Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Różne kolorystycznie i graficznie tarcze i  wskazówki. Cecha wspólna szkoło.

post-42128-0-13951900-1561190129.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak wiele modeli jest z tarczami "rzymskimi"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie, bo chodziło mi o model pokazany powyżej ale z tarcza z rzymskim indeksami godzinowymi. Też ich było wiele?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie, bo chodziło mi o model pokazany powyżej ale z tarcza z rzymskim indeksami godzinowymi. Też ich było wiele?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam 4. Już je kiedyś pokazywałem. Jeszcze jedną widziałem w Internecie. Więc na pewno jest 5. Podejrzewam, że mogą być jeszcze 2, ale nie wykluczam, że może być więcej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogłem mechanicznie odczyścić mostek balansu. Ciekawe, że włos sie nie urwał, tylko wysunął. W tej konstrukcji włos przekłada się przez otworek w bolcu (zdjęcie) i zagina na końcu. Mostek ma ubytki w chromowaniu. Załączam też zdjęcie zamka na regulatorze - w pozycji zamkniete.

attachicon.gifrr0.jpgattachicon.gifrr1.jpg

Trochę miałem kłopotu, bo oryginalny włos (bez "klocka" na końcu) kruszył sie, więc w końcu wstawiłem nowszy przycięty. Niestety jest trochę za krótki i budzik nieco spieszy. Muszę z tym żyć. :). Po dokńczeniu restauracji wygląda  jednak dużo lepiej. Szkło jest prawdziwe osłonka przycisku wyłącznika budzika też jest oryginalna.

post-32080-0-49002300-1562867220_thumb.jpg

post-32080-0-00046400-1562867230_thumb.jpg

post-32080-0-24662600-1562867251_thumb.jpg

post-32080-0-45001000-1562867262_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś potrzebował jakichś części do tych budzików, to mam prawie wszystkie elementy (oprócz przycisków wyłączania dzwonka, bo te były niezwykle nietrwałe) wink.gif

czy kotwice do slavy dostanę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kotwice do slavy dostanę

Kolega Sthool od dawna nie ujawnia się. Kotwice, to deficytowy towar. Właśnie ćwiczę rekonstrukcję (zakładanie kamieni). Jeszcze mi nie wychodzi, ale może z czasem... Dam znać na liste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sthool od dawna nie ujawnia się. Kotwice, to deficytowy towar. Właśnie ćwiczę rekonstrukcję (zakładanie kamieni). Jeszcze mi nie wychodzi, ale może z czasem... Dam znać na liste.

 

 

Właśnie się zaczął ujawniać :) Kotwice do nowszych wersji tych budzików nie są trudno zdobywalne jak do tych starszych. A rekonstrukcja w postaci wstawiania palet to niezły wstęp przed takimi zabiegami na dużo mniejszych werkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch ostatnich giełdach takie zakupy. Większość na części.  Podróżny Jeleń sprawny ale brak oryginalnych nakrętek mocujących zegar do pudełka.  Te  z dzwonkami i Drużba  uszkodzone osie balansów. SLAVA 17B mechanizm sprawny ale tarcza i wskazówki poniszczone i brak szyby. Mir cały do rozbiórki. SLAVA Ptaszek Tara  kompletny i nawet trochę się rusza ale nie chce iść do przodu - krzyski balansu  nie ciągną koła " słonecznego". 

Ten z dzwonkami i z jasną tarczę to raczej jakaś przeróbka . No chyba, ze  znajdę się zdjęcia w starych katalogach. 

post-42128-0-02137800-1565588841_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróżny Jeleń do wymiany czy zostaje? :)

 

Wszystkie te budziki kupiłem na części i oczywiście wszystkie mogę wymienić na jakieś inne. Najlepiej na takie których nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wpadł w ręce Pionier bez opisu nazwy. Teraz mam jeden z opisem a drugi bez. Czy były jeszcze inne modele tego typu poza oczywiście slavą? ab9dbd41dd5a6d263d12e436f6c95154.jpg1529d378d86a5e9f075281096cd5bc8f.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewni były budziki Pionier ( bez nazwy) z  malowanymi zielonymi kropkami na indeksach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne kolorystycznie i graficznie tarcze i  wskazówki. Cecha wspólna szkoło.

 

Kolejne moje z podstawą w formie kolucha . Tym razem przeźroczysta szyba wykonana z plastiku ( pleksi, poliwęglan lub jak kto woli haselit ) wciśniętego w obudowę.  Łącznik kolucha przykręcany z zewnątrz. Nie mam pojęcia dlaczego zdjęcia są odwrócone "do góry nogami".

post-42128-0-18235100-1566999080_thumb.jpg

post-42128-0-35676100-1566999097_thumb.jpg

post-42128-0-20334300-1566999110_thumb.jpg

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca nic się tu nie dzieje . W takim stanie kiedyś do mnie trafił.  Mam pytanie malować, czy nie malować  ?

post-42128-0-52105800-1569648319_thumb.jpg

post-42128-0-50233000-1569648331_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne w takim stanie ja zawsze maluję, to jedyny kolor który możno praktycznie idealnie odnowić w przeciwieństwie do np. krystalitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym umalował, poza krystalitem można dobrać kolor farby, choć nie zawsze idealnie. Z czarnym powinno się udać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o informację jakim lakierem najlepiej pomalować obudowę starego Mira? Nie chodzi oczywiście o kolor (ma być czarny), tylko o rodzaj lakieru, markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.