Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


poszukuje dla mojej malzonki zegarka.


Ma byc "ruski", najlepiej w stanie nieuzywanym. Niestety bezduszny kwarcowy, w rozmiarze damskim.


Jako, ze kwarcow nie znam, moze cos doradzicie?? 


Czas nagli, bo ma byc pod choinke  :)


 


Pozdrawiam 


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Przyszła dzisiaj do mnie Sława Pepsi :)

Nie uruchamiałem jej jeszcze bo chcę najpierw wyczyścić.  Mam problem z wyjęciem mechanizmu z koperty. Wałek wyciągnięty i co dalej? Wszystko mam uwalane w tej cholernej czarnej mazi i kompletnie nie wiem czego szukać? Są tam jakieś śrubki mocujące werk? Czy pierścień jakiś? 

Werk to 3056A. 

 

Niestety ta czarna maź to znak rozpoznawczy Slav na werku 3056/3056A. Po zdjęciu dekla i wyjęciu wałka nastawczego werk teoretycznie powinien dać się wyjąć. "Teoretycznie", bo praktycznie przeszkadzają w tym resztki uszczelki czyli ta czarna maź... Trzeba starać się lekko wysuwać werk, zaś żeby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń, to proponuję zdemontować płytkę elektroniczną. Wtedy przy wyciąganiu można np. lekko złapać pęsetą za jeden z "filarków" mechanizmu. W końcowej fazie wyjmowania werku trzeba uważać, aby nie zabrudzić mazią tarczy. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... Witaj Marku. Dawno Cię nie było...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... Witaj Marku. Dawno Cię nie było...

 

Teraz mi się przerwa świąteczno-noworoczna zaczęła, to i więcej czasu mam na forumowe wymądrzanie :) Czas między Świętami a Nowym Rokiem, to u mnie chyba najbardziej zegarkowy okres w całym roku :)

 

Poza tym Turniej coraz bliżej... :)

 

PS - Twój 3055 wreszcie hula i jest w trakcie testowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się przerwa świąteczno-noworoczna zaczęła, to i więcej czasu mam na forumowe wymądrzanie :) Czas między Świętami a Nowym Rokiem, to u mnie chyba najbardziej zegarkowy okres w całym roku :)

 

Poza tym Turniej coraz bliżej... :)

 

PS - Twój 3055 wreszcie hula i jest w trakcie testowania ;)

Cieszę się. I z turnieju i z testów. Oby były pomyślne :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam niesprawnego elektro-mech Łucza na werku 3055. Niestety nie wiem, co mu dolega.

 

Jaka jest szansa, że zegarmistrz podejmie się naprawy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam niesprawnego elektro-mech Łucza na werku 3055. Niestety nie wiem, co mu dolega.

 

Jaka jest szansa, że zegarmistrz podejmie się naprawy? :D

To zależy ile umie twój zegarmistrz... U mnie dwóch zdiagnozowało co jest uszkodzone ale z braku części nie naprawili. Na szczęście na naszym Forum jest niezły magik od tych mechanizmów. :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie znowu kwarce zaczęły się kleić...

post-27093-0-72994500-1518207534_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ilości to tylko na super glue :) Gratulacje, zwłaszcza wielkiego błękitu :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie znowu kwarce zaczęły się kleić...

 

Gratuluje pięknego zestawu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką Sławę na 3056A udało się ożywić :D. Mam pytanie , u mnie bezel obraca się w obie strony dosyć lekko czy tak powinno być czy powinien obracać się "skokowo z kliknięciem" i w jedną stronę ?

post-28251-0-83532500-1521120242_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką Sławę na 3056A udało się ożywić :D. Mam pytanie , u mnie bezel obraca się w obie strony dosyć lekko czy tak powinno być czy powinien obracać się "skokowo z kliknięciem" i w jedną stronę ?

 

Piekny egzemplarz :) Bezele w tych modelach są "bezklikowe", czyli mogą obracać się płynnie w obie strony bez żadnych odgłosów :) Podobnie jest np. w większości Amfibii.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne ,juz myślałem,że może coś jest nie tak z tym bezelem . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie zapomniałem o tym zegarku a tu mnie Marek uszczęśliwił przesyłką. Dzięki umiejętnościom i pomocy Sthoola łuczyk w pełni sprawny i znów na ręku. Dzięki.

post-27093-0-81462700-1523470014_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie zapomniałem o tym zegarku a tu mnie Marek uszczęśliwił przesyłką. Dzięki umiejętnościom i pomocy Sthoola łuczyk w pełni sprawny i znów na ręku. Dzięki.

Czy te Łucze też wam żrą baterię na potęgę?

Kupuję już jakieś wypasione bateryjki a one chodzą tylko pare miesięcy :(


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Łucze też wam żrą baterię na potęgę?

Kupuję już jakieś wypasione bateryjki a one chodzą tylko pare miesięcy :(

Ja w swoich wymieniam baterie mniej więcej po pół roku.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to norma... :/


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zwykle po porządnym przeglądzie na SR926 mechanizm powinien działać mniej więcej rok. Tak było i w nowych zegarkach. Największym zdrajcą ;) w tym układzie jest trymer regulacyjny punktualność i powiązana z nim w zmowie wilgoć. Te dwa elementy powodują, że może wzrosnąć zapotrzebowanie na energię z ogniwa. Po 30 latach opory ruchu w dosyć intensywnie eksploatowanym w swoim czasie mechanizmie także dają znać o sobie. Radzieckie mechanizmy kwarcowe mają całkiem przyzwoitą trwałość w odniesieniu do zachodniej masówki na bezkamieniowych mechanizmach.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle po porządnym przeglądzie na SR926 mechanizm powinien działać mniej więcej rok. Tak było i w nowych zegarkach. Największym zdrajcą ;) w tym układzie jest trymer regulacyjny punktualność i powiązana z nim w zmowie wilgoć. Te dwa elementy powodują, że może wzrosnąć zapotrzebowanie na energię z ogniwa. Po 30 latach opory ruchu w dosyć intensywnie eksploatowanym w swoim czasie mechanizmie także dają znać o sobie. Radzieckie mechanizmy kwarcowe mają całkiem przyzwoitą trwałość w odniesieniu do zachodniej masówki na bezkamieniowych mechanizmach.

 

Nie wiem na ile to prawda, ale gdzieś znalazłem informację, że te mechanizmy (3055) były projektowane na zasilanie bateriami o niższym napięciu niż te stosowane dziś (1,35 V zamiast 1,55 V). Ogólnie werki elektromechaników, to najbardziej uboga grupa, jeśli chodzi o informacje techniczno-eksploatacyjne. Dla typowych kwarców (2356, 3056/3056A, 2256 czy nawet "rezonatorów" 3050) można znaleźć dużo więcej informacji niż dla tych elektromechaniczno-tranzystorowo-kwarcowych dziwaków :)

 

A inne radzieckie kwarce (te typowe - na silniku krokowym) potrafią na jednym serwisie na tej samej baterii wytrzymać nawet kilka (!) lat. Zgodzę się, co do opinii, że radzieckie kwarce cechowały się dużą trwałością w porównaniu np do bezkamieniowej Miyoty. Jeśli ktoś chce taniego "klasyka" w kwarcu, to nie ma lepszego rozwiązania niż Rakieta lub Slava na 2356 albo (jeszcze lepiej!) Poljot na 2456/2460.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki poljot wpadł z ciekawym deklem. Добровольное общество содействия армии , авиации и флоту (ДОСААФ).

post-27093-0-10814600-1525972833_thumb.jpg

post-27093-0-36546800-1525972850_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Mi brakuje tej z samej góry. Zazdroszczę.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, jeśli gdzies zobaczę to dam znać. 

Zanurzmy sie w błękicie...

I pytanie, czy to inny kolor (jak sądzę) czy tylko odbarwienie?

post-101972-0-64865900-1528479963_thumb.jpg

post-101972-0-90775500-1528479979_thumb.jpg

post-101972-0-85093200-1528480041_thumb.jpg

post-101972-0-57868400-1528480053_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.