Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
xxxyyy

Jakiej wielkości i typu macie TV i z jakiej odległości oglądacie

Jaki telewizor posiadacie-wielkość i typ  

95 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pozwoliłem założyć sobie ankietę jakiej wielkości posiadacie telewizorki i jakiego typu (plazma, LCD, LED?) i z jakiej odległości mniej więcej oglądacie.

Sam myślę zmienić i pozwolę sobie założyć ankietę, odpowiedzi pomogą mi w wyborze:)

Dlatego oprócz głosu na daną opcję proszę o krótki wpis dotyczący odległości z jakiej się optymalnie ogląda daną wielkość.

Ja mam obecnie LCD 37 cali odległość niecałe 3 metry ale już wydaje mi się mały...no a może to moje fanaberie:)

Telewizorów 3D nie daję gdyż nie biorę takiego pod uwagę.

+1 - LCD 46

czyli z 1,5 metra oglądasz 46 cali?

Proszę podawajcie mniej więcej odległości, to ważne dla mnie przy ocenie jaki telewizor będzie przydatny wielkościowo do mojego pokoju

Edited by xxxyyy

42 cale Full HD LCD oglądam, używam z odległości 2,5 metra i nic mi nie ma !

Jak zarywam nocki na konsolce i ciągiem przez 7 godz naparzam online , oczy nawet nie bolą :)

Edited by Jimi Jump

40 cali, LED LCD, 4m

Na początku wydawał mi się za duży, teraz nie wyobrażam sobie mniejszego.

Lubię divery, nie lubię chronografów.

czyli z 1,5 metra oglądasz 46 cali?

Proszę podawajcie mniej więcej odległości, to ważne dla mnie przy ocenie jaki telewizor będzie przydatny wielkościowo do mojego pokoju

Przecież w poprzednim temacie pisałem Ci już, że odległość to 3,5m :)

Od kilku lat nie mam w domu żadnego telewizora i na pewno nie kupię.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Przecież w poprzednim temacie pisałem Ci już, że odległość to 3,5m :)

wybacz musiałem przeoczyć....

zasugerowałem się tym +1 w Twoim poście...

na tą chwilę widzę że górują LCD nad plazmami...ciekawy jestem czy spowodowane jest to zwiększonym zużyciem energii czy większość widzi w LCD wyraźniejszy obraz

Dwa razy plazma Panasonica: 42 + 37 cali.

Odległość - pierwsza to różnie od 1,5m do 2,5m druga głównie z PS3 ok. 2m

Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

plazma panasonic ( polecam plazmy tej firmy super jakosc) 42 cale. Gdybym teraz wybierał to na pewno kupił bym większą :) Odległość z 4-5m.

Edited by marcomartin

plazma Panasonic 42 cale

2 m na siedząco, 3,5 na leżąco :)

Myślę, że 46 byłoby w sam raz.

Edited by grzegorzps

plazma Panasonic 42 cale

2 m na siedząco, 3,5 na leżąco :)

Myślę, że 46 byłoby w sam raz.

kurcze czy Wy aby nie przesadzacie z tą odległością, nie długo wejdziecie do 50 calowego do środka:) żart

32 i 47. Ten większy, w salonie, mam w odległości ok 3/4 metrów od wypoczynku. Jak nie chcesz mieć problemów ze wzrokiem, a sporo siedzisz przed tv, to bliżej nie oglądaj. Choć ja np jak gram, to w odległości zaledwie ok 2 metrów od tv :)

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

32 i 47. Ten większy, w salonie, mam w odległości ok 3/4 metrów od wypoczynku. Jak nie chcesz mieć problemów ze wzrokiem, a sporo siedzisz przed tv, to bliżej nie oglądaj.

Bo co sie stanie? Bedzie lepiej widzial? I z tego powodu problemy?

Przy 720p czy 1080p mozna spokojnie siedziec metr od ekranu. Bedziesz po prostu wiecej widzial.

Ja ogladam 50" (Pioneer LX5090) z 250 do 350cm i jest ok. Ale moglbym blizej siedziec.

Z tej odleglosci to 80" obraz z projektora jest jeszcze troche za maly.

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

Napisałem, wzrok należy szanować.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Nie mam telewizora. Cały dzień (i często również noc) spędzam przed monitorem komputera, więc kiedy już zdarza mi się wrócić do domu, daję odpocząć oczom. Polecam :)

I'm timeless like a broken watch.

Napisałem, wzrok należy szanować.

Gdzie? Napisales tylko, ze nie mozna ogladac TV z bliska.

Dlaczego? Co sie stanie?

To chyba jest jednoznaczne. Tak mi mówili ludzie, którzy handluja takimi rzeczami. Również przed zakupem każdego tv sporo się na ten temat naczytałem. Oczywiscie, opinie są podzielone, ale lepiej uważać.

37 cali LG lcd i oglądam z około 3-3,3 m. IMO w zupełności wystarczająca wielkość.

Piotr

40 LED 3D (czyli full HD) - odleglosc 3,5-4m do jakosci ponizej HD ready i tak jest za duzy albo zamała odległosc :)

To chyba jest jednoznaczne. Tak mi mówili ludzie, którzy handluja takimi rzeczami. Również przed zakupem każdego tv sporo się na ten temat naczytałem. Oczywiscie, opinie są podzielone, ale lepiej uważać.

To jest tak zwane 'urban legend' czy "old wives' wisdom/tale". Nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia od kiedy TV przestaly niezdrowo promieniowac, czyli od lat 60'.

Nie strasz ludzi.