Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie masz rację z tym klockiem, porównałem to z drugim mechanizmem i tam jest zlicowany z mostkiem. Spróbuję to poprawić - a więc wysunąć klocek i zobaczę czy będzie efekt. Dzięki za pomysł :)

di-3ER48304.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mojego Łucza - teraz jest ok :). Problemem był balans. W drugim mechaniźmie, który miałem pod półmostkiem koła balansowego były 2 podkładki , a tu - jedna. Pobrałem z dawcy jedną podkładkę i pod półmostek dałem 2 podkładki, ponadto poprawiłem klocek mocujący włos, ale nie licując z mostkiem, ale delikatnie jednak wysuwając z uwagi na to, że klocek jest długi i włos się krzywo układał. Efekt jest taki, że teraz zegarek chodzi w każdej pozycji i nawet próby machania nim nie kończą się zatrzymaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ... mogę zostać ... zdyskredytowany zapytaniem tutaj ale :) macie jakiś namiar na jakiegoś majstra ale kwarcoków japońskich ??? muszę zacząć porządkować też i ten zakątek a w citkach na ich dziale nikt nic nie pisał o takowym jak by niezniszczalne były :)... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z Rakietą na werku 2356.

Po założeniu baterii niestety nie chce ruszyć, drga jedynie wskazówka sekundowa ale do przodu ani na milimetr (chyba ani o radian być powinno).

Czy to będzie problem mechaniczny czy elektroniczny??

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z Rakietą na werku 2356.

Po założeniu baterii niestety nie chce ruszyć, drga jedynie wskazówka sekundowa ale do przodu ani na milimetr (chyba ani o radian być powinno).

Czy to będzie problem mechaniczny czy elektroniczny??

Pozdr

 

Taki objaw może wskazywać na opór mechaniczny w silniku krokowym, przekładni chodu lub przekładni wskazań.  Jest też możliwość, że coś przestawiło się w mechanizmie nastawczym i blaszka pełniąca rolę stop-sekundy powoduje blokowanie zegarka przy wciśniętej koronce. Jeśli układ elektryczny wysyła impulsy (co objawia się drganiem wskazówki), to raczej jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw może wskazywać na opór mechaniczny w silniku krokowym, przekładni chodu lub przekładni wskazań.  Jest też możliwość, że coś przestawiło się w mechanizmie nastawczym i blaszka pełniąca rolę stop-sekundy powoduje blokowanie zegarka przy wciśniętej koronce. Jeśli układ elektryczny wysyła impulsy (co objawia się drganiem wskazówki), to raczej jest sprawny.

Dziękuję serdecznie. Pozostaje więc zabawa z mechaniką.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie. Pozostaje więc zabawa z mechaniką.

Pozdrawiam

 

Oczywiście wcześniej trzeba też wykluczyć sprawy najbardziej błahe - np. zahaczanie wskazówek o siebie czy też o szkiełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wcześniej trzeba też wykluczyć sprawy najbardziej błahe - np. zahaczanie wskazówek o siebie czy też o szkiełko :)

To oczywiście sprawdzone zostało przed zapytaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy da się gdzieś dostać środek do takiej elektroniki? Zakup na ebayu nie wchodzi w grę, te współczesne elektroniki mają tam chore ceny :( A przecież technicznie to badziew :/

tx15Ugx.jpg

Spadła, szybka nie pękła tylko środek :/

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie tu powinienem pisać, ale szukam jakiegoś punktu zaczepienia.

 

Co to jest? I czy jest jakakolwiek szansa na uruchomienie??

 

uo96_IMG_2637.JPG

 

uq993_IMG_2640.JPG

 

eh303_IMG_2638.JPG


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne pytanie. Co wygrzebałem z szafki i jak bardzo fajne i jak bardzo sentymentalne znalezisko :P ?

 

18137255761_4b49c1ef3e_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne pytanie. Co wygrzebałem z szafki i jak bardzo fajne i jak bardzo sentymentalne znalezisko :P ?

 

Typowa Slava kwarc z werkiem 2356. Werk zasadniczo zaliczyć należy do udanych; czasem zdarzają się awarie, lecz części do tych werków są łatwo dostępne. Te Slavy występowały w kopertach złoconych (taka, jak Twoja) oraz chromowanych.  Niestety odmiany złocone nie grzeszyły trwałością, bo grubość złocenia wynosiła tylko jeden mikron. Wzory tarcz bywały różne - Twój jest akurat jednym z popularniejszych.

W Twoim egzemplarzu wszystkie elementy wyglądają na oryginalne, tyle, że szkiełko wymaga wymiany (oryginalne miało charakterystyczny płaski profil, ale można je zastąpić "zwykłym", byle tylko nie przesadzić z wysokością, bo sam zegarek zalicza się raczej do "slimów" :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uwielbiam na tym forum fakt, że zawsze mogę spodziewać się merytorycznej odpowiedzi.

Dziękuję bardzo :)

Edytowane przez adjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką Zarię, inna tarcza ale stan idealny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu posucha w bateryjkowych... To może pokaże dzisiejsze nabytki :)

post-27093-0-08936700-1433692657_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Ciekawe.

Dałbyś Grzegorz pojedyncze zdjęcia tych Elektronik, szczególnie damskiej.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj spowrotem Grzegorzu. Dawno Cię nie było. Proszę fotki damskiej elektroniki ze znakiem zodiaku. Ta druga to zwylak w plastiku. Jakbyś chciał to mam taką nówkę w pudełku na zbyciu :)

post-27093-0-23508600-1434121616_thumb.jpg

post-27093-0-28818400-1434121647_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu posucha w bateryjkowych... To może pokaże dzisiejsze nabytki :)

Bardzo fajny stoper, mam biały, ten  pasował by mi do pary. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlad2 jutro zobacze czy gość jeszcze ma. Miał 3 sztuki. Jakby co napisze na Pw.

A dlaczego tu nie wrzuciłeś swoich 3050 to też trochę kwarce :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlad2 jutro zobacze czy gość jeszcze ma. Miał 3 sztuki. Jakby co napisze na Pw.

A dlaczego tu nie wrzuciłeś swoich 3050 to też trochę kwarce :)

OK dziękuję , a o kwarcach nie pomyślałem..skleroza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kilka rusków elektronicznych nawet nie wiem czy są sprawne ale wyglądają całkiem dobrze może ktoś chcę się wymienić np na jakieś mechaniki ?

mogę podesłać fotki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawiła się taka Rakieta:

 

post-80620-0-29036600-1434566083_thumb.jpg

 

Kwarce to zupełnie nie moja bajka, ale ten akurat jest śliczniutki - jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale cena jak na kwarca trochę przesadzona. Na ebayu za tyle pewnie by się sprzedał.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawiła się taka Rakieta:

 

attachicon.gif5459757665.jpg

 

Kwarce to zupełnie nie moja bajka, ale ten akurat jest śliczniutki - jak sądzicie?

Jak za nie sprawną rakietę to bardzo drogo ,mało spotykany werk nie ułatwi naprawy, ale oryginalna i warto mieć w kolekcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.