Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek Sarnowski

Zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

stal polerowana też się ładnie prezentuje ale szybko się rysuje xD

ja preferuje Zippo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

A ja posiadam Zippo z 1962. Czy wiecie może czy można by było ją pochromować ponownie?

Mam do niej sentyment,.

Edytowane przez lester_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapytać w Bradford, czy zrobią na wieczystej gwarancji . Jeśli jest kompletna zrobią Ci to za free, płacisz za wysyłkę do USA jedynie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wejść na forum użytkoników ZIPPO, tam jest ładnie opisane jak przebiega naprawa zapalniczek, wysyła się zdajesie do przedstawiciela w Polsce i On zajmuje się resztą.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek tu wpadłem i proszę ... lightery zbieramy B) ...widzę,że America w większości więc dodam swojego wojaka:

 

3a66611b8f92394cmed.jpg

 

- podobno z wymiany Berlińskiej 1945 -

 

 

link do powiększenia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a66611b8f92394c.html

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zipówy" można samemu spersonalizować. Przynajmniej można być pewnym, że drugiej takiej nie będzie miał nikt inny na świecie.

 

img0002mod.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Yurrek

Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat aby nie zakładać nowego

 

wszedłem w posiadanie kilku dokładnie 11 zapalniczek dość starych firm Ronson,  Rolstar, Polo

 

prawie wszystkie nie dają iskry czy można to jakoś naprawić wymiana kamienia ?

 

widać że były używane, widać też że kilkadziesiąt lat mogą mieć włożę zdjęcia może ktoś coś podpowie ile np. są warte?

 

DSC_0102.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0104.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0107.JPG

DSC_0100.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat aby nie zakładać nowego

 

wszedłem w posiadanie kilku dokładnie 11 zapalniczek dość starych firm Ronson,  Rolstar, Polo

 

prawie wszystkie nie dają iskry czy można to jakoś naprawić wymiana kamienia ?

 

widać że były używane, widać też że kilkadziesiąt lat mogą mieć włożę zdjęcia może ktoś coś podpowie ile np. są warte?

 

DSC_0102.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0104.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0107.JPG

DSC_0100.JPG

Proste- wymiana kamienia i nasączenie wkładu lub zalanie zbiorniczka (bywały takie benzynówy)  płynem czyli oczyszczoną naftą (niekoniecznie ZIPPO). Wtedy sprawdź czy odpala. Tylko na miłość boską wytrzyj dobrze zapalniczkę i ręce. No chyba, ze nie mają knota i dlatego nie palą, wtedy trzeba nowy wstawić. Powodzenia


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat aby nie zakładać nowego

 

wszedłem w posiadanie kilku dokładnie 11 zapalniczek dość starych firm Ronson,  Rolstar, Polo

 

prawie wszystkie nie dają iskry czy można to jakoś naprawić wymiana kamienia ?

 

Jeśli długo leżały to kamienie nabrały wilgoci z powietrza i nie zadziałają, musisz tez ostrożnie je usuwać bo prawdopodobnie napęczniały.

Chyba że ktoś zgodnie ze sztuką przechowywania zapalniczek wyjął kamienie i nie ma co iskrzyć.

 

Ale to jedyny problem jaki z nimi powinien być.

Być może część ma sparciałe uszczelniacze, jest rozregulowana itd, więc nie napełniaj  za dużo i uruchamiaj daleko od twarzy ;-)

 

Takiego klasycznego ronsona varaflame - to te niskie i długie chętnie bym przygarnął, daj znać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA INFO czyli najlepiej rozkręcić i sprawdzić co tam jest ewentualnie wymienić kamienie itd. jaką mogą mieć wartość?

 

p.s. jeśli jest ktoś zainteresowany to na priv proszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA INFO czyli najlepiej rozkręcić i sprawdzić co tam jest ewentualnie wymienić kamienie itd. jaką mogą mieć wartość?

 

p.s. jeśli jest ktoś zainteresowany to na priv proszę :)

Tylko jak powiedziałem uważaj z kamieniami (mogą być trudne do usunięcia a łatwo popsuć całą zapalniczkę)

I z różnymi sprężynkami żebyś nie skończył z 2 kompletnymi z 11 ;-)

Cena mocno zależy od stanu estetycznego i mechanicznego, popatrz na różne aukcje, zorientujesz się.

 

KJ

 

Edytowane przez Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pokażę zapalniczkę której używam i bardzo ją lubię... chciałem dzisiaj ale kurde nie mogę jej znaleźć wśród ton moich dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod tema,mam starego Dunhilla,70-80 r gdzie go mogę naprawić,kto zajmuje się takimi zapalniczkami,wszelkie info mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Mialem fajne Zippo ale wlasnie teraz jak na zlosc nie moge go namierzyc. Nie pale wiec nie jest mi na codzien potrzebna. Ale skoro juz przeszukalem za nia garaz, spadla mi na noge przeciwwaga od teleskopu, zaczalem pisac a jestesmy przy benzyniakach to wrzuce dwie fotki z troszke innej beczki ( papierosa mozna odpalic ;)  ), taki maly off top:

 

de8o.jpg

 

8xck.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast weekendowo korzystam z takiej:

JuKTkAZ.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka z lat 30-tych mi się trafiła.Jest nietypowa bo ma oslonkę ze skóry i napis kaiser leuchten i koronę.Może to jakiś okolicznościowy wypust,albo dla konkretnego odbiorcy?

post-71502-0-79474000-1518811228_thumb.jpg

post-71502-0-95841800-1518811237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek sprawił że jestem właścicielem tego japońca , nie wiem jak się nazywa - i co to za dziwak?

IMG_20220410_195401.jpg

IMG_20220410_195407.jpg

IMG_20220410_195413.jpg

IMG_20220410_195419.jpg

IMG_20220410_195442.jpg

IMG_20220410_195456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie palę ,ale wpadła taka dzisiaj na giełdzie 😃

IMG20220515172036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jeszcze paliłem to dostałem kiedyś od kolegów zapalniczkę Zippo w kolorze podniszczonego, szczotkowanego srebra.

 

Razem z papierośnicą tworzyła fajny duet gdy była okazja i możliwość eleganckiego ubioru.

 

Dziś leży w kuferku z biżuterią ale sporadycznie ją odpalam i uzupełniam benzynę oraz kamień jeśli się zużyje.

 

Nałogu się pozbyłem a zapalniczkę traktuję jako fajną pamiątkę i gadżet.

 

Pozdrowienia

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Skuderia napisał(-a):

Gdy jeszcze paliłem to dostałem kiedyś od kolegów zapalniczkę Zippo w kolorze podniszczonego, szczotkowanego srebra.

 

Razem z papierośnicą tworzyła fajny duet gdy była okazja i możliwość eleganckiego ubioru.

 

Dziś leży w kuferku z biżuterią ale sporadycznie ją odpalam i uzupełniam benzynę oraz kamień jeśli się zużyje.

 

Nałogu się pozbyłem a zapalniczkę traktuję jako fajną pamiątkę i gadżet.

 

Pozdrowienia

Dawid

Pozdrowienia od człowieka,  który nie zapalił ani razu (chodzi o papierosa, nie zapalniczkę) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.