Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

dla odświerzenia...   bardzo fajne , ale trudne do kolekcjonowania.....przeważnie w kiepskim stanie , niesprawne....i mało ofert.  wynika to z ich kiepskiej jakości. chociaż bywają wyjątki. np. poliot na bateryjce chodził 4 lata.

20210212_092146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlad2 - fajna kolekcja. Łuczyk jak na środku zdjęcia to jeden z moich zegarkowych planów. Sowiety trochę fajnych bateryjek wypuściły.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak dlatego ja mam tylko na mechanizmach 3050 i 3055 i to podstawowe .  tych i innych odmian tarcz i mechanizmów  jest bardzo dużo  że się trudno rozeznać...  zresztą jak w innych zegarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 13:33, wlad2 napisał(-a):

dla odświerzenia...   bardzo fajne , ale trudne do kolekcjonowania.....przeważnie w kiepskim stanie , niesprawne....i mało ofert.  wynika to z ich kiepskiej jakości. chociaż bywają wyjątki. np. poliot na bateryjce chodził 4 lata.

 

W zupełności się   zgadzam. Ja przeważnie kupowałem uszkodzone i starałem się je uruchomić z czego powstał taki zbiorek  i drugie tyle dawców :)

Na drugim zdjęciu ostatnie nabytki ,Elektroniki 5 zwane "Lithium" zasilane 3v baterią . Jedna z napisem data na wyświetlaczu w języku hiszpańskim

 

CCCP kwarc.JPG

Elektronika lithium.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zbiorek można zazdrościć. ja na naprawach się nie znam , a szkoda bo w większości nabytków coś szwankowało. Te Litium to taka ciekawostka na litowej baterii , trudne do zdobycia . i trzeba wiedzieć jak je uruchomić. a ta hiszpańska to chyba unikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem skończyć już z rosyjskimi kwarcami ,ale żal było nie wziąć za niewielkie pieniądze a frajda z uruchomienia bezcenna :).

Slava na 3056A

Slava 3056A.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie zadać pytanie, bo sam mechanizm - standardowy, sprężynowy, natomiast funkcja budzenia już nie...

 

Ktoś wie co zasilało takie mikro-budziki? tu wchodziło 2x1,5V czy jakaś specjalna bateria (jeśli specjalna, to jaka?) ??

Attach5660_20210430_221215.jpg

16198253112362403314246952276532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki nowy nabytek. Mój pierwszy ;;na baterie;; 

Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na jego temat? Jestem początkującym zbieraczem. 

20210503_163925.jpg

20210503_170215.jpg

20210503_163721.jpg

20210503_163939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, help....mam kilka kwarców, ale doświadczenie w uruchamianiu mam raczej z mechaników. Powiedzcie - Elektronika 1w stanie niewiadomym: rzadkość czy nie bardzo? Brać, nie brać? Tam siedziały 2 baterie, jakie były i jak wkładane - plusem do dołu czy do góry?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika 1 w stanie niewiadomym to duże prawdopodobieństwo ,że uszkodzony .Czy brać to kwestia ceny. Naprawa jeśli to nie baterie dosyć trudna ,oprócz kwarcu niewiele można wymienić . Baterie dwie LR 44 ,jedna plusem do góry druga do dołu połączone blaszką zworką.

Elektronika 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli rydzyk - fidzyk, 4 dychy.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, help....mam kilka kwarców, ale doświadczenie w uruchamianiu mam raczej z mechaników. Powiedzcie - Elektronika 1w stanie niewiadomym: rzadkość czy nie bardzo? Brać, nie brać? Tam siedziały 2 baterie, jakie były i jak wkładane - plusem do dołu czy do góry?
Zależy od stanu koperty, tarczy i oczywiście ceny. Przy radzieckich kwarcach jedyne rozsądne wyjście to podmiana mechanizmu na sprawny.

Jeżeli nie sprawna to zawsze licz, że mechanizmu nie udała się naprawić lub naprawa będzie nieopłacalna.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sobie darować. Stan średni, ale sprawny.

664784.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś się nada, to oddam za koszt wysyłki i przysłowiowe piwo. Z góry mówię że nie wiem, czy chodzi czy nie po włożeniu baterii. Jak to mówią widziały gały co brały. Duży, 40mm bez koronki. (znalazł  już nowy dom)

20210927_190018.jpg

20210927_190033.jpg

20210927_190106.jpg

Edytowane przez miromat
happy end

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazły się jeszcze dwa kwarce wśród ruskich mechanizmów, tradycyjnie koszt paczkomatu i piwo za sztukę🙃

 

Nieaktualne.

 

 

20210930_165040.jpg

Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czajka caliber 1956 elektromechanik czy to coś rzadkiego ? Wygooglowalem i w sprzedaży nie ma.

Screenshot_2022-01-30-13-53-16-405_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w nim baterie to elektromechanik o oznaczeniu 1956. Nigdzie z taką tarcza nie znalazłem na necie to dla mnie jest rzadki w mojej kolekcji :-).

Edytowane przez Rintin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.