Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dominik Szymański

Lanco

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Koledzy

Mam w domu, po ojcu, Lanco. Zegarek jest już po dużej i drogiej naprawie, szkło jest po renowacji, na kopertę proszę nie patrzeć - za miesiąc czeka i ją renowacja.

Mam jednak dużą prośbę, abyście pomogli mi ustalić prowiniencję tego zegarka - z którego roku, cóż to za mechanizm, etc. O samej firmie już poczytałem.

Dzięki.

lanco03.jpg

 

lanco02.jpg

 

lanco05.jpg

 

lanco07.jpg

 

lanco06.jpg


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIĘ TEN ZEGAREK !!!!

 

SZUKAŁEM 10 lat przeszło TEGO modelu !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem po ojcu to trochę głupio ... Pamiątka ... Ale ja mam podobną sytuację , Mojemu tacie wiele wiele lat temu ktoś takie Lanco ukradł !!!!!! Obiecałem sobie że znajdę ten model i mu go dam w prezencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to już model z czasów, gdy weszli do grupy Tissot-Omega. Czy ktoś zna może nazwę tego modelu? Było ich sporo, jak wyczytałem:

 

Aliada,

Barracuda, Botofogo, Broadway Limited

Carex, Cavalier, Colorado, Conversival, Corvair

Elitas, Eldorf,

Fon, Fone, Fono,

Golde Gate, Grandt, Gretchen,

Isotechnic,

Laco, Lancet, Lancoeconomic, Lancofon, Lancofono, Lanco-matic, Lancophon, Lancophone, Lancophono, Lancora, Lancyl, Larex, Lasco, Lawrex, Laxico, Lizano, Longville, Lonville, LWC, LWCo,

Pacific,

Stratford,

Transpacific,

Valogene.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyciągnąłem z szuflady i zacząłem w nim paradować. Nie pamiętam nazwy modelu. Zegarek pojawił się w PRL-u w latach 1971/72 (wczesny Gierek) w sklepach JUBILER razem z doksami i certinami. Mam Certinę Club 2000 z tego samego czasu. Ceny były porównywalne ze średnią pensją, ale w kraju poljotów i wostoków taki dizajn to był szok. Załączam zdjęcie z oryginalną bransoletą.

 

post-22303-0-76692700-1313875570_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyciągnąłem z szuflady i zacząłem w nim paradować. Nie pamiętam nazwy modelu. Zegarek pojawił się w PRL-u w latach 1971/72 (wczesny Gierek) w sklepach JUBILER razem z doksami i certinami. Mam Certinę Club 2000 z tego samego czasu. Ceny były porównywalne ze średnią pensją, ale w kraju poljotów i wostoków taki dizajn to był szok. Załączam zdjęcie z oryginalną bransoletą.

 

post-22303-0-76692700-1313875570_thumb.jpg

 

 

Super ;) Choć sprzedawane w Polsce, myślę, że niewiele ich się uchowało w należytym stanie. W każdym razie Twój egzemplarz to drugo po moim, który w życiu widzę.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ;) Choć sprzedawane w Polsce, myślę, że niewiele ich się uchowało w należytym stanie. W każdym razie Twój egzemplarz to drugo po moim, który w życiu widzę.

Właśnie zakupiłem identyczny , niestety z uszkodzonym szkłem.gdzie dorobić?Design tego zegarka jak na mój gust to love parade 90's za***isty.Chcę go zgobić dla siebie i paradować;)Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać że jakiś czas temu był do sprzedania identyczny na allegro z uszkodzoną szybka, licytowałem jednak ustawiłem próg którego nie przekroczę właśnie ze względu na uszkodzone szkło i gdyby nie ten feler sam bym go kupił. Myślę, że dorobienie szybki będzie możliwe choć cholernie drogie (bo może przekroczyć realną wartość zegarka moim zdaniem) bo to nie jest bułka z masłem jest ono trochę skomplikowane ;)

nie wiem czy inni to widza ale nie dość, że posiada sześć boków i jest zaokrąglane na brzegach to posiada przełamanie przez sam środek od godziny 3ciej do 9tej ciekawostka spora więc i wyzwanie dość duże a co za tym idzie i cena nie będzie niska. Ale próbować warto jest naprawdę ładny i niepowtarzalny !!!!

 

A nawiasem mówiąc split co ty chcesz od tej koperty jest rewelacyjnie zachowana daruj sobie jej renowację, musi posiadać minimalne ślady użytkowe, przecież to relikt przeszłości B);)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać że jakiś czas temu był do sprzedania identyczny na allegro z uszkodzoną szybka, licytowałem jednak ustawiłem próg którego nie przekroczę właśnie ze względu na uszkodzone szkło i gdyby nie ten feler sam bym go kupił. Myślę, że dorobienie szybki będzie możliwe choć cholernie drogie (bo może przekroczyć realną wartość zegarka moim zdaniem) bo to nie jest bułka z masłem jest ono trochę skomplikowane :)

nie wiem czy inni to widza ale nie dość, że posiada sześć boków i jest zaokrąglane na brzegach to posiada przełamanie przez sam środek od godziny 3ciej do 9tej ciekawostka spora więc i wyzwanie dość duże a co za tym idzie i cena nie będzie niska. Ale próbować warto jest naprawdę ładny i niepowtarzalny !!!!

 

A nawiasem mówiąc split co ty chcesz od tej koperty jest rewelacyjnie zachowana daruj sobie jej renowację, musi posiadać minimalne ślady użytkowe, przecież to relikt przeszłości :):)

Byłem u 5 zegarmistrzów i wszyscy kierowali mnie na ul. Zwycięzców na Warszawskiej Pradze , szlifiernia szkła.Koszt od 200 do 250 pln.Zegarek jest na sprzedaż za 250.Mechanizm w dobrym stanie ,koperta ze stali szlachetnej wystarczy wypolerować,tarcza raczej do renowaci koszt ok 150 pln u Głowackiego w Warszawie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.