Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Taka slawa okolicznościowa,nie zbieram tego ale jakoś wpadło to pokażę ;)

post-77725-0-23740900-1575495960_thumb.jpg

post-77725-0-06874700-1575495978_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Poljot kwarc "śruba", mechanizm jeśli się nie mylę 2456 (nie znam się na kwarcach, więc nie mam pewności). Jeśli nie ma wałka z koronką, to można go od czegoś innego dopasować?

Link do przykładowego zegarka:

https://www.ebay.com/itm/poljot-quartz-vintage-russian-rare-mens-watch-/183746140083

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Sława "Belknap" doczekała się w końcu sprawnej cewki i "dziarskim krokiem"  wejdzie w Nowy Rok ;)

post-28251-0-89389200-1577794071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna!

Pochwal się skąd zdobyłeś cewkę. Ja na ten przykład kupuję kolejnych dawców, których szkoda mi rozbierać i magazyn się powiększa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna!

Pochwal się skąd zdobyłeś cewkę. Ja na ten przykład kupuję kolejnych dawców, których szkoda mi rozbierać i magazyn się powiększa...

Hej ; mam tak samo jak TY części pozyskuje z zegarków kupionych jako dawcy .Trzeba jednak mieć fart aby trafić takiego ze sprawną cewką w związku z czym lista "pacjentów" stale rośnie a  termin naprawy jest podobny jak czas oczekiwania na wizytę u specjalisty z NFZ :D . Ostatnio staram się szukać sprawnych ale w kiepskim stanie wizualnym no i cenie akceptowalnej ale jest coraz trudniej :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże lalikowi... kupiłem sobie slave biegaczke (na chodzie) i diabeł mnie podkusil żeby w niej wymienić baterię na nowa. Po operacji wymiany trup nawet nie drgnie,ani na nowej ani na starej baterii :-(. Styki czyscilem, co potrafiłem zrobiłem i dalej milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie jak to wygląda z włożoną baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest odwrotnie choć trochę czarna mazia pewnie pobrudzilem. Jedna ta gumkę co śruba w nią wchodzi zgubiłem ale przyciskam blaszkę i też cisza.

post-109074-0-78489300-1579422566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe podkładki - izolatory są bardzo ważne .Izolują górną blaszkę ,która podaje minus baterii na układ,od obudowy czyli plusa . Ja na szybko sprawdzam w ten sposób , że nie zakładam górnej blaszki tylko zwieram pęsetą minus baterii z minusem na płytce. Ważny jest też demontaż tej blaszki bo łatwo uszkodzić cewkę . Jak masz miernik uniwersalny to możesz sprawdzić cewkę czy ma odpowiednią rezystancję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obrazowo: plastikowa podkładka izoluje blaszkę od śrubki. Bez tego jest zwarcie jak powyżej opisał Wilking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest odwrotnie choć trochę czarna mazia pewnie pobrudzilem. Jedna ta gumkę co śruba w nią wchodzi zgubiłem ale przyciskam blaszkę i też cisza.

Odkręć całkowicie blaszkę z tych dwóch śrubek, pensetą połącz górę baterii ( - ) ze ścieżką na płytce drukowanej, dobrze byłoby też przed tą operacją pchnąć kilkakrotnie koło zabierające z silnika tak aby przełamać ewentualnie zastania w mechaniźmie.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: ogłoszenie przeniesione, a tu zostają zdjęcia jako świadectwo tego, co nabyłem w latach dziewięćdziesiątych i przez przypadek zachowało się do dziś :) Dzięki Janku za sugestię.

lucz9c580.md.jpg
lucz2aec4e.md.jpg
lucz37f121.md.jpg
Edytowane przez JacekCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta kwarc na 2356... kupiona w stanie nieznanym, po włożeniu baterii nie rusza. Czy ktoś tu siedzi na tyle mocno w kwarcach, żeby pomóc zdiagnozować usterkę?

Poglądowo to taka, tylko w wersji eksportowej

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-rakieta-kwarc-CID87-IDCQzoJ.html#cc95eeac55


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Po Bieda napisał:

Rakieta kwarc na 2356... kupiona w stanie nieznanym, po włożeniu baterii nie rusza. Czy ktoś tu siedzi na tyle mocno w kwarcach, żeby pomóc zdiagnozować usterkę?

Poglądowo to taka, tylko w wersji eksportowej

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-rakieta-kwarc-CID87-IDCQzoJ.html#cc95eeac55

Na pewno ten człowiek:   https://www.facebook.com/profile.php?id=100001201863291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Po Bieda napisał:

Rakieta kwarc na 2356... kupiona w stanie nieznanym, po włożeniu baterii nie rusza. Czy ktoś tu siedzi na tyle mocno w kwarcach, żeby pomóc zdiagnozować usterkę?

Poglądowo to taka, tylko w wersji eksportowej

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-rakieta-kwarc-CID87-IDCQzoJ.html#cc95eeac55

Ale tam w środku jest popularny werk 2356. Z nim nie powinno być problemu z uruchomiemien lub wymianą na sprawny. 

Pierwsze to delikatnie popchnij jedno z kół zębatych mały śrubokręt lub igła jeśli koła się zastały elektromagnes nie jest w stanie przełamać oporów na czopach. 

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło!!! początkowo było słychać cyk.....cyk... koła szarpały się i jakby nie miały siły do wykonania obrotu. Popychanie niewiele dało, ale zostawienie na noc w spokoju zdziałało cuda. Teraz hula po całości.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Po Bieda napisał:

Ruszyło!!! początkowo było słychać cyk.....cyk... koła szarpały się i jakby nie miały siły do wykonania obrotu. Popychanie niewiele dało, ale zostawienie na noc w spokoju zdziałało cuda. Teraz hula po całości.

To super że ruszył, ale tak czy inaczej zegarek potrzebuje serwisu czyszczenia i smarowania. To prosty werk więc każdy zegarmistrz (nie mylić z bakteryjkarzem) powinien dać sobie z nim radę. Po serwisie zegarek naprawdę na długie lata. 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Dostałem ostatnio niespodziankę.

Taki noname w stanie prawie NOS

Na cyferblacie zero marki, tylko Quartz i Made in USSR

A w środku 2456 chyba poljotowskie.

Sprawdzane "na krótko" z inna baterią - działa. Czekam na właściwą SR69

IMG_20201029_182643.thumb.jpg.cf3551c27cd0337faf4e5d329cdbe486.jpgIMG_20201029_182739.thumb.jpg.434196f35b7114ca29674d5831b2d37e.jpgIMG_20201029_182657.thumb.jpg.1db00ed580c7c798eab44ccce98c57b8.jpg

 

Edytowane przez Bartosz Sokolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum kupiłem z padłym ,
Udało się przypadkiem znaleźć dawce i mam nowy piękny zegarek...769e8a5055e30478243eef0e9a57f10b.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła Sława od kolegi Astarloa12. Czyli kolejny radziecki kwarcyk w kolekcji :)

 

sq.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała kolekcja "bezdusznych " Mołni się uzbierała.  Ciekawy jestem w ilu kolorach tarcz one występowały ? 

Mołnia quartz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.