Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Młody92

ROAMER SEAROCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zegarek ROAMER SEAROCK, kiedyś należał do dziadka, później przez kilka lat ojciec go nosił a jak przestał działać to poszedł w kąt i zapomnienie i tak leży już kilka lat. Teraz zastanawiam się czy by go aby nie naprawić i zostawić dla siebie. Jestem kompletnym laikiem ale zawsze chciałem mieć zegarek mechaniczny ;) A ten fajny, niewielki chętnie bym w takim chodził..

Ale nie wiem czy warto go naprawiać. Byłem dzisiaj u zegarmistrza, zajrzał do niego i powiedział że naprawa 150zł Zegarek jest lekko podniszczony - pozłacanie zaczyna się przecierać na tym przetłoczeniu i szybka jest lekko popękana. bransoleta stalowa - pewnie nieoryginalna... Ile on może być war? Jest sens kłaść 150zł na jego naprawę? A może za podobne pieniądze znalazł bym w necie coś wiekowego ale na chodzie?

 

P.S. Zdjęć nie mam jak wkleić - siostra cyfrówkę zabrała na wakacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komorka zrob

Karte pamięci zabrała a w tej komie nie idzie żeby zapisywała na pamięć wewnętrzną ;/ Ewentualnie później ojca komą mogę zrobić ale to tylko 2MPix więc całkiem słabej jakości będą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam tylko takie zdjęcia ;/

 

65054572.jpg

85583950.jpg

83138420.jpg

42723702.jpg

68454080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci zegarmistrz powie co dokladnie jest do roboty.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedział tylko że naprawa 150zł będzie kosztować. Ja się pytam co jest do roboty a on że nie wie co konkretnie, że w czasie naprawy się okaże... Dobra mniejsza o to co jest do roboty ale niby 150zł za jego naprawę.. Jest sens? Ile tak wg może być on warty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzieś ze 100 zł około.

Jeżeli nie ma dla Ciebie wartości sentymentalne to nie inwestuj. Szkoda kasy.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody, przecież to jest zegarek, który należał do twojego dziadka, później do ojca.

 

Na dodatek jest to markowy zegarek.

Ja bym zdecydowanie naprawił, natomiast poszedł bym do innego zegarmistrza, bo ten po prostu chce tyle za naprawę, nawet jeśli mechanizm wymaga tylko czyszczenia.

 

Bransoleta nie bardzo pasuje, raczej założył bym pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee to słabo, zegarmistrz mówił że kilkaset zł to ja bardziej myślałem o 400-600 a nie sto...

http://cgi.ebay.pl/R...h-/180519948705

Tu jest podobny na sprzedaż ale co do stanu to nie ma co porównywać...

 

Bardzo mi przykro, że rozczarowałem Twoje poczucie wartości, ale takie są realia.

To,że jakiś Niemiec chce 800 zł za swój, nie znaczy, że Twój jest wart 600, bo zegarmistrz powiedział 200.

Widziałem taki samochód jak mój na ebayu za 15 tys. Dasz mi 10 tys?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, że rozczarowałem Twoje poczucie wartości, ale takie są realia.

To,że jakiś Niemiec chce 800 zł za swój, nie znaczy, że Twój jest wart 600, bo zegarmistrz powiedział 200.

Widziałem taki samochód jak mój na ebayu za 15 tys. Dasz mi 10 tys?

Łee... Między innymi dlatego tutaj zegarków nie wyceniamy. :P


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście omijałbym zegarmistrza, co nie wie co trzeba naprawić, a już wie, ile to będzie kosztowało... Cena z resztą mocno słona - poszukaj innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar jeszcze jutro zajrzeć do innego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając czegoś w grafice google znalazłem stare zdjęcia tego zegarka i ten zapomniany przeze mnie temat.. a więc odgrzewam kotleta :D

Obecnie:

roamersearock.jpg

i galeria: http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/album/41182/547-roamer-searock/

A co do naprawy to niedługo później znalazłem innego zegarmistrza który naprawił go, wyczyścił i nasmarował za 50zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna pamiątka rodzinna i gratuluję decyzji o przywróceniu mu dawnej świetności :)

Co do pierwszej ceny za na naprawę to jak żekł mój zegarmistrz oceniając fuszerkę innego bardzo drogiego "każdy ma swoje ceny" ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylowy zegarek, fajnie że zdecydowałeś się go reanimować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.