Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sthool

"BEZDUSZNE" RUSKI

Recommended Posts

Guest Kwiatek

Kolejny bezduszny w kolekcji :)

Coraz bardziej je lubie ;)

ynuhu4a7.jpg

za5eny6u.jpg

gregorian jest super

Pewnie że Grzegorz (Gregorian) jest super - ma też dużo fajnych zegarków ;)

Niebieskiego mam jakiś czas ale bliźniak zielony to nowy nabytek i w pięknym stanie no i mam parkę :) mechanizm 3050 chimeryczny jak zwykle ,chodzi ładnie ale potrafi się zatrzymać kiedy ma ochotę :) nie używam ich na co dzień więc nie przeszkadza mi to specjalnie ,w ramach luzów wezmę się kiedyś za nieziel%20polot%20prz%C3%B3d.JPGzielony%20poliot%20sztorc.JPGziel%20poliot%20mech%20.JPG

Udało mi się pozyskać kolejne niecodzienne dzieło radzieckiego designu :)

Niebieskie indeksy "programistyczne", podwójny datownik, design z tarczy kontynuowany pasami na kopercie - jestem autentycznie ukontentowany z nabytku. Chwała projektantom z Mińska! B)

post-60300-0-29731400-1402567598.jpg

post-60300-0-95706400-1402567599.jpg

post-60300-0-60327700-1402567602.jpg

Stworzy fany duet z Rakietą "mózg elektronowy"

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62645-bezduszne-ruski/page-17?do=findComment&comment=1174690

Mechanik świetne te rakiety.Szczególnie wersja zielona jest chyba jednak jeszcze rzadsza.Piękny stan

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Mechanik świetne te rakiety.Szczególnie wersja zielona jest chyba jednak jeszcze rzadsza.Piękny stan

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Poljoty chyba :-D

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Guest Kwiatek

Żeby tradycji stało się zadość wrzucam również tu mojego Łuczyka :)

zygaba5e.jpgujyjepu6.jpgduzu4yqu.jpg

Żeby tradycji stało się zadość wrzucam również tu mojego Łuczyka :)

zygaba5e.jpgujyjepu6.jpgduzu4yqu.jpg

nie no nieeeee to jest nieludzkie !!!!!!!!!

poluję na takowego łucza od dłuższego czasu !!!

draniu odsprzedaj go :) po co Ci on !!!!

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Witam kolegów. Mam pytanie, dostałem 2 sprawne silniczki do 3056. Problem jest w tym że mają w gniazdach przekręcone /urwane/ maleńkie  śrubki. Czy można z tym coś zrobić ?

Witam kolegów. Mam pytanie, dostałem 2 sprawne silniczki do 3056. Problem jest w tym że mają w gniazdach przekręcone /urwane/ maleńkie śrubki. Czy można z tym coś zrobić ?

nafta i probuj wykrecic po zakropieniu nafta powinny sie wykrecic. a do jakiego zegara chcesz je wlozyc niektore modele mialy silniczki laczone za pomoca krotkich drucikow, wtedy mozna by pokusic sie o dolutowanie przewodow na stale.

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Poza tym, co radzi Goral dodam jeszcze, że można po prostu spróbować wykręcić pozostałości po tych śrubkach czymś cienkim ostro zakończonym (cienka igła lub jakaś stara oś sekundowa z zegarka). Gwint prawdopodobnie nie będzie napięty, więc pozostałość da się wykręcić tylko trzeba znaleźć "punkt zaczepienia".

Wspomniane śrubki wymagają szczególnej ostrożności przy dokręcaniu, bo są wykonane z mosiądzu i mają niewielką średnicę gwintu. Dokręcać należy z wyczuciem, bo przy zbyt mocnym dokręceniu można całkowicie ukręcić śrubę, albo też zerwać gwint.

Dziękuję kolegom za rady. na razie zakropiłem naftą i jutro będę próbował igłą. Jak nie da rady spróbuje delikatnie przylutować druciki, .Te śrubeczki są naprawdę miniaturowe Mam niesprawną sławe i rakiete może się uda.

Bardzo ładna! A szkiełko masz w niej oryginalne? Czyli takie o niskim profilu, z płaską centralną częścią? Ja w swojej bardzo podobnej Slavie założyłem specjalnie oszlifowane szkiełko wypukłe - uzyskana w ten sposób delikatna wypukłość nadała zegarkowi dodatkowego uroku :)

Szkiełko jest płaskie. Natomiast kwestia wysokości - do ok. 1,8mm - teoretycznie mogłoby być chyba niższe.

sthool pokaż proszę to szkło - mam wrażenie że mówisz o szkle wypukłym w którym najwyższym punktem jest środek. To daje świetny efekt vintage ale takie szkło jest praktycznie nie do zdobycia.

Chodzi chyba o takie szkło?

post-47356-0-12059900-1403377198.jpg

Pozdrawiam

Roman

sthool pokaż proszę to szkło - mam wrażenie że mówisz o szkle wypukłym w którym najwyższym punktem jest środek. To daje świetny efekt vintage ale takie szkło jest praktycznie nie do zdobycia.

Efekt jest podobny, do tego, o który Ci chodzi, ale nie było to specjalne szkiełko, tylko zwykłe wypukłe szkiełko z oszlifowaną krawędzią. Praktycznie każde szkiełko "wypukłe" można zamienić na "niskoprofilowe" :)

5042956700_1403437282_thumb.jpg

1291526800_1403437282_thumb.jpg

Operację przeprowadziłem na szkiełku, którego średnica zewnętrzna była co najmniej 0,5 mm większa niż średnica oprawki w tej Slavie. Później wziąłem płaską osełkę i szlifowałem szkiełko "od dołu". Z racji tego, że przy krawędzi szkiełko jest zbieżne (stożkowe), to szlifowanie stopniowo zmniejsza jego średnicę.

A tu kolejny przykład mojej ingerencji - w tym kwarcoku z premedytacją zamontowałem "wypuklaka" w miejsce szkiełka o płaskim profilu. Do tego masywnego wyglądu wypukłe szkiełko pasuje moim zdaniem lepiej, a przy okazji uzyskujemy ciekawy efekt głębokiego schowania tarczy :)

6857681800_1403437283_thumb.jpg

Edited by sthool

Interesujące operacje.

A przy okazji - fajna Sławka (kolejny ciekawy wariant + sympatyczne wypukłe indeksy)

Efekt jest podobny, do tego, o który Ci chodzi, ale nie było to specjalne szkiełko, tylko zwykłe wypukłe szkiełko z oszlifowaną krawędzią. Praktycznie każde szkiełko "wypukłe" można zamienić na "niskoprofilowe" :)

5042956700_1403437282_thumb.jpg

1291526800_1403437282_thumb.jpg

Operację przeprowadziłem na szkiełku, którego średnica zewnętrzna była co najmniej 0,5 mm większa niż średnica oprawki w tej Slavie. Później wziąłem płaską osełkę i szlifowałem szkiełko "od dołu". Z racji tego, że przy krawędzi szkiełko jest zbieżne (stożkowe), to szlifowanie stopniowo zmniejsza jego średnicę.

A tu kolejny przykład mojej ingerencji - w tym kwarcoku z premedytacją zamontowałem "wypuklaka" w miejsce szkiełka o płaskim profilu. Do tego masywnego wyglądu wypukłe szkiełko pasuje moim zdaniem lepiej, a przy okazji uzyskujemy ciekawy efekt głębokiego schowania tarczy :)

6857681800_1403437283_thumb.jpg

Świetny efekt

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka