Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Oris vs Schamburg vs Stowa

Ankieta grzecznościowa  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam,że mocno myślę o Orisie i Schaumburgu, jednak troszku nastraszyliście mnie tymi uszami i wymiarami...

Pawel007 nie wiem jak na żywo poza tym jest tam SW20 a równe opinie o nm słyszałem


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również skłaniałbym się ku Stowie, za uniwersalny i ponadczasowy wygląd. Kolega meXy zaproponował rzymskie indeksy, które IMHO wyglądają nieco ładniej od arabskich :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schaumburgu i Stowa... Najlepiej obydwa.

 

Oris jak już ktoś wspomniał... jakiś przekombinowany ten bezel ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu Oris. Na żywo baaardzo zyskuje.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Robert, wybrałeś coś?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Oris, nie będę oryginalny, ale czuję sentyment do firmy, no i najbardziej oryginalny, aczkolwiek nie przekombinowany.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schaumburg dla mnie najładniejszy,najbardziej sportowy charakter i solidna,masywna koperta -takie właśnie zegarki lubię.Sam osobiście posiadam schaumburga AQM II COSC i ta firma robi naprawdę solidne zegarki-jakość na wysokim poziomie!Styl i oryginalność gwarantowana :D


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mierzyłem tego orisa bo zainteresował mnie ten model, myślę że niedługo będzie mój. Powiem tak, mam chudy nadgarstek i obawiałem się jak będzie wyglądał mi na ręku, ale jest bardzo zgrabny, ucho ma wielkie ale wszystko pasuje idealnie, świetnie rozwiązany datownik,pasek skórzany bardzo miękki, zapięcie mocne.Jestem pod wrażeniem.Kawał porządnego sikora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa :)

 

jeszcze taki fajny Oris Classic date:

 

pb050878.jpg

 

p3301138.jpg


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nowa wersja Classica Orisa jest ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem jak masz fotke to podrzuc :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jash....o ile tarcza fajniejsza o tyle w starym modelu wskazowki mi lepiej pasuja :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym namyśle doszedłem do przekonania, że zegarek, który spełnia te wymogi, o których mówiłeś nazywa się

Ball Cleveland Express

Firma uznana, nie oklepana, wygląda niecodziennie ale ładnie, aż chce się zagadać do właściciela i usłyszeć o trycie i Railway Official Standards, na co dzień do dzinsów i do garnituru też, no i najważniejsze... ma cyfry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych które są w ankiecie wybieram Orisa, ale nie wiem, czy gdybym sam miał kupić to nie byłby to Ball.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś dwóch miesięcy staram się Roberta przekonać do tego Balla - zdecydowanie najładniejszy ze wszystkich tu pokazanych. W ogóle, to się dziwie, że w klubie nie ma ani jednego tego zegarka... Mowa oczywiście o Cleveland Express.

 

ps gdyby ktoś chciał mam na kompie sporo wyszukanych zdjęć tego zegarka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły ten ball, na białej tarczy ładniejszy.Jest na ecie 2836-2 i ma certyfikat cosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny to on jest, nawet bardzo, ale jak na ten mechanizm wydaje mi się dość drogi.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś wróciłem z wakacji i właśnie przeglądam forum. Co do decyzji,po pierwsze nadal dopinam budżet, po drugie, hmm, wciąż mam "mętlik".

"Bliski" sercu jest Oris, ciągnie mnie również do Shauburga no i ten Ball... nigdy nie widziałem go na żywo,co prawda z Ball-ów to typował bym inny model ,ale ten również ma to coś...

 

PS. Czy możesz mi na PW przesłać więcej zdjęć Balla? Dzięki


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Jak tylko wrócę do domu, to Ci podeśle.

 

Przemyśl jeszcze o Eternie Soleure Nr. ref. 8310.41.44.1175


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może cosik z moich podpasuje koledze?

 

Fortis B-42:

 

ut853_IMGP1781m.JPG

 

Damasko DA46:

 

im690_IMGP1631m.JPG


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Fortisa to przymierzałem model chyba pilot,(bez tej czerwonej wskazówki sekundnika) i troszku wydawał mi się mały poza tym nie wzruszył mnie. Jednak ten pokazany przez Ciebie B-42 podoba mi się, w jakiś sposób też biorę go pod uwagę. Damasko raczej nie mój typ.

 

Dzięki

 

PS. Nie ukrywam,że duże znaczenie będzie odgrywała cena,wiec pewno ostatecznie z wszystkich proponowanych przez Was zegarków, wybiorę ten który mi się podoba i będzie miał przystępną cenę...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.