Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czerralf

Fabrik Marke Werner C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W kolekcji posiadam także zegar Fabrik Marke Werner C. Zegar na werku posida znak Werner C, oraz numer 171040. Czy ktoś może wie kiedy został wyprodukowany. Zegar jest w stanie orginalnym.Poproszę o opinie. Pozdrawiam.

 

 

http://img685.imageshack.us/img685/2778/11092011500.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/2613/11092011501.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/7455/11092011488.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/3769/11092011489e.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/7820/11092011492.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/4104/11092011493.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar wyprodukowała firma Carl Werner z Villingen (1861 - 1913 - przejęcie przez Kienzle). Na mechanizmie wybita jest "pierwsza" sygnatura, zarejestrowana 1.02.1887. Kolejna, z 22.10.1898 ("podkowa") raczej wyparła tą. Stylistycznie skrzynia jak i werk też pasuje do ostatniej dekady XIX wieku. Z ciekawostek - firma miała zakład - filię w Warszawie.

 

post-6402-0-63778900-1315769564_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Mam też prawie identyczny zegar Junghans w podobnej skrzyni. Czy też może pochodzić z tego samego okresu produkcji co Werner C? Może orientujesz się które z nich są lepiej wykonane,(dla mnie wykonane są podobnie i nie odbiegają jakością wykonania).

 

 

 

http://img26.imageshack.us/img26/2641/12092011523t.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/9269/12092011524.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/5755/12092011527.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze Junghansy (np linkowe i te na pełnych płytach do pierwszych lat XX wieku), a niektóre aż do końca lat 30-tych (kwadransowe) były całkiem porządnej jakości, niczym nie ustępującej innym firmom.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze Junghansy (np linkowe i te na pełnych płytach do pierwszych lat XX wieku), a niektóre aż do końca lat 30-tych (kwadransowe) były całkiem porządnej jakości, niczym nie ustępującej innym firmom.

 

A pozniej Junhans obnizal koszty produkcji i kosil konkurencje :blink: - pewnie dzieki temu utrzymal sie do dzis ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie Wernera z jak najniższym numerem na tej "pierwszej' sygnaturze z 1.02.1887

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to może starsi wiedzą koledzy podpowiedzieli by na co warto zapolować, (tzn. jaki zegar warto mieć w swojej kolekcji, co jest niespotykane i unikatowe). Może uda się coś ciekawego znalezć. Ja osobiście to czasami nie wiem co kupuje. Warto by może posłuchać co inni mają do podpowiedzenia. Pozdrawiam R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to może starsi wiedzą koledzy podpowiedzieli by na co warto zapolować, (tzn. jaki zegar warto mieć w swojej kolekcji, co jest niespotykane i unikatowe). Może uda się coś ciekawego znalezć. Ja osobiście to czasami nie wiem co kupuje. Warto by może posłuchać co inni mają do podpowiedzenia. Pozdrawiam R.

 

 

Witam, a co myślisz o roczniakach. Trafiają się modele rzadko spotykane, wręcz unikatowe, produkowane w krótkich seriach. Można czasem trafić na roczniaka wiszącego w drewnianej skrzynce, co prawda niezwykle rzadko trafia się taka okazja - ale jak ktoś bardzo chce to kupi.

Roczniaki, to jedne z nielicznych zegarów które były produkowane z najwyższą starannością i przez najlepiej wykwalifikowanych zegarmistrzów. Poza tym mają wiele zalet, dla przykładu wymienię tylko dwie, są bardzo ciche i długo chodzą po nakręcaniu.

 

Zobacz jak piękny /moim zdaniem/ jest mahoniowy roczniak i na dodatek dość rzadki model z przełomu 1902 i 1903 roku. Oferowany był ostatnio do sprzedaży w UK. Pozdrawiam

 

 

mahotbt.jpg

 

Dodam jeszcze, że zegar został wyprodukowany w Świebodzicach w fabryce Gustava Beckera.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co myślisz o roczniakach.

 

Tak roczniaki to jest TO.

Dodatkowa zaleta - dosc oczywista jest to, ze dlugo chodza. Dla kogos kto czesto wyjezdza i na dlugo - wracajac do domu cos przynajmniej chodzi!:(

Mozna zaczac od tanszych z lat 50-60 tych, rozebrac, poustawiac, zrozumiec i wtedy hop w kierunku np wyzej wymienionego przez Dziadka.

 

Kolekcja ewoluuje wraz z kolekcjonerem. Na poczatku lapiesz sie wszystkiego co tyka - co jest tez dobre bo nabierasz doswiadczenia w praktyce - a pozniej ......co tylko zainteresuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje kolegom za odpowiedzi. Jak to powiedzieć warto by mieć coś takiego w kolekcji,(sam mechanizm robi wrażenie). Jednak problem jest w tym iż wiele oferowanych zegarów np. na allegro nie jest w stanie oryginalnym. Ludzie kantują szczególnie takich któży nie mogą podeprzeć się odpowiednią wiedzą. Sam staram się kupować w miejscach które znam. Ja lubie kiedy mogę zakupić zegar podniszczony i nie odnawiany. Sam z resztą nie podejmował bym się renowacji. Samodzielnie jedynie staram się zabezpieczać moje zegary przed drewnojadami. Wracając do kolegi Dziadka to jeśli możesz przedstaw więcej propozycji. Za dwa tygodnie wybieram się po odbiór zamówionych przeze mnie starych obrazów to może trafię coś niezwykłego,(wszystko rozbija się o kaskę niestety!-ale czasami można mieć farcik :( ). Mam znajomych którzy posiadają podobne zegary w domu, jeśli pozwolą to zrobie zdjęcia. Jednak to ludzie dość zamożni i to co tam mają chyba nie jest na moją kieszeń. Pozdrawiam.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów w temacie werku Carl Werner

post-33939-0-99347600-1358622231.jpg

 

sygnatura "ta pierwsza" z lat 1887 - 98, a werk nie ma numeru. Spotkaliście się z taką praktyką u tego wytwórcy?

 

dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie lakoniczne i taka odpowiedź :)

 

dopytam: czy to oznacza produkcję z końca tego okresu? Czy w ogóle ma jakieś znaczenie w ustaleniu oryginalności (chyba tej marki nikt nie podrabia?) Mocowanie mostka już w dwóch punktach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję raz jeszcze :)

 

czy Waszym zdaniem sama sygnatura, bez wybitego numeru jest wystarczająca, aby uznać ten werk za wyprodukowany w okresie 1887 - 98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawohl !

 

 

 

 

 

 

Tak wygląda ogłoszenie z 1.12.1898 r., zamieszczone w Allgemeines Journal der Uhrmacherkunst. Producent deklaruje, że nowe sygnatury zastępują poprzednią. O ile można wierzyć w jakiekolwiek ogłoszenia producentów ;)

 

post-6402-0-11161200-1358717883_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki tarant, nie mogłem nigdzie znaleźć tego w formie dokumentu.

Tu wszystko klarownie "czarne na białym".

Jeszcze raz dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kwadransowy zegar stojący w stylu typowej secesji Carla Wernera sygnowany logiem pierwszym z lewej, takim jak widać na skanie zamieszczonym przez taranta. Werk posiada tylko sygnaturę i także nie ma wybitego numeru. I tu mała ciekawostka. Napędem zegara są sprężyny, a nie obciążniki. Długość wahadła 90 cm. Średnica tarczy 26 cm. Rezerwa chodu 10 dni. I tu mam pytanie: skoro synowie Wernera wprowadzili nową sygnaturę 01.12 1898, wynika z tego, że mój zegar został wyprodukowany przed tą datą. A może po tej dacie firma sygnowała też swoje wyroby starymi sygnaturami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo pierwsze po lewej (na dole) to właśnie jedno z 2 nowych. Jeśli zaś chodzi Ci o to u góry - to w 1898 roku secesja (Jugendstil) już istniała - więc też nie ma problemu. Tak czy inaczej secesja niczego tu nie wyklucza ani nie wymusza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne (źle zinterpretowałem zeskanowane ogłoszenie). Z tego wynika, że mój zegar powstał między 1898 - 1913 r., kiedy to po wielkim pożarze fabryki Wernera w 1912 rok później kupił go Kienzle. Tarant - dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów w temacie werku Carl Werner

post-33939-0-99347600-1358622231.jpg

 

sygnatura "ta pierwsza" z lat 1887 - 98, a werk nie ma numeru. Spotkaliście się z taką praktyką u tego wytwórcy?

 

dzięki za odpowiedź.

 

Wszedłem w posiadanie zegara, o który tutaj pytałem.

Chciałbym jeszcze dopytac - co oznaczają numery (17 i 21) wybite na przedniej płycie i czy wedłyg Was kształt skrzyni pasuje do werku, czy może byc oryginalna? czy ewentualnie nawiązuje kształtem do oryginału?

zdjęcia niestety z telefonu.

post-33939-0-21791500-1360082345_thumb.jpgpost-33939-0-26179500-1360082366_thumb.jpg

 

dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama skrzynia na pewno oryginalna i pasuje do werku, tylko sterczyny i korona jakies trochę dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie Wernera z jak najniższym numerem na tej "pierwszej' sygnaturze z 1.02.1887

Posiadam Wernera z nr 132842 jak cie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich interesuje! Pokaż proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to pikus, trafil sie tez chodzik o nr 1232 oraz Junghans w skrzyni Concordii i Becker zwykly.Jutro odbieram innego chodzika tak jak obiecalem.Dzis rano przyjechalem na Jutlandie a tu takie prezenty ...czekaly.Zdjecia mam tylko jak zawsze nie moge tu wgrac,Moze ktos pomoze przez priv na maila wysle a ten ktos je wstawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.