Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Solidna banda czajek :) ta z prawej to prawdopodobnie pierwszy wypust rezonatora. Powinien mieć wczesny werk. Kiedyś Sthool opisywał różnice. I wszystkie które widziałem były w takich kolorach więc albo równomiernie blakły albo taki był ich kolor od początku.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nadal mam dylemat, ale raczej to ten drugi kolor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły kolejne. Stan świetny. Coraz bardziej mi sie podobają. 

 

12035580_RIMG1120.JPG

12035581_RIMG1121.JPG

12035582_RIMG1126.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Wcale się nie dziwię że coraz bardziej ci się podobają.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Czy taka Czajka to składak? Gdzieś spotkałem w internecie, ale coś koperta na CCCP mi nie pasuje. 

 

&

 

Czy z takim Łuczem się koledzy często spotykają? Widziałem osobiście tylko raz i nie wiem czy to dlatego, że kwarce są mało lubiane czy to tak deficytowy towar?

 

Pozdrawiam

cbf1765ddccc3.png950cd103e450b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czajka jest ok. Tu moja:

Piękna. Duża jest ta Czajka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prosty kwarc. Stan bardzo dobry. Szkiełko płaskie, oryginalne. Wartość dla Was co łaska, dla mnie bezcenny. Dlaczego? Należał do mojej śp babci. Longinusa po niej przytulił mój brat. Mnie zostało kilka pamiątek i mieszkanie. Raczej źle nie wyszedłem.

post-92622-0-08309400-1529226779_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Mieszkanie już przepiles? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym temacie był już omawiany Łucz 3055 i jego naprawa, ja z mojej strony wtrącę tylko "trzy grosze" w temacie strojenia.

Osobiście nie posiadam chronokomparatora, ale do ustawiania tego zegarka bardziej przyda się oscyloskop i ewentualnie częstotliwościomierz.

Pierwszą rzeczą, którą musimy ustawić to generator impulsów sterujący cewkami, sygnał z układu scalonego (K512PS3 jest to generator z dzielnikiem przez 4096) powinien dokładnie wynosić 8 Hz, ponieważ wciąż czekam na częstotliwościomierz, wstępnie ustawiłem ten sygnał trymerem mierząc go oscyloskopem.

Na załączonej fotce strzałka czerwona oznacza punkt pomiaru sygnału sterującego tranzystorami cewek.

Łucz 3055

 

Drugą istotna sprawą jest ustawienie balansu i tu przyda nam się zdecydowanie oscyloskop, jedna z sond podłączamy do końcówki 2 cewki nr 2 (strzałka niebieska, L2-2 na schemacie) i na ten sygnał możemy ustawić synchronizacje czasu.

 

Kolejna sondę podłączamy pod nóżkę układu scalonego (wyjście sterujące 8 Hz) strzałka czerwona.

 

Ustawiając balans powinniśmy doprowadzić do pełnej synchronizacji dwóch przebiegów, jeżeli przebiegi przesuwają się względem siebie w jedną bądź w drugą stronę, nawet bardzo powoli oznacza to błędne ustawienie balansu względem generatora taktującego.

Łucz 3055 oscylogram

żółty przebieg - sygnał generatora taktującego
niebieski przebieg - sygnał na cewce nr 2 (L2-2)

 

Łucz 3055 schemat

 
Dodatkowo możemy ustawić ramię, do którego zamocowany jest włos, podpinamy sondę pod końcówkę 2 cewki pierwszej (na schemacie L1-2) i tak regulujemy, żeby uzyskać symetryczny sygnał.
 
Maksymalna "fabryczna" odchyłka tego zegarka to +/- 2 sekundy na dzień.
 
Pozdrawiam,
Maciek

 

Edytowane przez fuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

W tym temacie był już omawiany Łucz 3055 i jego naprawa, ja z mojej strony wtrącę tylko "trzy grosze" w temacie strojenia.

 

Osobiście nie posiadam chronokomparatora, ale do ustawiania tego zegarka bardziej przyda się oscyloskop i ewentualnie częstotliwościomierz.

 

 

Bardzo przydatny post - mam nadzieję, ze nie tylko dla mnie :) Aktualnie jestem w trakcie kompletowania tego typu osprzętu do diagnozowania usterek "elektronicznych", bo te "mechaniczne" w większości ruskich kwarców mam już opanowane :)

A przy okazji - czy w tym Łuczu ze zdjęcia były wymieniane tranzystory? Pytam, bo nigdy nie spotkałem się z taką fabryczną farbką/masą zabezpieczającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie bateryjki wpadły.

post-27093-0-54516300-1531854040_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Rakietki mają fajne szkiełka, w ładnym stanie te zegarki. Już działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrał mi się mała subkolekcja. Rzeczywiście, szkiełka mają świetne. Co ciekawe Slava ma całkiem inne. Ale pokrewieństwo jest bliskie. Nie jest łatwo to uchwycić. Szczególnie w tak deszczowy dzień.

Wszystkie "na chodzie".

Szczotkowana koperta, fantazyjne szkiełko. Mają wiele uroku.

 

 

12383836_RIMG1367.JPG

12383839_RIMG1368.JPG

12383834_RIMG1362.JPG

12383837_RIMG1363.JPG

12383838_RIMG1364.JPG

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Rakietki mają fajne szkiełka, w ładnym stanie te zegarki. Już działają?

Niestety jeszcze nie. Muszę je wysłać do jednego kolegi z forum :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi ci grzechu o mnie? ;). A tak na powaznie, wysylaj, naprawiaj bo piękne sztuki


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zdobycz. Jeszcze nie wiem, czy dziala.

post-105933-0-17869700-1534713654_thumb.jpg

post-105933-0-69465400-1534713826_thumb.jpg

Edytowane przez JacekCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.