Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość 00110010000010011001

Kinetic vs. Tough Solar vs. Eco-Drive vs. Solar

  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 00110010000010011001

Pytanie proste, ktora technologie preferujesz. Opisywac tych technologii nie bede, gdyz kto jest zaznajomiony z tematem to wie o co chodzi. Tough Solar i Eco-Drive dzialaja na podobnej zasadzie ale rozdzielilem. Moze rozwinie sie z tego ciekawa dyskusja.

 

Mozna glosowac wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych technologii ma swoje zalety, jak i ograniczenia.

W zasilaniach "solarnych" problemem będzie chyba funkcjonowanie w chłodnych okresach (zima) kiedy zwykle nadgarstek mamy przykryty rękawem. Czy sztuczne światło w mieszkaniu wystarczy do podtrzymania pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mam G shocka z solarem i nie zauważyłem najmniejszych problemów w okresie zimowym . Wystarczy że powiedzmy raz na pół roku naładujesz go w pełnym cyklu resztę dopełni codzienne bezwiedne ładowanie i to powinno wystarczyć na długi okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinetic ma ten plus, że wystarczy nosić na ręce. Z drugiej strony, jeśli zegarek nie zakłada się za często, to lepsze zasilanie światłem - zegarek nawet leżąc na półce będzie się ładował.

 

Idealna byłaby kombinacja obydwu - Citizen miał parę lat do tyłu kalibry "Eco-Drive Duo", które uzyskiwały energię na dwa sposoby.

 

IMGP9229b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację może taka kompilacja w dobrym wykonaniu dałaby naprawdę dobre efekty szczególnie biorąc pod uwagę żywotność zegarków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację może taka kompilacja w dobrym wykonaniu dałaby naprawdę dobre efekty szczególnie biorąc pod uwagę żywotność zegarków .

 

Niestety Citizen wycofał się z tych kalibrów, prawdopodobnie na znikome zapotrzebowanie rynku. Do wygrzebania tylko na rynku wtórnym (aukcje, fora). Fotka wyżej jest mojego egzemplarza.

Niektóre zegarki miały przeszklony dekiel, widać było balans.

 

top_selection_shop-img600x450-1307263905lploxp48177.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Szkoda, ze Citizen sie wycofal z tego projektu - moze powodem rowniez mogly byc ceny takich zegarkow?

 

Jednak jestesmy w takiej strefie klimatycznej gdzie w o okresie zimowym zegarki zasilane swiatlem nosimy wiekszasc czasu pod rekawem przez to uniemozliwiajac im ladowanie, co za tym idzie tego swiatla jest malo i jest ono zbyt slabe aby porzadnie naladowac akumulatory.

 

W zegarkach cyfrowych (np. Casio GW-9200 RISEMAN) moze sie zuzywac szybciej energia ze wzgledu na multum funkcji, ktore pracuja w tle, natomiast w analogowych wprost przeciwnie.

 

Kinetic jesli nie noszony mozna wrzucic na rotomat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinetic jesli nie noszony mozna wrzucic na rotomat :)

A solar - pod lampkę :)

Łatwiej z dostępnością lampki, niż rotomatu.

 

Szkoda, ze Citizen sie wycofal z tego projektu - moze powodem rowniez mogly byc ceny takich zegarkow?

 

Mam wrażenie, że czytałem o małym zainteresowaniu.

 

Jednak jestesmy w takiej strefie klimatycznej gdzie w o okresie zimowym zegarki zasilane swiatlem nosimy wiekszasc czasu pod rekawem przez to uniemozliwiajac im ladowanie, co za tym idzie tego swiatla jest malo i jest ono zbyt slabe aby porzadnie naladowac akumulatory.

 

Aku starcza na 5-6 miesięcy, czyli powinno zimę przetrwać bez problemu.

 

W zegarkach cyfrowych (np. Casio GW-9200 RISEMAN) moze sie zuzywac szybciej energia ze wzgledu na multum funkcji, ktore pracuja w tle, natomiast w analogowych wprost przeciwnie.

 

To jest ciekawa kwestia - czy więcej prądu potrzebuje panel cyfrowy, czy silniczek, który ma napędzić kilka mechanicznych elementów i pokonać bezwładność wskazówek. Stawiam na większe zużycie w tym drugim przypadku. Funkcje w tle działają w układzie scalonym, który jest zasilany cały czas, niezależnie od funkcji czy zegarka.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

To jest ciekawa kwestia - czy więcej prądu potrzebuje panel cyfrowy, czy silniczek, który ma napędzić kilka mechanicznych elementów i pokonać bezwładność wskazówek. Stawiam na większe zużycie w tym drugim przypadku. Funkcje w tle działają w układzie scalonym, który jest zasilany cały czas, niezależnie od funkcji czy zegarka.

 

Moze masz racje. W analogach poziom naladowania powinien byc dokladniej ukazywany, np. tak jak w Kineticach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje. W analogach poziom naladowania powinien byc dokladniej ukazywany, np. tak jak w Kineticach.

 

Powinien, ale to wymaga dodatkowego wskaźnika (albo przycisku - jeśli nawiązujemy do podstawowych Kinetic'ków).

Bardzo ładnie jest to rozwiązane w kalibrze H610 Citizena, w którym koło minut chronometru pokazuje (kiedy chronometr nie jest włączony) poziom naładowania:

 

Elegant-Watch-CITIZEN-Calibre-H610-classic-design.jpg

 

Ale kosztem jest brak dnia tygodnia :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na kinetic, ale zasilanie światłem też ma swoje zalety.


Tissot LE LOCLE AUTOMATIC GENT T41.1.423.33 Tissot V8 T039.417.11.057.00 Seiko 5 PRESIDENT AUTOMATIC BLACK SNK623 K1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam techniczne pytanie do twórcy wątku: z czego wynika rozdzielenie technologii solarnej na Citizena i Casio? Jeśli dzielimy, to gdzie solary Seiko? No i co z Eco-Drive Duo Citizena? ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Ok, dzieki poprawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki poprawilem.

 

Nie lepszym pomysłem będą dwie kategorie: solar vs kinetic?

Na czym ma polegać wybór między Eco-Drive a ToughSolar, jeśli to to samo pod różną nazwą handlową?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia Casio kasuje wszystkich.Jeżeli chodzi o kinetica to uważam,że jest najbardziej prymitywna i najmniej wydajna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomyślał ktoś z Was o kwestiach patentowych

 

ja pomyślałem, ale oddam głos na Seiko Kinetic(nie za prymitywność a za fenomen w swej prostocie)

 

jeżeli zegarek nie jest budzikiem, to jest do noszenia

a jeżeli jest do noszenia to jest ruch - czyli namiastka Perpetuum mobile

a z tą kasującą technologią Casio - Słońce kiedyś zostanie skasowane - my też biggrin.gif

a poważnie - naświetlanie/trzymanie zegarka pod lampką jeżeli nie jest już chorobą to mija się raczej z celem

a zaobserwować w zimowe wieczory power saving i złożone wskazówki w Casio nie jest żadnym wyczynem (zwłaszcza jeżeli akumulator nie jest pierwszej młodości)

ja widziałem

i nie tylko ja

http://zegarkiclub.p...__1#entry704008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kineticu też jest akumulator,który zdycha po jakimś czasie(myśle,że szybciej niż np w oceanusie),mało tego jest także wahlik,którego ułożyskowanie też "pada" ..W solarach tego problemu nie ma.Miałem kilka kineticów i nie bylem zadowolony-wygoniłem je ze swojej stajni...Nawet sportura za 2500zł nieprzyjemnie rzęziła podczas pracy wahlika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby zgadza się,

ale nic nie jest wieczne

poza tym Perpetuum mobile też jeszcze nie wynaleziono

fajnie, że to wszystko powstało - ludzkość rozwija się i dąży do doskonałości

ale, żeby aż tworzyć ankietę :lol:

w takim razie ja chiałbym oddać jeszcze jeden głos na dynamo rowerowe :D :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Technologia Casio kasuje wszystkich.Jeżeli chodzi o kinetica to uważam,że jest najbardziej prymitywna i najmniej wydajna..

Tak sie sklada, ze jest odwrotnie niz twierdzisz. Obecne Kinetiki sa znacznie zywotne od technologi Tough Solar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tym dynamem :lol: to nie takie głupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze jest odwrotnie niz twierdzisz. Obecne Kinetiki sa znacznie zywotne od technologi Tough Solar.

 

Garść konkretów:

Kinetic (cal. 5M62 i 5M63)

prąd na pracę zegarka przez jeden dzień jest generowany przez 250 wahnięć ręką (jak podaje instrukcja - przejście 360m)

 

TougSolar

prąd na pracę zegarka przez jeden dzień jest generowany ze światła o następującej intensywności:

- 8 minut w bezpośrednim, zewnętrznym świetle słonecznym, albo

- 30 minut w świetle słonecznym przez szybę

- 48 minut przez szybę w zachmurzony dzień

- 8h w sztucznym świetle

 

Zakładając minimalną prędkość spacerową 3.5km/h, to przejście 360m zajmie 6 minut. Nawet w letni, słoneczny dzień ToughSolar potrzebuje 2 minut więcej :lol: A co w zimowy dzień, kiedy zegarek jest schowany w rękawie?

 

Moje wnioski są następujące: jeśli zegarków jest max 2 lub 3 i będą noszone naprzemiennie - Kinetic jest lepszym wyborem. W przypadku większej kolekcji - lepiej wypadną zegarki solarne trzymane za szkłem - wszystkie będą ładować się na bieżąco ze światła sztucznego, nawet jeśli nie będą noszone przez miesiące.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zegarka z żadna z tych technologii niestety, więc nie głosuję. Ale świeszy mnie poziom niektórych postów.Solara w zimie wystarczy po przyjściu z pracy odłozyc na parapet póki widno i zawsze się doładuje przecież. Jeżeli rozpatrujemy proste zegarki 3- wskazówkowe to i tak wygrywają moduły miyoty na 3v cr-ce. Chodza ponad 10 lat a wymiana baterii u zegarmistrza to jakieś 15 złotych. A tchnologie w zegarkach doładowujących sie mają sens jedynie w zegarkach z wieloma funkcjami potrzebujacych więcej prądu. W zegarkach z solarem nie bardzo podoba mi się tarcza. Biała nie do końca biała, tylko jakaś taka półprzezroczysta.Wymaga tego technologia, ale przecież zegarki kupujemy oczami. pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.