Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzywy

Stopsekunda w MIYOTA 8203

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo MIYOTA 8203 (CITIZEN NY0040-09E) nie ma stopsekundy, ale zaobserwowałem, że w trakcie cofania wskazówek zegarka - sekundnik się zatrzymuje (czego nie robi, kiedy się wskazówkami kręci "do przodu").

 

Z jednej strony, stawiając pewien opór na koronce można to wykorzystać jako "krótką stopsekundę", z drugiej jednak - rodzi się pytanie czy nie jest to szkodliwe dla mechanizmu (bo zdaje się, że nie powinno się kręcić do tyłu).

 

Więc jak to z tym jest? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

Z mojego doświadczenia wiem, że na tym mechanizmie takie rzeczy nie robiły wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo MIYOTA 8203 (CITIZEN NY0040-09E) nie ma stopsekundy, ale zaobserwowałem, że w trakcie cofania wskazówek zegarka - sekundnik się zatrzymuje (czego nie robi, kiedy się wskazówkami kręci "do przodu").

 

Z jednej strony, stawiając pewien opór na koronce można to wykorzystać jako "krótką stopsekundę", z drugiej jednak - rodzi się pytanie czy nie jest to szkodliwe dla mechanizmu (bo zdaje się, że nie powinno się kręcić do tyłu).

 

Więc jak to z tym jest? :)

 

Temat bumerang, powracający głównie odnośnie Seiko 7sXX. Można.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że na tym mechanizmie takie rzeczy nie robiły wrażenia.

 

 

na seiko 7S36 też można to (umiejętnie manipulując koronką) zrobić


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli słowem: kręcić i się nie przejmować! :)

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, że tak sobie pozwolę jeszcze odgrzać temat.

Co się dzieje podczas takiego kręcenia w tych delikatniejszych mechanizmach? Coś się łamie / przestawia? Do jakiego stopnia można spustoszyć werk przez coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie, czy nikt nie chce się wypowiedzieć?

 

Zdradźcie no co nieco, bo zegarmistrzem nie jestem, a nie chcę by zaspokojenie ciekawości drogo mnie kosztowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.