Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Renowacja tarczy Longines i inne pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z klubowiczów może polecić miejsce gdzie mógłbym odnowić pewnie i dobrze tą tarczę w Warszawie,pewnie bym jej nie ruszał ale co kilka lat odpadają kolejne kawałki farby z cyferek.Następne pytanie dotyczy rocznika z numerków mechanizmu wnioskuję że 45-46 sprawdzałem ze stronki która była podawana na forum.Kolejny problem to koperta z polerowaniem sobie poradzę ale pozostaje wymiana szkiełka ok.15-20 lat temu 3 specjalistów nie chciało podjąć się tej operacji-mówili że nie mogą wyjąć starego-moje pytanie czy znajdzie się po wyjęciu identyczne koniecznie mineralne.Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.Niestety moje zasoby gotówki są ograniczone do 300zł. na dzień dzisiejszy chyba że sprzeda się Tissot w innym dziale :) Szkiełko jest wypolerowane ale pęknięte w 3 miejscach czego nie widać na foto.

post-2678-0-13815300-1330521409.jpg

post-2678-0-66465500-1330521410.jpg

post-2678-0-35664100-1330521412.jpg

post-2678-0-77324200-1330521413.jpg

post-2678-0-99713100-1330521415.jpg


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Głowaccy na Złotej, ale jak dla mnie tarcza jest super i chyba lepiej zostawić lub dobrze sprzedać zanim cała farba nie odpadnie :wink: .W takim stanie zegarek jest troche wart (sam bym kupił) :) , po odnowie nie będzie miał tego charakteru, tarczę czarną z białym zrobią z pewnością za około 130-150 złotych może mniej ale farby fosforyzujacej nikta tak nie nałoży a zresztą będzie jasno zielona zupełnie nie pasująca do tego zegarka, chyba, że mają ciemno-żółtą chociaż z taką się nie spotkałem w odnawianych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko Głowaccy na Złotej, ale jak dla mnie tarcza jest super i chyba lepiej zostawić lub dobrze sprzedać zanim cała farba nie odpadnie :wink: .W takim stanie zegarek jest troche wart (sam bym kupił) :) , po odnowie nie będzie miał tego charakteru, tarczę czarną z białym zrobią z pewnością za około 130-150 złotych może mniej ale farby fosforyzujacej nikta tak nie nałoży a zresztą będzie jasno zielona zupełnie nie pasująca do tego zegarka, chyba, że mają ciemno-żółtą chociaż z taką się nie spotkałem w odnawianych zegarkach.

Niestety nie jest na sprzedaż sprawa jest skomplikowana gdyż chciałem nosić go na codzień ale w tym celu powinienem zacząć od szkiełka na uszczelnieniu osi koronki zakończyć wcześniej był używany codziennie przez ok.35 lat przez ojca i jego stan jest tego wyrazem ,ostatnie 20 lat spędził odpoczywając u mnie w szufladzie przez ten czas był niestety tylko raz czyszczony,zastanawiam się czy wogóle jest sens używać go na codzień,pierwotnie był wodoszczelny ale teraz musiałby przejść kilka zmian które bezpowrotnie zniszczą jego orginalność,czy jest sens jestem w rozterce jeśli o to chodzi.Co do farby fosforyzującej wydaje mi się że orginalnie była zielona ale pewności nie mam,a tu jej barwa zmieniła się chyba ze starości.Jeszcze wcześniej nosił go mój dziadek ale czy go dostał w 1943 czy 1946 zdania są podzielone,stąd pytanie o rocznik.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek typowo kolekcjonerski, lepiej trzymać i podziwić czasem założyć w towarzystwie które doceni to cudo. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek typowo kolekcjonerski, lepiej trzymać i podziwić czasem założyć w towarzystwie które doceni to cudo. :wink:

Niestety moi znajomi noszą Timexy, Seiko, i inne tego typu wspaniałe zegaki, nawet na mojego Candino patrzą podejrzliwie :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tkrzysztof

Witam.... nie chcę zakładać nowego tematu więc jeśli można zapytać to proszę o odpowiedż...jaka jest trwałość zegarków po kompletmej renowacji tarczy i koperty?

Na allegro są piękne atlantici i delbany,wyglądają jak ze sklepu tylko jak z tą trwałością ?

Noszę się z zamiarem kupna takiego zegarka ale trochę się waham.

Doradżcie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.... nie chcę zakładać nowego tematu więc jeśli można zapytać to proszę o odpowiedż...jaka jest trwałość zegarków po kompletmej renowacji tarczy i koperty?

Na allegro są piękne atlantici i delbany,wyglądają jak ze sklepu tylko jak z tą trwałością ?

Noszę się z zamiarem kupna takiego zegarka ale trochę się waham.

Doradżcie. pozdrawiam

Względem mojego zapytania przeglądałem wiele wątków i opinie innych ludzi.

Mogę jedno stwierdzić odnawiane zegarki między innymi Atlantic są napewno ,jeśli profesjonalnie zrobione czasami bardziej trwałe od orginału.Tutaj chodzi głownie o fakt że to są nowe tarcze od podstaw zrobione na nowo mechanizmy wyczyszczone ,często polerowane ,koperty też polerowane albo chromowane itp., jednym słowem zegarki piękne ale z orginalnością nie mają nic wspólnego ,tak jak obraz namalowany na nowo.Dzisiejsze techniki pozwalają odrestaurować zegarek czasami zrobić niektóre detale lepiej niż były w nowym tylko czy to to samo :wink: .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.