Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Green

Identyfikacja i otwarcie zegarka kieszonkowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą postanowiłem bardziej sie przyjrzeć zegarkowi, który został znaleziony przez mojego tatę. Był on schowany pod podłogą w raz z innymi skarbami - starymi monetami i biżuterią w domu jego mamy. Był on kiedyś zamieszkiwany przez niemców. Ma on ok. 5 cm średnicy i 7mm grubości. Szybka jest wypukła i dosyć gruba. Chciałem zajrzeć do środka jednak niewiem jak to zrobić. Domyślam się, że trzeba wcisnąć mał przycisk na boku zegarka. Jednak po jego wciścięciu nie otwiera się próbowałem go lekko podważyć, jednak nic z tego. Prosił bym Was o pomoc w jego otworzeniu i w późniejszej identyfikacji.

 

Zdjęcia były zrobione komórką, więc nie są najlepsze ale mam nadzieje że coś widać. Macie link do albumu. http://imageshack.us/g/806/bokn.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zajrzeć do środka jednak niewiem jak to zrobić. Domyślam się, że trzeba wcisnąć mał przycisk na boku zegarka. Jednak po jego wciścięciu nie otwiera się próbowałem go lekko podważyć, jednak nic z tego. Prosił bym Was o pomoc w jego otworzeniu i w późniejszej identyfikacji.

Przycisk służy do przestawiania wskazówek.

Zegarek otwieramy najlepiej lekko przytępionym scyzorykiem, po znalezieniu naciecia na deklu które do tego służy.

Tutaj masz rysunek jak ma to wyglądać:

http://img338.imageshack.us/img338/958/otwieraniekopert2.jpg

Otwieramy zegarek wciskając go do oporu w to specjalne wycięcie, a następnie podważamy dekiel ruchem zgodnym ze strzałką na tym rysunku. Podważanie w drugim kierunku może skutkować porysowaniem dekla, albo nawet uszkodzeniem mechanizmu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem jakąś szparke, jednak nie jestem pewien czy to o nią chodzi. Przesyłam zdjęcia, bo narazie nie chce tam nic grzebać. Mam nadzieje że będzie coś widać.

 

I jeszcze mam pytanie co do narzędzia. Moge to zrobić nożem kuchennym z ostrą końcówką? Bo chwilowo niemam przy sobie scyzoryka.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc1067e.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem jakąś szparke, jednak nie jestem pewien czy to o nią chodzi. Przesyłam zdjęcia, bo narazie nie chce tam nic grzebać. Mam nadzieje że będzie coś widać.

 

I jeszcze mam pytanie co do narzędzia. Moge to zrobić nożem kuchennym z ostrą końcówką? Bo chwilowo niemam przy sobie scyzoryka

Oglądając dekiel dookoła, trudno przeoczyć to miejsce gdzie zmieściłoby się ostrze (największa szparka).

W zasadzie może to być każde ostrze, byle nie przeadzać z wielkością bo wtedy trudno takim narzędziem precyzyjnie manewrować.

Jak nie jesteś siebie pewnym, to lepiej udać się do zegarmistrza, on na pewno ten zegarek otworzy gratis i wyjaśni co i jak. Lepiej się tu nie spieszyć, postaramy się go zidentyfikować później...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niemoge go otworzyć. Jest może jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie ma innego sposobu. Musisz włożyć ostrze w szparę i otworzyć kopertę zdecydowanym ruchem.

Powodzenia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole masz zawias, więc musisz podważać od góry (na wprost zawiasu)

spróbuj jeszcze nacisnąć koronkę, może tam jest zaczep, taki jak w krytych zegarkach do przedniej klapki.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans, jeśli już.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans, jeśli już.

Dziękuje, słabo było widać i nie byłem pewny. Już google rozpoznaje, czyli wiadomo jaki to zegarek. A jeszcze bym się spytał jaką on ma wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj zegarków nie wycenia (zapis regulaminu)

Ale tyle mogę powiedzieć że jeśli już przedstawia jakąś wartość to tylko sentymentalną, materialna jest tak znikoma że się praktycznie nie liczy.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje Wam bardzo za pomoc. :)

 

Pozdrawiam, GreeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.