki model który przetrwał w takim stanie. Tomek pokazywał kiedyś, ale w szczątkowej formie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twój to gratuluję. To naprawdę bardzo rzadki model który przetrwał w takim stanie. Tomek pokazywał kiedyś, ale w szczątkowej formie.

Действительно, корпус дошёл до нашего времени не повреждённым. Судя по износу зубчатого колеса на барабане хода, родному балансу (заводской баланс из белого металла) будильник эксплуатировался мало. Да и краска на крыше сохранилась примерно на 80% поверхности.

Мне пришлось лишь протереть корпус, и смазать в точках механизм, хотя он был на ходу. Уже занял своё место на полке среди "братьев".

 

Rzeczywiście, ciało osiągnęło nasz czas nie uszkodzony. Sądząc po zużyciu koła zębatego na bębnach, natywnego bilansu (fabryczny balans białego metalu), budzik nie był zbytnio wykorzystywany. Tak, a farba na dachu zachowała około 80% powierzchni.

Musiałem tylko wytrzeć skrzynkę i nasmarować punkty w punktach, mimo że były w ruchu. Już zajął miejsce na półce pośród "braci".

 

Отправлено с моего X5max через Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Действительно, корпус дошёл до нашего времени не повреждённым. Судя по износу зубчатого колеса на барабане хода, родному балансу (заводской баланс из белого металла) будильник эксплуатировался мало. Да и краска на крыше сохранилась примерно на 80% поверхности.

Мне пришлось лишь протереть корпус, и смазать в точках механизм, хотя он был на ходу. Уже занял своё место на полке среди "братьев".

 

Хороший будильник. В Украине есть будильниковеь Элдорадо ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Хороший будильник. В Украине есть будильниковеь Элдорадо ?

Никогда не слышал такого названия. Фото будильника есть у Вас? В какой стране выпускался, какой период времени, завод?

 

Nigdy nie słyszałem takiego imienia. Czy masz zdjęcie budzika? W jakim kraju został wyprodukowany, w jakim okresie, roślina?

 

Отправлено с моего X5max через Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Никогда не слышал такого названия. Фото будильника есть у Вас? В какой стране выпускался, какой период времени, завод?

 

To miał być skrót myślowy  a wyszło nieporozumienie.

Eldorado miejsce w którym łatwo  znaleść złoto .

Czy na Urkainie jest takie  miejsce gdzie jest łatwo znaleść fajny budzik ?

Pytam, bo co chwila masz nowy cudowny budzik.

 

Предполагалось, что это будет ментальный ярлык, и возникло недоразумение.

Эльдорадо - место, где легко найти золото.

Есть ли место в Уркане, где легко найти хороший будильник?

Я спрашиваю, потому что время от времени у вас новый чудесный будильник.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Конкретного места нет. В основном я приобретаю или на сайтах частных объявлений, аукционах, или на барахолках (рынок старых вещей). Поиск веду только на территории Украины, так как доставка из-за границы обойдётся дорого.

 

Nie ma określonego miejsca. Ogólnie kupuję lub na stronach prywatnych ogłoszeń, aukcji lub na pchlich targach (na rynku starych rzeczy). Przeszukuję tylko na terenie Ukrainy, ponieważ dostawa z zagranicy będzie kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Очень редко, но ещё можно встретить полный комплект: будильник, паспорт и упаковочную коробку.

 

Bardzo rzadko, ale nadal można znaleźć kompletny zestaw: budzik, paszport i pudełko do pakowania.cc314357ea7e1da8e53ad06af4c1de31.jpgcfacc29763e5dd8840e7ba73642229dd.jpg

 

Отправлено с моего X5max через Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ja mam tylko dwa komplety, ale małe slavy.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dla odmiany LUCH   z Białorusi ale też z mechanizmem z 2 MCzZ. . Ten model był prawdopodobnie wytwarzany w pierwszej połowie lat 90-tych  XX w. Pewnie wtedy skupowano starsze zrujnowane budziki z takimi mechanizmami i z ich części robiono masowo nowe budziki. Nie należy więc sugerować się  datą na mostku tego mechanizmu. Podkład tarczy, tarcza, korpus obudowy, ring ozdobny , szybka z pleksi i pokrywa tylna są inne niż w budziku SLAVA. Średnica obudowy 70 mm. Dwa ostatnie zdjęcia dla porównania z moskiewskim budzikiem.

post-42128-0-42708500-1516528165_thumb.jpg

post-42128-0-06648600-1516528172_thumb.jpg

post-42128-0-76209100-1516528179_thumb.jpg

post-42128-0-40899400-1516528188_thumb.jpg

post-42128-0-01195400-1516528221_thumb.jpg

post-42128-0-65726300-1516528229_thumb.jpg

post-42128-0-03436000-1516528244_thumb.jpg

post-42128-0-13476900-1516528255_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Конкретного места нет. В основном я приобретаю или на сайтах частных объявлений, аукционах, или на барахолках (рынок старых вещей). Поиск веду только на территории Украины, так как доставка из-за границы обойдётся дорого.

Tutaj jest fajny stary  budzik Sygnał z "miedzianą" tarczą i ozdobną obwódką. Prawdopodobnie model z lat 50-tych. Stan zachowania nie jest może najlepszy ale nie jest też najgorszy. Sprzedający z Charkowa na Ukrainie. Może ciebie zainteresuje. Ja bym takiego kupił, ale nie mam konta na tym portalu.

 

Вот хороший старый будильник Будильник с «медным» экраном и декоративной рамкой. Вероятно, модель 1950-х годов. Состояние не самое лучшее, но это не самое худшее. Продавцы из Харькова в Украине. Может быть, вам будет интересно. Я бы купил один, но у меня нет учетной записи на этом сайте.

 

https://meshok.net/item/59977866_  

Часы ссср. будильник "Сигнал" 50-годов. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na giełdzie trafił mi się taki MIR "przejściówka" (?)-  starszy mechanizm z podwójnym mostkiem chodu ale regulator balansu płaski i bez zamka zabezpieczającego. Mostek budzenia datowany 3-57 i logo które ktoś tu określił jako "piła" . Dekiel tylny z GOST 3145  - 51  ale przesłona prochówki pełna .Niewiadomą jest tarcza  3, 6, 9. 12 - której wprowadzenie datowałem do tej pory na przełom 50/60-tych ale  ze wskazaniem na pierwsze lata 60-te. Przycisk wyłącznika budzenia i kluch naciągu chodu są późniejsze.

post-42128-0-94478000-1517811996_thumb.jpg

post-42128-0-98667300-1517812004_thumb.jpg

post-42128-0-58966300-1517812020_thumb.jpg

post-42128-0-43510000-1517812029_thumb.jpg

post-42128-0-86324100-1517812043_thumb.jpg

post-42128-0-84263500-1517812150_thumb.jpg

post-42128-0-26833200-1517812164_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam deja vu, ale wydaje mi się, że na jesieni ten sam albo podobny przypadek był już opisywany. W budziku brakuje dwóch nóżek metalowych pomiędzy podstawą a ramką zegarka. To czy w tym wypadku podstawa jest oryginalna można rozpoznać po wykonanych w niej otworach. Jeżeli są dwa niewielkie otwory( przelotowe lub pod wkręt) w odstępie ok. 4,5 cm to można przyjąć, że jest oryginalna. Jeżeli natomiast oprócz tych otworów są jeszcze duże ( jak w Drużbie ) to można podejrzewać, że to jakaś kombinacja. Zaznaczam jednak, że pierwsze modele budzika z kwadratową ramką mogły mieć podstawę z tymi dodatkowymi otworami ale ja spotkałem tylko czarne podstawy a pomiędzy taką podstawą a ramką obudowy była blaszana wytłoczka posiadająca tylko dwa małe otwory. Tarcze w tych modelach były mosiężne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam deja vu, ale wydaje mi się, że na jesieni ten sam albo podobny przypadek był już opisywany. W budziku brakuje dwóch nóżek metalowych pomiędzy podstawą a ramką zegarka. To czy w tym wypadku podstawa jest oryginalna można rozpoznać po wykonanych w niej otworach.

 

Ponieważ pamiętam ten wpis, mam wątpliwości. Niestety nie da się ustalić jak są zlokalizowane otwory. Przypuszczam, że to taki na dwóch nóżkach, ale bez nóżek. Ramka ma tłoczenia tak jak także wersja podróżna.

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy, czy to oryginał?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy, czy to oryginał?

Raczej tak. Było w tej formie kilka tarcz i kolorów. Tarcze była z taką rozetą, ale napisy mogły być w różnej pisowni i w różnym rozmieszczeniu. Kiedyś widziałem jak jeden z forumowiczów kupił na  portalu aukcyjnym bardziej wypasiony egzemplarz który miał : pierścień z dodatkowymi ozdobnymi guzami, górne koluszko z ozdobną tulejką i (jak pamiętam) ozdobne nóżki. Trudno mi określić, czy tamten budzik był oryginalny bo widziałem tylko wtedy taki egzemplarz. Podejrzewam, że pochodził z wytwórni na  Białorusi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest to ucho nad wyłącznikiem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest to ucho nad wyłącznikiem.

Czemu niesamowite? Może raczej rzadziej spotykane. Tutaj kolejny w innej kolorystyce i grafice.

post-42128-0-42622600-1521614806_thumb.jpg

post-42128-0-36037300-1521614820_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał w nadmiarze to chętnie przygarnę. Po prostu takiego wcześniej nie widziałem i nie mam. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.