Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxxyyy

Jakiej wielkości i typu macie TV i z jakiej odległości oglądacie

Jaki telewizor posiadacie-wielkość i typ  

95 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

polecam skorzystac z uslugi profesjonalnej firmy od strojenia TV. Koszt nieduzy a roznica spora. Zaznaczam ze musi to zrobic ktos, kto ma odpowiedni sprzet I wiedze a nie pan Kazio na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tv ma możliwości regulacji wielu parametrów. Jaskrawości, siły podświetlenia - możesz dopasować - i nie będzie dawał po oczach. 

Wiem doskonale, ale to nie jest kwestia dawania po oczach tylko raczej tego, że coś mi się wzrok tak dużego ekranu nie chce ogarniać. Mam dobrze wystrojony pod siebie względem kolorów, nasycenia, podświetlenia i z obrazu jestem cholernie zadowolony jak na LCD LED ( acz do plazmy nadal daleko z racji jednak zauważalnego smużenia). Po prostu rozmiar versus odległość u mnie coś przy moich oczach nie w pełni się sprawdza. Może przyzwyczaić się muszę, albo coś...ja jeszcze nie tak dawno z 5m oglądałem 28''...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie w jakiej rozdziałce podaje nc+ swoje kanały hd ? Mam 55' fullhd ze świeżej serii Philipsa, ale na różnych kanałach hd obraz oglądany z tej samej odległości, znacznie różni się jakością. Nie wiem czy mi się wydaje, ale sądzę że niektóre kanały są 720p inne 1080p - dekoder mi zawsze podaje fullhd ale kurde gołym okiem widać różnicę.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nawet kanały idą w SD na nc+ ... nie wszystkie są HD, a co dopiero FHD. Też to widzę u siebie na każdym z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, na sygnale sd to by mi biegaly kwadraty na 55 calach z 3 metrów. Ja kanal jest oznaczony hd, to te 720p daja na pewno, niektóre musza byc 1080, bo wlasnie widac roznice miedzy roznymi kanalami hd.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

A ktoś wie w jakiej rozdziałce podaje nc+ swoje kanały hd ? Mam 55' fullhd ze świeżej serii Philipsa, ale na różnych kanałach hd obraz oglądany z tej samej odległości, znacznie różni się jakością. Nie wiem czy mi się wydaje, ale sądzę że niektóre kanały są 720p inne 1080p - dekoder mi zawsze podaje fullhd ale kurde gołym okiem widać różnicę.

Z tym fullhd to też równie bywa. Czasami zamiast zwykłego 1080p jest uwaga 1080i z przeplotem, którego jakość jest gorsza od pełnego fullhd... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma w swoim wąziutkim pokoju (nie więcej niż 2,5m) tv 42" i mówi, że jest idealnie.

Jak sobie interpolował do rozmiarów przyszłego salonu 4,8m to wyszło mu, że będzie musiał kupić bodajże 80". :D

 

U mnie 47" w pokoju szerokości 5,15m.

Koledzy się śmieją, że mały.

Dla mnie wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O

 

Z tym fullhd to też równie bywa. Czasami zamiast zwykłego 1080p jest uwaga 1080i z przeplotem, którego jakość jest gorsza od pełnego fullhd... 

O, dokładnie tak.

Wg mnie jakieś 90% zawartości na oko w Polsce nie idzie w FHD (czyli 1080p), tylko w tym słabszym.  To prawie to samo, tylko że...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

O

 

O, dokładnie tak.

Wg mnie jakieś 90% zawartości na oko w Polsce nie idzie w FHD (czyli 1080p), tylko w tym słabszym.  To prawie to samo, tylko że...

 

Pozdrawiam

Ja mam zwykłą tv naziemną. Przetarg na transmisję Mistrzostw Europy w piłkę nożną wygrał polsat, który nadaje w jakości sd w cyfrowej naziemnje telewizji, to jest dopiro dramat. Chyba będę musiał przez neta puszczać mecze na tv, mają być w fullhd. Powodzenia dla osób z >55'' w 4k :D

TVP chociaż w 1080i nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym fullhd to też równie bywa. Czasami zamiast zwykłego 1080p jest uwaga 1080i z przeplotem, którego jakość jest gorsza od pełnego fullhd...

 

Nikt nie nadaje w 1080p, to jest 1080i. 1080p masz tylko z Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może odbiornik Philips z Ambilight 3 ??


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

32" lcd ale male mieszkanko mamy  z 3 metrów na niego spoglądam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może ktoś siedzi w temacie głębiej.

Mianowicie, czy nowe telewizory 4K (Panasonic, LG) mają tryb skalowania obrazu?

Tzn. czy na TV 77" można zmniejszyć obraz (do np. 50") do oglądania zwykłego programu TV a przy oglądaniu filmów rozkoszować się pełnym ekranem? Oglądanie zwykłej TV będzie męczące na tak dużej powierzchni. Przy OLEDzie nie będzie nawet widać TV (mam czarną ścianę).

A 77" to już konkurencja do projektora - wystarczyłoby jedno urządzenie. Moja ściana ma max 80".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam pytanie.

Mam "zwykłą" plazmę 50 cali Panasonica, zwykłe oglądanie telewizji bez żadnych odtwarzaczy typu Blu-ray itp...

 

Ostatnio chodzi mi po głowie wymiana na ciut większy tv 55-58 cali 4K, ale te podstawowe za 2-3 tys. zl więc z odświeżaniem podstawowym obrazu

Na droższy, lepszy na tą chwilę nie mam funduszy.

 

Czy taka zamiana ma w tej chwili sens, gdy obraz z 4K jest jeszcze niezbyt rozpowszechniony?

Czy porównując te najtańsze tv led 4K stracę na jakości obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy na LCD bym nie zamieniał. Sam mam Pioneera. Dopiero OLEDy są alternatywą dla plazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszych kolorow niz na plazmie. Tez mam starego panasa w sypialni. W jego miejsce w salonie wskoczyl 2 lata temu premierowy Philips LED, ktory kosztowal wiecej niz 3 te plazmy. Kolor murawy na plazmie bezcenny do dzis dla mnie. Zostaw ja az padnie. Na bank stracisz na jakosci obrazu przy budzetowcu 4k z odswiezaniem zapewne 50-60mhz

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 42" Sony, oglądam z ok. 4 m (jakbym miał większy pokój to mógłbym i z 5 m).

 

Sąsiad w bloku naprzeciwko w takim samym pokoju ma chyba z 50" albo lepiej! Czasem jak coś robię w kuchni to mogę u niego np. mecz podejrzeć. Nie żebym tam się mu gapił w okna  :lol:  tylko wielkość tv wg mnie przesada. Jeśli ja z kilkunastu metrów widzę co on ogląda, to on chyba musi głową ruszać żeby ogarnąć co się dzieje na ekranie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 42" Sony, oglądam z ok. 4 m (jakbym miał większy pokój to mógłbym i z 5 m).

 

Sąsiad w bloku naprzeciwko w takim samym pokoju ma chyba z 50" albo lepiej! Czasem jak coś robię w kuchni to mogę u niego np. mecz podejrzeć. Nie żebym tam się mu gapił w okna  :lol:  tylko wielkość tv wg mnie przesada. Jeśli ja z kilkunastu metrów widzę co on ogląda, to on chyba musi głową ruszać żeby ogarnąć co się dzieje na ekranie :lol:

 

Bez przesady. Ja oglądam 50 cali z odległości 2,5-3 metry i spokojnie mógłby być większy tv 55-58 cali z tej odległości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakrzywionego samsunga gdzieś ok.50cali i czy krzywy czy prosty ja tam różnicy nie widzę.Jedynie co to jak jest zgaszony to się lepiej prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja mam Philipsa z 2014 roku, 48 cali, oglądam z ok. 3 m i jest ok. Najbardziej podoba mi się w nim 4 stronny Ambilight. Rewelacyjnie sprawdza się przy graniu w Diablo III ciemną nocką :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 49 cali, około 3,5 metra do telewizora. Niby dobrze, ale gdybym teraz kupował telewizor to bym wybrał troszkę większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chce sie wiekszy. Mam 55, chcialem 65 ale posluchalem zony... Ambilight za***ista sprawa fidelio, panel wydaje sie wiekszy. Tylko jak sie cos podlacza pod usb, to daja te ledy po galach strasznie

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zawsze chce sie wiekszy. Mam 55, chcialem 65 ale posluchalem zony... Ambilight za***ista sprawa fidelio, panel wydaje sie wiekszy. Tylko jak sie cos podlacza pod usb, to daja te ledy po galach strasznie

G6

Teraz, w nowszych modelach, mają Ambilux :-) A po USB jeszcze niczego do niego nie podłączałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77” byłoby optymalne. Tylko jak na tym TV oglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.