Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość philippe_dufour

napis kwarc, na tym ładnym łuczu, nie jest czasem przekłamany?

to nie jest elektromechaniczny werk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napis kwarc, na tym ładnym łuczu, nie jest czasem przekłamany?

to nie jest elektromechaniczny werk?

 

Tak - to jest elektromechanik ale za częstotliwość pracy odpowiada rezonator kwarcowy o parametrach identycznych, jak w ówczesnych "typowych" radzieckich kwarcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

człowiek codziennie czegoś nowego się dowiaduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymień na jakiś nie pusty  :D

 

post-27093-0-19811400-1446463848.jpg

post-27093-0-57280900-1446463848.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że taki ring to można dostać w każdym sklepie z ringami  ;) .

Gdyby jeszcze do tego były wskazówki do Komandira Zakaz to już w ogóle bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka, chyba kompletna, rodzinka kwarców:

post-82862-0-61609500-1446889015_thumb.jpg

 

Nie wiem czy brązowy ma oryginalną wskazówkę sekundową?

Poza tym pewnie przydałby się w troche lepszym stanie, ale nie narzekam.post-82862-0-26838600-1446889576_thumb.jpg

Edytowane przez mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka, chyba kompletna, rodzinka kwarców:

attachicon.gifimage.jpg

 

Nie wiem czy brązowy ma oryginalną wskazówkę sekundową?

Poza tym pewnie przydałby się w troche lepszym stanie, ale nie narzekam.attachicon.gifimage.jpg

Fajna trójka tylko jeszcze czwartego do brydża brakuje :D Czerwonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nigdy Czerwonego nie widziałem, myślałem, że to komplet.

Muszę zatem zabrać się za poszukiwania :-)

Dzięki kchrapek

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wszystkie z tych kwarców występowały również w wersji pozłacanej, czy tylko niektóre wersje kolorystyczne tarczy (ja widziałem tylko brązową, też jej szukam)?

Edytowane przez mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka, chyba kompletna, rodzinka kwarców:

 

Nie wiem czy brązowy ma oryginalną wskazówkę sekundową?

Poza tym pewnie przydałby się w troche lepszym stanie, ale nie narzekam.

 

Rodzinka Poljotów oczywiście bardzo fajna i godna pozazdroszczenia, ale mam obawy co do tego czy ten brązowy Poljot rzeczywiście wyszedł z fabryki jako brązowy a nie zielony. To może się wydać nieprawdopodobne, ale te tarcze potrafiły wyblaknąć do tego stopnia, że wyglądało to na inną wersję kolorystyczną. Tutaj przykład takiego "zbrązowienia" zielonej tarczy (to, co było "ukryte" pod elementami tarczy/koperty nie wyblakło):

 

post-25327-0-37296900-1446901655.jpg

 

I zbliżenie na "granice dwóch kolorów" (przepraszam za zdjęcia do sztucznego światła - taka pora roku - mam nadzieję, że dobrze widać różnicę kolorów):

 

post-25327-0-68101500-1446901715.jpg

 

Fajna trójka tylko jeszcze czwartego do brydża brakuje :D Czerwonego :)

 

Te czerwone też miały tendencję do blaknięcia - stąd spotkać można egzemplarze o ciemnej barwie (wiśniowa), ale również jasnoczerwone wpadające w róż :)

 

Myślę, że Kol. Gregh ze swoją znajomością katalogów rozwiałby wątpliwości, co do tego ile mogło być oryginalnych odmian kolorystycznych, również z uwzględnieniem kopert złoconych.

 

A sekundnik w tym brązowym (zielonym?) Poljocie oczywiście powinien być biały, ale te z kolei często obłaziły z farby - z tego też powodu mógł być wymieniony.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z Rakietą którą wam przedstawiam wiąże się śmieszna historia. Będąc na urlopie w odwiedzinach u rodziny, dowiedziałem się że u wujka na firmowym placu ostał się stary kiosk po zmarłym zegarmistrzu. Zapytałem więc czy może mnie tam zabrać. Zgodził się lecz mówił od razu , że nie wiele tam zostało. Przez chwilę poczułem się jak Pan Samochodzik;). Starsi forumowicze pewnie wiedzą o co chodzi. Wujek niestety mówił prawdę ,nic tam nie było oprócz starego biurka i plastykowej siatki. Chyba była przeznaczona do wyrzucenia ale pewnie ktoś o niej zapomniał, na moje szczęście;). Ku mojemu zdziwieniu było tam kilka kwarcowych śmieci w tym ta Rakietka stan NOS na chodzie i dwie montany niestety tylko jedna na chodzie ale miały jeszcze folię na szybkach. Ponieważ głównie interesują mnie mechaniczne , znalezisko postanowiłem sprzedać. Dobrze zarobiłem, ale przyznam że teraz trochę żałuję . Pozostały mi tylko zdjęcia;)

 

 

med_gallery_77725_2250_2199892.jpg

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sława wpadła. Już druga taka sama.

 
1447789477151.jpg

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taka sława wpadła. Już druga taka sama.

 

 

To taki klasyk jeśli chodzi o ruskie kwarce :) Tu jest rzadsza odmiana wskazówek (dwubarwne wypełnienie - dużo egzemplarzy miało tylko czerwone wypełnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki klasyk jeśli chodzi o ruskie kwarce :) Tu jest rzadsza odmiana wskazówek (dwubarwne wypełnienie - dużo egzemplarzy miało tylko czerwone wypełnienie).

Marku, z tego co zauważyłem to takie wskazówki mają najczęściej slavy z lat 90.

 

Bardzo fajna :) Jaki mechanizm?

A ja szukam bezela w dobrym stanie do takiej, jakby ktoś miał i ...... :)

A mechanizm 2356. Czyli wg mnie już późniejszy wypust - lata 90. Mam też taką z 3056  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna :) Jaki mechanizm?

A ja szukam bezela w dobrym stanie do takiej, jakby ktoś miał i ...... :)

 

Mam jeden wolny niewytarty bezel ale niestety w niebieskiej wersji kolorystycznej (od tzw. Slavy-Victorii). Jeśli chcesz, to mogę podesłać - może uda Ci się zamienić te plastikowe wkłady (one chyba nie są mocno klejone, bo w jednej z moich Slav taki wkład wypad samoistnie :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

Tutaj masz piec niebieskich bezeli z dodatkiem zegarkòw w stanie NOS, ale cena troszkę zawyżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mojego zegarmistrza taki nowy Łucz się trafił Białoruski. Obstawiam że wyprodukowany między 1990 a 2000, W środku chyba Miyota :). Fajna opcja z datą- koronka w dół idą cyfry, koronka w górę idą dni tygodnia. Za drugim pociągnięciem idą dopiero wskazówki.

 

post-68297-0-54452900-1448470961.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mojego zegarmistrza taki nowy Łucz się trafił Białoruski. Obstawiam że wyprodukowany między 1990 a 2000, W środku chyba Miyota :).

 

 

Z tego, co wiem, to w środku raczej powinna siedzieć jedna z ostatnich wersji werku bazującego na 2356 :) To jest chyba ten model, który nie ma dekla jako osobnej części koperty - werk wyjmuje się od góry po wyjęciu szkiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się- brak dekla, werk wychodzi do góry. Z mechanizmem pewnie masz rację, chociaż jeszcze go nie wyjmowałem. O tej Miyocie to wyczytałem gdzieś na necie. Jak będę zaglądał do środka to pyknę fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mojego zegarmistrza taki nowy Łucz się trafił Białoruski. Obstawiam że wyprodukowany między 1990 a 2000, W środku chyba Miyota :). Fajna opcja z datą- koronka w dół idą cyfry, koronka w górę idą dni tygodnia. Za drugim pociągnięciem idą dopiero wskazówki.

 

attachicon.gifZdjęcie 23.11.2015, 10 10 34-2.jpg

Łucz super gdzie takiego dostać ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz super gdzie takiego dostać ? ;)

U mnie chyba się taki wala :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.