Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ozzie89

Luma - jak długo daje po oczach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy pochwalcie się w jakim zegarki i jak długo świeci luma. Opcjonalnie też opis siły świecenia, wedle własnej skali/oceny.

 

Można też się chwalić trytem :) ale bez przesady.

Może nawet się mały ranking zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie chwali, to może ja:

 

Używam sobie testowo Argonautik, diver, zegarek który musi świecić!

A okazuje się że luma mocna jest tylko przez chwile (30 sekund), później coraz słabiej.

Niestety więcej jak pół godziny nie poświeci, tosz to skandal, zwłaszcza, że to zegarek z natury sportowy. Się tak zastanawiam po co w ogóle jest skoro tak słabo daje.

 

Szukam czegoś z trytem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Samurai daje ladnie :) w galerii jest temat o swieceniu i rozne zegarki.Orisy tez ladnie i dlugo swieca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Diver Majtkowy NY0040 świeci genialnie ! Długo mocno !

Poluje na wersję gdzie świeci cała tarcza ! To musi dopiero być latarka !!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Seiko SRP 043 po naświetleniu świeci jak latarka :) ...oczywiście z czasem coraz słabiej - jednak do rana można wyraźnie odczytać godzinę . Sinn UX w którym luma świeci do 2-3 godzin i w zasadzie to wszystko na co stać ten zegarek a w zasadzie odczyt godziny w tym czasomierzu-seiko wydaję sie latarnią morską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę seiko i najmocniej/najdłużej świecił Frankenmonster ( SKZ247 )

Normalnie strach po ciemku na ulicę wyjść, idziesz i świecisz :)

pozdrawiam


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne właśnie są ze świecącą całą tarczą, rzeczywiście jak latarka,

 

ale oczywiście najmocniej świecą oczy Jimiego z avatara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łone świcom świetłem odbitem :)

 

http://www.sadistic.pl/pies-diabel-vt85633.htm POLECAM !

 

Natomiast w Big Mako Luma jest do BANI ! Beznadziejna ! WSTYD !!!

Zegarek za taką kasę i świeci gorzej od 10 letniego Timexa który nawet nie jest Diverem !

 

Ładnie świecą Aviatory ! W moim luma świeci długo, na początku mocno, po 20 minutach już troszkę słabiej ale trzyma do rana !

Tak więc można śmiało robić całą noc naloty i sprawdzać, która godzina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..noo aviatory tak, można bombardować Warszawę do zera ;/

 

a tak mnie ciekawi jak to się ma w zearkach z naprawdę wysokiej półki, nigdy tego nie testowałem, a własnego za kilkadziesiąt tysi się nie dorobiłem...

Nie chodzi mi tutaj o Submarinera czy breitlinga, raczej o JLC, PP, VC, UN, A.L&S i tym podobne CUDEŃKA. Czy ci producenci używają jakiejś super lumy za 2000euro za miligram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa półka to nie wiem...

Ale moje citki nighthawk i CB0010-02E świecą ślicznie.

Nie tak intensywnie jak seiko, czy inne divery.

Jest to świecenie długotrwałe, bardziej jednostajne, w ładnym morskim kolorze.

Nie dają po oczach, ale są wytrwałe w pokazywaniu godzinki,

pozdrawiam


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie C3, ale czy w rzeczywistości używają właśnie tej? I pytanie czy C3 oprócz dużej jasności świeci długo? Zależy to raczej od ilości substancji?

 

tryt raczej w luksusowych zegarkach nie występuje, musi być pakowany w "kapsułki", a do luksusowych zegarków raczej to nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak racja ... Muszą wymyślić coś nowego ! Jakiś przełom w dziedzinie świecenia by się przydał ...

A nie wiem czy kojarzycie, armia stosuje do świecenia takie rurki wypełnione jakąś masą, które po uderzeniu zaczynają świecić ... To też luminova ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa dwie substancje chemiczne ktore po wymieszaniu sie swieca.ale trwa to kilka godzin.czasem dluzej.zalezy od ilosci substancji.poprostu zachodzi reakcja chemiczna :) nazywa sie to chemiluiminescencja.a te paleczki w wiekszosci sa wypelnione mieszanką szczawianu difenolu z barwnikiem (nadającym kolor światłu) i nadtlenkiem wodoru.Jeśli pałeczka zostanie zgięta, wewnętrzna rurka pęka i uwalnia nadtlenek wodoru do roztworu szczawianu rozpoczynając reakcję chemiczną, w której powstaje światło.i tak to dziala :) Reakcje chemiluminescencyjne, jak ta we fluorescencyjnych pałeczkach, zależą od temperatury. Reakcja ta przyspiesza, gdy temperatura wzrośnie ? gdybyś zgiął taką pałeczkę w ciepłej wodzie wywołałoby to fantastyczny efekt świetlny, trwający jednak dużo krócej niż w temperaturze pokojowej. Odwrotnie jest w niskiej temperaturze, spowolniającej tą reakcję, ? jeśli schowałbyś taką pałeczkę do zamrażalki na kilka godzin, po wyjęciu i ociepleniu świeciłaby ona dużo dłużej niż zwykle. W zimnym otoczeniu reakcja ta jest bardzo spowolniona, choć niezahamowana, i efekt świetlny jest prawie niewidoczny. tu mozna poczytac wiecej.

http://www.scienceinschool.org/2011/issue19/chemiluminescence/polish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ! :) Dzięki szacun ! To odpadają w takim razie takie myki ...

A gdyby w automacie zainstalować akumulator który ładowałby się od rotora i "napędzał" świecenie ? Albo osobna bateria od świecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie które zegarki posiedają tryt? Chętnie bym popatrzył jak to wygląda bo pojęcia zielonego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luminoxy:

 

http://www.luminox.com/ jeśli chodzi o oglądanie jak świecą to mają EXTRA stronkę !

 

 

Vostok Europe Ekranoplan, Anchar, GAZ 14 Limousine nowsze wersje :

 

http://www.netgrafik...urope2010-2.jpg

 

Swiss Military Watch

 

W sumie ten tryt to dobry wynalazek ...

Jednak zastanawia mnie ... co jeśli po 40 latach przestanie on świecić ???

Wymienią mi tarczę na nową ? Z nowymi rurkami z gazem ? Nowe wskazówki ?

Czy zakładają że jestem z Polski i zaharuje się na śmierć i mój zegarek mnie przeżyje i nie zdążę nacieszyć się nim na emeryturze do której prawdopodobnie nie będzie mi dane dożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle Jimi że wszyscy w tym kraju oczekują że do emerytury jednak nie dożyjesz ;) To patriotyczny czyn! Wszystko dla dobra ojczyzny ;)

 

Apropo... luma też traci swoje właściwości z upływem czasu... tak jak i tryt. Po 50 latach będzie się kruszyć i właściwie nie będzie świecić, więc nie ma różnicy, lume w każdym razie można łatwo uzupełnić, tryt.. hmm myślę, że robi to serwis danej firmy, dokładnie wymieniając wskazówkę czy tarcze, na pewno są na to gotowi. Pytanie czy to się opłaca, czy po 50 latach nie lepiej kupić jednak nowy zegarek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle Jimi że wszyscy w tym kraju oczekują że do emerytury jednak nie dożyjesz ;) To patriotyczny czyn! Wszystko dla dobra ojczyzny ;)

 

Apropo... luma też traci swoje właściwości z upływem czasu... tak jak i tryt. Po 50 latach będzie się kruszyć i właściwie nie będzie świecić, więc nie ma różnicy, lume w każdym razie można łatwo uzupełnić, tryt.. hmm myślę, że robi to serwis danej firmy, dokładnie wymieniając wskazówkę czy tarcze, na pewno są na to gotowi. Pytanie czy to się opłaca, czy po 50 latach nie lepiej kupić jednak nowy zegarek? :)

 

Za 50 lat będziemy mieli organiczne zegarki wbudowane w nadgarstek :)

 

tongue.gif

 

Ja wynalazłem już dawno jednostkę świecenia zegarkowego. Jest to 1 Monster. Przyjmuje się więc że dane zegarki mogą mieć 1/2 Monstera, 1/6 Monstera a takie jak np. LUM-TEC mają 2 Monstery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie luma w Citizen  NY0040 (rok 2011) świeci dłużej niż seiko skx007 (rok 2015)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs wstępny z archeologii internetowej to w następnym pokoju.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs wstępny z archeologii internetowej to w następnym pokoju.

 

Skoro temat jest "gorący", jak wskazuje zawieszona przy nim etykieta   ... 

Chyba że wisi przez pomyłkę moderatora.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.