Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxxyyy

Jakiej wielkości i typu macie TV i z jakiej odległości oglądacie

Jaki telewizor posiadacie-wielkość i typ  

95 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem założyć sobie ankietę jakiej wielkości posiadacie telewizorki i jakiego typu (plazma, LCD, LED?) i z jakiej odległości mniej więcej oglądacie.

Sam myślę zmienić i pozwolę sobie założyć ankietę, odpowiedzi pomogą mi w wyborze:)

 

Dlatego oprócz głosu na daną opcję proszę o krótki wpis dotyczący odległości z jakiej się optymalnie ogląda daną wielkość.

 

Ja mam obecnie LCD 37 cali odległość niecałe 3 metry ale już wydaje mi się mały...no a może to moje fanaberie:)

 

Telewizorów 3D nie daję gdyż nie biorę takiego pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam maly livingroom :) jak zmienie to na plazme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma +50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 - LCD 46

 

czyli z 1,5 metra oglądasz 46 cali?

 

Proszę podawajcie mniej więcej odległości, to ważne dla mnie przy ocenie jaki telewizor będzie przydatny wielkościowo do mojego pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 cale Full HD LCD oglądam, używam z odległości 2,5 metra i nic mi nie ma !

Jak zarywam nocki na konsolce i ciągiem przez 7 godz naparzam online , oczy nawet nie bolą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 cali, LED LCD, 4m

 

Na początku wydawał mi się za duży, teraz nie wyobrażam sobie mniejszego.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z 1,5 metra oglądasz 46 cali?

 

Proszę podawajcie mniej więcej odległości, to ważne dla mnie przy ocenie jaki telewizor będzie przydatny wielkościowo do mojego pokoju

 

Przecież w poprzednim temacie pisałem Ci już, że odległość to 3,5m :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat nie mam w domu żadnego telewizora i na pewno nie kupię.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w poprzednim temacie pisałem Ci już, że odległość to 3,5m :)

 

wybacz musiałem przeoczyć....

 

zasugerowałem się tym +1 w Twoim poście...

 

na tą chwilę widzę że górują LCD nad plazmami...ciekawy jestem czy spowodowane jest to zwiększonym zużyciem energii czy większość widzi w LCD wyraźniejszy obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy plazma Panasonica: 42 + 37 cali.

Odległość - pierwsza to różnie od 1,5m do 2,5m druga głównie z PS3 ok. 2m


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma panasonic ( polecam plazmy tej firmy super jakosc) 42 cale. Gdybym teraz wybierał to na pewno kupił bym większą :) Odległość z 4-5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma Panasonic 42 cale

2 m na siedząco, 3,5 na leżąco :)

Myślę, że 46 byłoby w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma Panasonic 42 cale

2 m na siedząco, 3,5 na leżąco :)

Myślę, że 46 byłoby w sam raz.

 

kurcze czy Wy aby nie przesadzacie z tą odległością, nie długo wejdziecie do 50 calowego do środka:) żart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50' 5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 i 47. Ten większy, w salonie, mam w odległości ok 3/4 metrów od wypoczynku. Jak nie chcesz mieć problemów ze wzrokiem, a sporo siedzisz przed tv, to bliżej nie oglądaj. Choć ja np jak gram, to w odległości zaledwie ok 2 metrów od tv :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 i 47. Ten większy, w salonie, mam w odległości ok 3/4 metrów od wypoczynku. Jak nie chcesz mieć problemów ze wzrokiem, a sporo siedzisz przed tv, to bliżej nie oglądaj.

 

Bo co sie stanie? Bedzie lepiej widzial? I z tego powodu problemy?

Przy 720p czy 1080p mozna spokojnie siedziec metr od ekranu. Bedziesz po prostu wiecej widzial.

 

Ja ogladam 50" (Pioneer LX5090) z 250 do 350cm i jest ok. Ale moglbym blizej siedziec.

Z tej odleglosci to 80" obraz z projektora jest jeszcze troche za maly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, wzrok należy szanować.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam telewizora. Cały dzień (i często również noc) spędzam przed monitorem komputera, więc kiedy już zdarza mi się wrócić do domu, daję odpocząć oczom. Polecam :)


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, wzrok należy szanować.

 

Gdzie? Napisales tylko, ze nie mozna ogladac TV z bliska.

Dlaczego? Co sie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest jednoznaczne. Tak mi mówili ludzie, którzy handluja takimi rzeczami. Również przed zakupem każdego tv sporo się na ten temat naczytałem. Oczywiscie, opinie są podzielone, ale lepiej uważać.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 cali LG lcd i oglądam z około 3-3,3 m. IMO w zupełności wystarczająca wielkość.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 LED 3D (czyli full HD) - odleglosc 3,5-4m do jakosci ponizej HD ready i tak jest za duzy albo zamała odległosc :)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest jednoznaczne. Tak mi mówili ludzie, którzy handluja takimi rzeczami. Również przed zakupem każdego tv sporo się na ten temat naczytałem. Oczywiscie, opinie są podzielone, ale lepiej uważać.

 

To jest tak zwane 'urban legend' czy "old wives' wisdom/tale". Nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia od kiedy TV przestaly niezdrowo promieniowac, czyli od lat 60'.

Nie strasz ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.