Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Kolejny bezduszny w kolekcji :)

Coraz bardziej je lubie ;)

 

ynuhu4a7.jpg

 

za5eny6u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gregorian jest super

Pewnie że Grzegorz (Gregorian) jest super - ma też dużo fajnych zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego mam jakiś czas ale bliźniak zielony to nowy nabytek i w pięknym stanie no i mam parkę :) mechanizm 3050 chimeryczny jak zwykle ,chodzi ładnie ale potrafi się zatrzymać kiedy ma ochotę :) nie używam ich na co dzień więc nie przeszkadza mi to specjalnie ,w ramach luzów wezmę się kiedyś za nieziel%20polot%20prz%C3%B3d.JPGzielony%20poliot%20sztorc.JPGziel%20poliot%20mech%20.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pozyskać kolejne niecodzienne dzieło radzieckiego designu :)

Niebieskie indeksy "programistyczne", podwójny datownik, design z tarczy kontynuowany pasami na kopercie - jestem autentycznie ukontentowany z nabytku. Chwała projektantom z Mińska! B)

 

post-60300-0-29731400-1402567598.jpg

post-60300-0-95706400-1402567599.jpg

post-60300-0-60327700-1402567602.jpg

 

Stworzy fany duet z Rakietą "mózg elektronowy"

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62645-bezduszne-ruski/page-17?do=findComment&comment=1174690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik świetne te rakiety.Szczególnie wersja zielona jest chyba jednak jeszcze rzadsza.Piękny stan

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik świetne te rakiety.Szczególnie wersja zielona jest chyba jednak jeszcze rzadsza.Piękny stan

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Poljoty chyba :-D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ten brak jasnego sygnowana mnie zmylil ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Żeby tradycji stało się zadość wrzucam również tu mojego Łuczyka :)

 

zygaba5e.jpgujyjepu6.jpgduzu4yqu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tradycji stało się zadość wrzucam również tu mojego Łuczyka :)

 

zygaba5e.jpgujyjepu6.jpgduzu4yqu.jpg

nie no nieeeee to jest nieludzkie !!!!!!!!!

poluję na takowego łucza od dłuższego czasu !!!

draniu odsprzedaj go :) po co Ci on !!!!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam pytanie, dostałem 2 sprawne silniczki do 3056. Problem jest w tym że mają w gniazdach przekręcone /urwane/ maleńkie  śrubki. Czy można z tym coś zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam pytanie, dostałem 2 sprawne silniczki do 3056. Problem jest w tym że mają w gniazdach przekręcone /urwane/ maleńkie śrubki. Czy można z tym coś zrobić ?

nafta i probuj wykrecic po zakropieniu nafta powinny sie wykrecic. a do jakiego zegara chcesz je wlozyc niektore modele mialy silniczki laczone za pomoca krotkich drucikow, wtedy mozna by pokusic sie o dolutowanie przewodow na stale.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, co radzi Goral dodam jeszcze, że można po prostu spróbować wykręcić pozostałości po tych śrubkach czymś cienkim ostro zakończonym (cienka igła lub jakaś stara oś sekundowa z zegarka). Gwint prawdopodobnie nie będzie napięty, więc pozostałość da się wykręcić tylko trzeba znaleźć "punkt zaczepienia".

Wspomniane śrubki wymagają szczególnej ostrożności przy dokręcaniu, bo są wykonane z mosiądzu i mają niewielką średnicę gwintu. Dokręcać należy z wyczuciem, bo przy zbyt mocnym dokręceniu można całkowicie ukręcić śrubę, albo też zerwać gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za rady. na razie zakropiłem naftą i jutro będę próbował igłą. Jak nie da rady spróbuje delikatnie przylutować druciki, .Te śrubeczki są naprawdę miniaturowe Mam niesprawną sławe i rakiete może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna! A szkiełko masz w niej oryginalne? Czyli takie o niskim profilu, z płaską centralną częścią? Ja w swojej bardzo podobnej Slavie założyłem specjalnie oszlifowane szkiełko wypukłe - uzyskana w ten sposób delikatna wypukłość nadała zegarkowi dodatkowego uroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko jest płaskie. Natomiast kwestia wysokości - do ok. 1,8mm - teoretycznie mogłoby być chyba niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool pokaż proszę to szkło - mam wrażenie że mówisz o szkle wypukłym w którym najwyższym punktem jest środek. To daje świetny efekt vintage ale takie szkło jest praktycznie nie do zdobycia.

Chodzi chyba o takie szkło?

post-47356-0-12059900-1403377198.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool pokaż proszę to szkło - mam wrażenie że mówisz o szkle wypukłym w którym najwyższym punktem jest środek. To daje świetny efekt vintage ale takie szkło jest praktycznie nie do zdobycia.

 

Efekt jest podobny, do tego, o który Ci chodzi, ale nie było to specjalne szkiełko, tylko zwykłe wypukłe szkiełko z oszlifowaną krawędzią. Praktycznie każde szkiełko "wypukłe" można zamienić na "niskoprofilowe" :)

 

5042956700_1403437282_thumb.jpg

 

1291526800_1403437282_thumb.jpg

 

Operację przeprowadziłem na szkiełku, którego średnica zewnętrzna była co najmniej 0,5 mm większa niż średnica oprawki w tej Slavie. Później wziąłem płaską osełkę i szlifowałem szkiełko "od dołu". Z racji tego, że przy krawędzi szkiełko jest zbieżne (stożkowe), to szlifowanie stopniowo zmniejsza jego średnicę.

 

A tu kolejny przykład mojej ingerencji - w tym kwarcoku z premedytacją zamontowałem "wypuklaka" w miejsce szkiełka o płaskim profilu. Do tego masywnego wyglądu wypukłe szkiełko pasuje moim zdaniem lepiej, a przy okazji uzyskujemy ciekawy efekt głębokiego schowania tarczy :)

 

6857681800_1403437283_thumb.jpg

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące operacje.

A przy okazji - fajna Sławka (kolejny ciekawy wariant + sympatyczne wypukłe indeksy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest podobny, do tego, o który Ci chodzi, ale nie było to specjalne szkiełko, tylko zwykłe wypukłe szkiełko z oszlifowaną krawędzią. Praktycznie każde szkiełko "wypukłe" można zamienić na "niskoprofilowe" :)

 

5042956700_1403437282_thumb.jpg

 

1291526800_1403437282_thumb.jpg

 

Operację przeprowadziłem na szkiełku, którego średnica zewnętrzna była co najmniej 0,5 mm większa niż średnica oprawki w tej Slavie. Później wziąłem płaską osełkę i szlifowałem szkiełko "od dołu". Z racji tego, że przy krawędzi szkiełko jest zbieżne (stożkowe), to szlifowanie stopniowo zmniejsza jego średnicę.

 

A tu kolejny przykład mojej ingerencji - w tym kwarcoku z premedytacją zamontowałem "wypuklaka" w miejsce szkiełka o płaskim profilu. Do tego masywnego wyglądu wypukłe szkiełko pasuje moim zdaniem lepiej, a przy okazji uzyskujemy ciekawy efekt głębokiego schowania tarczy :)

 

6857681800_1403437283_thumb.jpg

Świetny efekt

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.