Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość 00110010000010011001

Kinetic vs. Tough Solar vs. Eco-Drive vs. Solar

  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Preferuje tylko Tough Solar i Eco Drive jeżeli to jest to samo o różnych nazwach.

Posiadam 2 Solary które mam raz na ręce przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Oba są ze mną szczęśliwe i nie widze niczego innego poza panelem słonecznym na tarczy.

 

Zegarki z bezpośrednią kontrolką naładowania na wyświetlaczu zmieniają jego status w pełnej minucie mimo natychmiastowego przeniesienia z ciemnego pomieszczenia na pełne słońce.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek z Eco-Drive (BJ7018-57E) i TS (GW-9200). Moim zdaniem ecodrive jest bardziej "przezroczysty dla uzytkownika" tzn zachowuje sie jakby go wogole nie bylo - zegarek poprostu dziala. TS trzeba jednak w zimie zaladować raz do pełna, bo inaczej nie nadąża się ładować (więcej prądu pobiera niż dostaje - no wiecie o co mi chodzi!). I ok stycznia lutego jest już niski poziom energii.

 

Ale z drugiej strony muszę przyznać, że żaden Eco-Drive jeszcze u mnie nie zimował, więc sytuacja może wyglądać podobnie ...

 

A z trzeciej strony GW-9200 ma więcej bajerów jedzących prąd (WC, illuminator, alarm).


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Garść konkretów:

Kinetic (cal. 5M62 i 5M63)

prąd na pracę zegarka przez jeden dzień jest generowany przez 250 wahnięć ręką (jak podaje instrukcja - przejście 360m)

 

TougSolar

prąd na pracę zegarka przez jeden dzień jest generowany ze światła o następującej intensywności:

- 8 minut w bezpośrednim, zewnętrznym świetle słonecznym, albo

- 30 minut w świetle słonecznym przez szybę

- 48 minut przez szybę w zachmurzony dzień

- 8h w sztucznym świetle

 

Zakładając minimalną prędkość spacerową 3.5km/h, to przejście 360m zajmie 6 minut. Nawet w letni, słoneczny dzień ToughSolar potrzebuje 2 minut więcej :lol: A co w zimowy dzień, kiedy zegarek jest schowany w rękawie?

 

Moje wnioski są następujące: jeśli zegarków jest max 2 lub 3 i będą noszone naprzemiennie - Kinetic jest lepszym wyborem. W przypadku większej kolekcji - lepiej wypadną zegarki solarne trzymane za szkłem - wszystkie będą ładować się na bieżąco ze światła sztucznego, nawet jeśli nie będą noszone przez miesiące.

 

Wniosek z tego taki,że kinetiki mają wyższą sprawność.:) w... ładowaniu.

Nie odpowiada to na pytanie,który akumulator wcześniej "pada".

Ten ładowany światłem, czy ten mechanicznie(kinetic).W dostępnych materiałach,można znależć informację,że

akumulator w eco-driver, wymaga wymiany po 7-10 latach(w dobrych kwarcach,zasilanych bateriami litowymi-8 lat)

W kineticach,trudno powiedzieć,bo nie spotkałem się z rzetelną informacją na ten temat.Myślę,że podobnie.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach z solarem nie bardzo podoba mi się tarcza. Biała nie do końca biała, tylko jakaś taka półprzezroczysta. Wymaga tego technologia, ale przecież zegarki kupujemy oczami.

Jako posiadacz Eco-Drive'a głosuję na niego. Szukałem czegoś z białą tarczą i akurat CB0006-51A bardzo przypadł mi do gustu. Co ciekawe rodzima dystrybucja nie oferowała wówczas tego typu zegarków z jasnymi tarczami i funkcją radio controlled. (Zdjęcia nie są moje ale dobrze oddają stan rzeczywisty tj. kolor/tonację tarczy.)

post-42630-0-66365100-1345837887_thumb.jpg

post-42630-0-15841700-1345838043_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Kinetica, ponieważ mam go od miesiąca i noszę go naprzemiennie z automatem.

 

Jak dotychczas jestem w pełni zadowolony zarówno z jego dokładności jak i wykonania.


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Citizen BJ7010-59Ei oczywiście głosuje na Eco-Drive

Jak by nie konieczność zmiana daty to bym nic przy nim nie robił oprócz czyszczenia go :)


    BueII 

Love it or leave !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.