Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czerralf

Fabrik Marke Werner C

Rekomendowane odpowiedzi

fajny, najbardziej podoba mi się słońce na soczewce.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie - bo szczegolnie lubie marke werner. Bardzo ladna ma tarcze zegarowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chyba powiedzieć, że luksusowe zegary Wernera są raczej rzadkością.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chyba powiedzieć, że luksusowe zegary Wernera są raczej rzadkością.

Kosztowal tylko 800kr.Dzis kupilem Lenzkircha za 300kr .Rano zrobie zdjecia.Mam jeszcze .eklektyka Wernera tez rano zrobie fotki.Martwi mnie to ze nikt nie moze sobie poradzic z logo B&A :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu o piniedzach. Ciesz sie kolego zegarem.  Jest fajny, ja bym go wysmarowal plynem na robale, oraz jakims dobrym olejem do drewna. Kasa nie jest najwazniejsza- pasja sie liczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdzisz po Danii to sobie kup ten plyn jest bardzo skuteczny-na insekty.

 

post-38332-0-25647800-1395167182_thumb.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowal tylko 800kr.Dzis kupilem Lenzkircha za 300kr .Rano zrobie zdjecia.Mam jeszcze .eklektyka Wernera tez rano zrobie fotki.Martwi mnie to ze nikt nie moze sobie poradzic z logo B&A :(

Z logo B&A radzimy sobie, ale nie ze wszystkimi dzielimy się wiedzą ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu o piniedzach. Ciesz sie kolego zegarem.  Jest fajny, ja bym go wysmarowal plynem na robale, oraz jakims dobrym olejem do drewna. Kasa nie jest najwazniejsza- pasja sie liczy. :)

To juz 2 Lenzkirch kupiony w...Genbrug, babcie emerytki nie maja pojecia co za ratytasy maja.U mnie zegary krotko mieszkaja ,mam 2 koty one i :) zonka by nie wytrzymaly tego smrodu plynu.Ja nie moge sobie pozwolic na pasje, malzonka nie pozwala mi robic muzeum w mieszkaniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz 2 Lenzkirch kupiony w...Genbrug, babcie emerytki nie maja pojecia co za ratytasy maja.U mnie zegary krotko mieszkaja ,mam 2 koty one i :) zonka by nie wytrzymaly tego smrodu plynu.Ja nie moge sobie pozwolic na pasje, malzonka nie pozwala mi robic muzeum w mieszkaniu :(

Kolejny Werner.

post-46015-0-08808800-1395250908_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]nabyłem takiego Wernera

post-33939-0-48140700-1408802793.jpgpost-33939-0-39999800-1408802823.jpgpost-33939-0-59235000-1408802995.jpgpost-33939-0-67631300-1408803076.jpgpost-33939-0-25989300-1408803156_thumb.jpgpost-33939-0-77850600-1408804791.jpgpost-33939-0-11079900-1408805014.jpg

 

 

nr werku to 64637

Nie ma śladów po mocowaniu innego wieszaka

Nie widziałem takiego wahadła w takiej skrzyni. Co myślicie o tym zegarze jako o całości? Może to być komplet?

Co może oznaczać pieczątka na plecach?

Proszę kolegów o opinie.

Mam kłopot z zamieszczanie zdjęć, dlatego tylko tyle. Jakość niestety z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie może być komplet. Skrzynię albo dokupiono "czystą", bez zamontowanego werku, albo skrzynia miała wsuwane drewniane sanki. No i kolejna pieczęć z N.K. Warszawa? O co chodziło?

Fabryka Skrzyń Zegarowych N.K. Warszawa (??)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na bocznych ściankach nie ma śladu po mocowaniu drewnianych sanek. W związku z tym nasuwają się pytania:

-czy gdyby było inne wahadło (jakie) to mógłby być komplet ze skrzynią?

-jeżeli werk i wahadło to komplet to w jakiej powinien być skrzyni?

 

tarcza ma średnicę 14,5 cm 

długość wahadła (całkowita) to około 44 cm

szerokość skrzyni to około 30 cm

 

Chciałbym, żeby mechanizm, wahadło i skrzynia stanowiły taki komplet jak widział to producent, ale do tego potrzebuję Waszej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem najprawdopodobniej skrzynia jest "nowa", wykonana na przełomie lat 20. Najprawdopodobniej w Warszawie. Widziałem już kilkanaście skrzyń z tego okresu tak opieczętowanych.

Coś w tym stylu.Nijak nie dojdziemy do skrzyni w której był ten zegar, było ich zbyt wiele, a producent czy sprzedawca mógł jeszcze na życzenie kupującego pozamieniać wahadła  itp. Nie znam też katalogów tej firmy (a była jednym z największych producentów zegarów pod koniec XIX wieku).

post-6402-0-66295900-1408876232_thumb.jpgpost-6402-0-02973600-1408876233.jpgpost-6402-0-25886700-1408876233.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Wiem czego się trzymać.

Na razie będzie chodził w dotychczasowej skrzyni, a ja będę szukał czegoś odpowiedniego.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tej "przekładki" minęło prawdopodobnie około 80 lat.Więcej, niż zegar był zamontowany w poprzedniej skrzyni (pochodzi z lat 80 XIX wieku). Nie zawsze należy, warto, jest sens itp przywracać obiekt do stanu pierwotnego. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój domownik, czeski Gustav Becker też tyka w warszawskiej skrzyni i co ciekawe jest to skrzynka z pełnego drewna, niefornirowana.

Tarcza też ma średnicę 14,5 cm i nie ma żadnych obcych otworów.

Być może w owej fabryce nie zważano zbytnio na styl i wkładano do klasycznych skrzyń werki od eklektyków, są w nich oryginalne otwory na tarczę 14,5 cm.

Zdecydowana większość zegarów w klasycznych skrzyniach ma tarczę od 18,5 cm wzwyż.

post-61762-0-44903300-1408890146_thumb.jpg

post-61762-0-09750100-1408890178_thumb.jpg

post-61762-0-74512700-1408890183_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Ale ten werk pochodzi z lat 80 XIX wieku. Ma jeszcze "lenzkirchowato - francuski" mostek kotwicy na jedną śrubę. Werner nie robił takich już pod koniec XIX wieku (mostek miał kształt ósemki). A w okresie kiedy powstała ta skrzynia firma już w ogóle nie istniała (działali do roku 1913). Poprzednia skrzynia albo się rozleciała, albo nie pasowała do wnętrza. Natomiast Twój mechanizm mógł trafić bezpośrednio od producenta do tej skrzyni (aczkolwiek nie mam pewnych informacji o produkcji ebauche przez GB)..


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Ale ten werk pochodzi z lat 80 XIX wieku. Ma jeszcze "lenzkirchowato - francuski" mostek kotwicy na jedną śrubę. Werner nie robił takich już pod koniec XIX wieku (mostek miał kształt ósemki). A w okresie kiedy powstała ta skrzynia firma już w ogóle nie istniała (działali do roku 1913). Poprzednia skrzynia albo się rozleciała, albo nie pasowała do wnętrza. Natomiast Twój mechanizm mógł trafić bezpośrednio od producenta do tej skrzyni (aczkolwiek nie mam pewnych informacji o produkcji ebauche przez GB)..

Mój czeski Gucio ma nr 351.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Czyli: początek produkcji (ale wówczas tylko werk), mógłby być z serii "inauguracyjnej" z 1918 roku, albo...ma numerację junghansowską, o czym nie słyszałem w przypadku werków broumovskich. Wrzuć zdjęcia, ale może lepiej na @ lub do galerii GB, bo się OT robi...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakupionym ostatnio zegarze w/w firmy znalazłem taki oto patencik do blokowania wahadła na czas podróży.

post-61762-0-09596600-1410207442_thumb.jpg

post-61762-0-94339000-1410207448_thumb.jpg

post-61762-0-20913600-1410207460_thumb.jpg

Edytowane przez thomass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.