Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxxyyy

Jakiej wielkości i typu macie TV i z jakiej odległości oglądacie

Jaki telewizor posiadacie-wielkość i typ  

95 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

LCD nie led gwoli ścisłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie DUŻE te telewizory  :o  ja mam 47 ale żona mówi że jej spokojnie wystarczy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez tak mowila ale teraz jest zadowolona. Pierwsze wrazenie po zakupie - "kurde chyba przesadzilismy z wielkoscia" ale po kilku doslownie dniach zmiana frontu I "dobrze ze nie wzielismy mniejszego bo ten jest w sam raz" Zakup byl wymuszony awaria starego TV I jego wiekiem (nieoplacalnosc naprawy) oraz zblizajacymi sie ME we Francji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie ma znaczenia czy oglądamy TV na monitorze CRT,LCD czy "pazmie". Ilość przekątnych ekranu odległości od wzroku jest związana z obszarem ostrego widzenia i plamką żółtą w oku a oba te elementy naszych patrzałek są dosyć ustandaryzowane. No chyba, że ktoś ma małpie geny  ;) . Dlatego ta prawidłowość jest proawidłowością zupełnie niepodatną na lejące się zewsząd reklamowe g..., że więcej cali to lepiej i dotyczy również czytania książek.
Spostrzeżenie, że im dalej tym lepiej jest bardzo trafne gdyż ograniczenie jest od dołu a nie góry czyli dotyczy minimalnej odległości od telewizora. Każdy kto ma co do tego wątpliwości może wziąć książkę i poczytać ją przez godzinę z odległości 15cm. a następnie tą samą następnego dnia z noramlnej odległości min. 25cm. Właśnie dlatego na kursach szybkiego czytania zalecane jest trzymanie książek daleko a nie blisko oczu. Tak by oczy nie nabijały kilometrów przemieszczając się od lewej do prawej. Dokładniej chodzi o odległość kątową obu granic tekstu.
Oczywiście ktoś może zarzucić, że na 22"-24" monitorze 1920x1080pix i lepszym pracuje mu się wspaniale. Tak jest w istocie, mi także ale praca to nie rozrywka. Jeżeli piszemy oprogramowanie a nie jest to coś trywialnego to zwykle jest otwarte kilka okien co odpowiada ustawionym obok siebie kilku książkom. Podobnie jest z CAD/CAM w tym przypadku obraz jest zwykle nieruchomy i skupiamy uwagę a tym samym wzrok na jednym małym obszarze, nad którym w danej chwili pracujemy. Oglądanie TV to jednak nie to samo. Oglądając ze zbyt małej odległości albo nie widzimy wszystkiego albo nasze oczy nabijają kilometrów poruszając się od jednej strony do drugiej ekranu.

Widzę zbyt dużo dzieciaków w okularach, wyrosłych już w dobie płaskich ekranów, by przystać na twierdzenie, że odległość nie ma znaczenia. Kiedyś rodzice uważali, że 2h oglądania dla dzieciaka to za dużo i wywalali w bardziej lub mniej subtelny sposób pociechy "pod trzepak" na resocjalizację do podobnych im "skazańców" ;) . Teraz jest inaczej, nie ma już instytucji trzepaka za to rośnie ilość zażywanych pigułek oraz drastycznie spada wiek pacjentów.

Jeżeli chodzi o CRT to jest jeszcze jeden problem polegający na małej częstotliwości odśwerzania ekranu oraz kiepskiej rozdzielczości sięgającej w systemie PAL 520 linii. Akurat tak się składa, że częstotliwości 50-60Hz odświerzania są blisko fizjologicznych ludzkich i dlatego jest taki efekt walenia po oczach i nie tylko. Krzesło elektryczne także jest wielce skuteczne nie dzięki napięciu i prądowi lecz zabójczej bardzo ludzkiej częstotliwości.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, dla mnie możecie mieć "na bogato" 100" 4-8K. Byle z sensem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżania chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara poczciwa plazma z przed 8lat 42" z 2-3 m i już trzeci rok kupuję i jakoś nie mogę.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 z odległości 5m

 

 

iOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 odległość ok 2.5 - 3 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED 70 " z ok. 4,5 m.Sharp Aquos- porażka, tak makabryczny clouding,że smutna godzina.Reklamacji nie uznali, więc będę działał przez rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki telewizor będzie za duży... .Wcale nie będzie CI się wygodniej oglądało telewizji. duże znaczenie ma odległość telewizora od kanapy a przy takim salonie raczej nie bedzie ona duża... Na stronie jest artykuł o tym jak dobrać odpowiednio telewizor do wielkości pokoju:
http://www.valhalla.pl/jaki-rozmiar-telewizora/
Tak więc poczytaj sobie. Sam mam salon podobnej wielkości oraz mam telewizor na 42 cale. Taki jest odpowiedni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwyższych lotów to ten artykuł nie jest, a 42 cale może Tobie wystarczyć - kto zabroni - ale wg minie to o wiele za mało.  Nawet wg polecanego przez Ciebie teksty - 42 cale jest właściwy na ok 3 m, a nie 4,5. Na 4,5 metra to 60 cali wg tego co tam napisane. I absolutnie nie zaszkodzi więcej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem.Pisząc 4,5 miałem na myśli powierzchnię salonu-ponad 45 m2.Oglądam z ok.6,5 m, salon mam 8,5 x 5,5 m.Więc odległość jak i wielkość TV jest w miarę OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest Meksyk, telewizor 80" a do wypoczynku jakies 3.5m, powiem tak, jeden film da sie jakos obejrzec :) 

 

bede probowal go umiescic na innej scianie, poki co rok sie tak "meczymy", wczesniej mieslimy 55" ale byl zdecydowanie za maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 80" z 3,5m to prawie jak kino w pierwszym rzedzie. jak napisales ogladac sie da ale jakby czlowiek mogl to by sie przesiadl ciut dalej :)

moze ogladaj przez odwrocona lornetke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl, lepsze niz okulary 3D :) szukam lornetki :)

 

Jeden film obejrzysz, kolejny pojdzie ze lzami, nawet jak jakas super komedia ;) i to nie beda lzy ze smiechu. Ma to i swoje plusy, gdy malzonka zasiada na M jak Maslo czy Na Wspolnej to niewyrobi przy tym dlugo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwyższych lotów to ten artykuł nie jest, a 42 cale może Tobie wystarczyć - kto zabroni - ale wg minie to o wiele za mało.  Nawet wg polecanego przez Ciebie teksty - 42 cale jest właściwy na ok 3 m, a nie 4,5. Na 4,5 metra to 60 cali wg tego co tam napisane. I absolutnie nie zaszkodzi więcej,

 

Zgadza się.  Do tego dodałbym jeszcze funkcję rozdzielczości - im większa rozdzielczość, tym trzeba (?) siedzieć bliżej, by ją dostrzec. Albo mieć większy ekran po prostu.

Dla FullHD wystarczy.

A artykuł pisany przez małego Kazia z onetu pewnie, przecież tam zero konkretów....

Polecam raczej to:

http://www.spidersweb.pl/2015/06/telewizor-4k-naprawde-nie-dla-idiotow.html

 

i jeszcze to (tłumacz Google rozrabia, ale da się czytać):

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/122212-jaki-rozmiar-ekranu-tv-jest-dla-was-odpowiedni.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najważniejsza jest sytuacja, w której zależność odległości i wielkości ekranu - nie powodują błądzenia wzrokiem za "akcją" bo wtedy wiadomo, że jesteśmy za blisko, lub, że ekran jest za duży. Dla mnie z moich 5 metrów nawet 100 cali nie było by problemem (ale jest finansowym :))

Do tego właśnie rozdzielczość. Dawna rozdzielczość wczesnych plazm chyba 1024 na 768 - to w przypadku nawet 42 cali wielkie piksele. By ich nie widzieć trzeba było siedzieć dalej. Dzisiaj pełne HD czyli 1920 na 1080 - pozwala na "komfort" sporo mniejszych odległości. O UHD nie wspomnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest cienka bo tylko jeden tv uwzględnia a ja mam 3 TV :P  50" plazmę w salonie 42" LCD LED w sypialce

i 24" LCD LED w kuchni :)

chciałem sobie jeszcze w sraczu zainstalować ale baba mnie wyśmiała :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta jest do bani, bo jest po prostu stara i dlatego pewnie mało kto z niej korzysta.

Kiedyś standardowym rozmiarem było właśnie 32". No dziś to już chyba coś koło 50" będzie.

Oczywiście piszę o kupowanych, a nie posiadanych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 42 cale i książkowa odległość pięciu przekątnych czyli około 5,5m... z tym że głownie "stoi" bo jakoś nie mam ochoty i szkoda mi czasu aby "patrzeć co jest w środku" :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakiej to książki? ;)

to z czasów kineskopowców - bo "promieniowały". Z takiej odległości to jak znaczek pocztowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wszystko było w drugim linku w poście 92, ale wklejam - to też nie Biblia, ale jakieś wytyczne daje.

To jest zalecenie TCL, który oczywiście zgodnie z panującą modą delikatnie namawia na UHD (pomimo tego, że nadal jakieś 90% kontentu NIE jest wbrem temu, co wszyscy sądzą nadawane w prawdziwym Full HD.  Jakie ma sens kupowanie UHD? No żadnego, bo nie ma kontentu, ale producenci muszą jakoś nadrobić kasę po wtopie z 3D).

 

Jak wybrać rozmiar ekranu telewizora?
Na początek należy określić odległość, z jakiej najczęściej oglądacie ekran. Następnie należy porównać tę odległość z wymiarami zaproponowanymi w tabeli poniżej. Będziecie mogli zauważyć, że zalecana odległość zmienia się w zależności od rozdzielczości ekranu.
Rozdzielczość ekranu powinna również zostać wybrana w zależności od odległości, z której możecie oglądać, oraz wielkości ekranu, o którym marzycie. Przykład: jeśli odległość pomiędzy waszym telewizorem a kanapą jest równa lub mniejsza niż 3 m, ale chcielibyście mieć ekran co najmniej 45 calowy, lepiej zwrócić się w stronę telewizora Full HD, lub jeszcze lepiej Ultra HD, ponieważ zalecany wymiar ekranu może wzrosnąć do 85 cali. Jest czym uwieść amatorów kina!
Opierając się na tabeli poniżej, możecie wybrać najbardziej odpowiednią rozdzielczość ekranu, w zależności od przestrzeni, którą dysponujecie:
f0cf8901464c05ddda6fc2ca44aa20181d9a8a92
Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy używanie skali podanej poniżej:
f2aa6bcde84146b7082af36b6a60b4d9ad2d3188
A jakie w tym wszystkim znaczenie ma Ultra HD?
Nowa technologia Ultra Wysoka Rozdzielczość, znana również pod nazwą 4K, zmieni wasze przyzwyczajenia związane z odległością między waszym telewizorem a kanapą .Z 8 milionami pikseli - to 4 razy więcej niż klasyczny telewizor HD - możecie korzystać z coraz większego ekranu przy coraz mniejszej odległości oglądania.

Powiększenie liczby pikseli czyni wasz obraz bardziej szczegółowym i pozwala na zmniejszenie o połowę odległości między miejscem siedzenia a telewizorem.

Aby zatopić się w obrazie tak, jak w kinie, UHD jest TYM rozwiązaniem zarówno w przypadku dużych, jak i małych przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ta tabelka jest ciekawa, ale szczerze mówiąc mam na ścianie 60" i oglądam z około 6m ( jakieś 5.8m)- nie wydaje mi się, że mam za mały tv, a wręcz czasem nawet mnie oczy bolą i żonę, że taki duży ekran. W sypialni mam 40" i przy 4m do tv jest idealnie. Nie wiem- niby 10 cali na metr w obu przypadkach, ale 60" nieco za bardzo daje nam po oczach... tyle tylko, że to led... mamie kupiłem kilka lat temu 50" plazmę ( ostatnie wypusty już ) i tam przy odległości 5m do tv komfort oglądania jest bardzo dobry... no ale niestety plazma poszła do lamusa i jak kupowałem to byłem po części skazany na leda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tv ma możliwości regulacji wielu parametrów. Jaskrawości, siły podświetlenia - możesz dopasować - i nie będzie dawał po oczach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.