Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Submariner (zielony) vs GMT Master II

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy, zdecydowałem się ostatecznie na rolka, i chciałbym sobie go w tym tyg. zakupić, tylko nie mogę sie zdecydować którego - obydwa mi się szalenie podobają. Pomóżcie prosze mi wybrać, będę niezmiernie wdzięczny. Bardzo dziekuję za pomoc, pozdrawiam.

 

GMT Master II :

 

 

Submariner 116610LV :

 

 

Przykładowe zdjęcia :

 

0273a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

587010173544a110a45dz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rolexsubmariner116610lv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

gmtiicss.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rolex116610lvb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rolexgmtmasterii1167102.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rolexsubmariner116610lv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rolexgmt2wallpaper2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010100medium.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rolexgmt2wallpaper5.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie cierpię Submarinera to wybór prosty....GMT ....jeden z najmniej brzydkich Rolków ;)

 

Zieleń rolexowa kojarzy mi się z wystrojem wnętrz hacjend ruskich oligarchów.

 

A czemu nie nowy Explorer II ...o którym mogę nawet powiedzieć że jest ładny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosuję na nieśmiertelną/ oryginalną zieleń "rolexową"- fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu nie nowy Explorer II ??

Powód może i błachy, ale wole cermiczny bezel ;)

 

Poza tym, te dwa o których mowa w tej ankiecie mi sie bardziej podobają od nowych Explorerów.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dwóch zdań GMT-Master...funkcjonalny, światny...

 

zielony Sub mi nie podchodzi, jeśli już, to czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, właśnie czytałem Twoją recenzje - dzięki ;)

 

Dla zainteresowanych :

 

http://chronos24.pl/rolex-gmt-master-ii/


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód może i błachy, ale wole cermiczny bezel ;)

 

Poza tym, te dwa o których mowa w tej ankiecie mi sie bardziej podobają od nowych Explorerów.

 

Bluźnisz...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczyłaby zieleń na wskazówce GMT ;), plus za bazel, który po prostu bardziej mi nie podoba.

Głos na GMT :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał tak z ciekawości gdyby była wersja bez logo Rolexa....na tym samym mechanizmie identyczny zegarek za połowę ceny...powiedzmy taka wersja pure robiona przez Rolexa dla ludzi chcących zachować dyskrecję, wziął byś ?? ;)

Pytam bez złośliwości żeby nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem glos na "zielonego" bo brac czarnego Rolexa to jak kupic zielone Ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód może i błachy, ale wole cermiczny bezel ;)

 

 

Tylko wiesz o tym, że ten ciemny ceramiczny bezel optycznie pomniejsza i tak mały zegarek.

Explorer II wydawał mi się dla Ciebie idealnym wyborem nie dość, że naturalnie jest większy bo ma 42mm to jeszcze bezel ze stali powoduje, że wydaje się jeszcze większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał tak z ciekawości gdyby była wersja bez logo Rolexa....na tym samym mechanizmie identyczny zegarek za połowę ceny...powiedzmy taka wersja pure robiona przez Rolexa dla ludzi chcących zachować dyskrecję, wziął byś ?? :)

Pytam bez złośliwości żeby nie było.

To ciekawe pytanie, ale pozwól prosze, że pozostawie to bez odpowiedzi :)

 

Inna sprawa, że jak wiesz przez ost. dwa, może trzy miesiące, szukałem idealnego dla mnie zegarka, i już zmęczony tym wszystkim stwierdziłem, że jednak najbardziej mi odpowiada któryś z tych dwóch zegarków. Bardzo pasują te zegarki do takiego buraka jak ja ;) - mają w sobie jakąś magie przyciągania, nie potrafie tego racjonalnie wytłumaczyć. Fakt, są kontrowersyjne, jedni je kochają, inni nienawidzą, ja uważam, że kolekcja bez rolka to nie kolekcja, od małego chciałem mieć rolka, więc dlaczego miałbym sobie nie kupić? Mimo, że przez to forum, przez jakiś czas odstawiłem te zegarki na bok.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz o tym, że ten ciemny ceramiczny bezel optycznie pomniejsza i tak mały zegarek.

Explorer II wydawał mi się dla Ciebie idealnym wyborem nie dość, że naturalnie jest większy bo ma 42mm to jeszcze bezel ze stali powoduje, że wydaje się jeszcze większy.

Tak, wiem ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weź GMT to w zasadzie designersko to samo co Sub...ale mniej oklepany i ciekawszy.

Bardzo dobrze wyplątałeś się z mojego pytania ;) . Zdradzę tylko że chciałem wyczuć czy kupujesz ten zegarek bo rzeczywiście Ci się podoba design czy dlatego że to Rolex :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki mi się od zawsze podobały, zresztą nie raz o tym pisałem, tylko nigdy nie miałem odwagi jakiegoś kupić, bo głupi sobie myślałem - "cholera, a może wstyd mieć rolexa, bo zaraz powiedzą Ci co mnie nie znają, że burak jestem" ;)

Teraz już dojrzałem do tych zegarków i zupełnie inaczej na to wszystko spoglądam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Bazylei bylem w sklepie Rolka i miałem okazję pooglądać i przymierzyć parę modeli - zielony w realu wygląda świetnie (choć mógłby być deko większy) i zdecydownie bardziej przyciąga wzrok:)

 

pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki mi się od zawsze podobały, zresztą nie raz o tym pisałem, tylko nigdy nie miałem odwagi jakiegoś kupić, bo głupi sobie myślałem - "cholera, a może wstyd mieć rolexa, bo zaraz powiedzą Ci co mnie nie znają, że burak jestem" ;)

Teraz już dojrzałem do tych zegarków i zupełnie inaczej na to wszystko spoglądam.

 

Nie nie nie....tu nie chodzi o to że to zegarki dla buraków....absolutnie nie. Chodzi o to że są synonimem bogactwa a przez to kupują je znacznie częściej niż inne zegarki osoby które robią to mało świadomie...kupują bo: 1. nie znają niczego lepszego 2. Bo Rolex to Rolex...jestem bogaty stać mnie muszę to podkreślić! ....natomiast w dalszej kolejności stoją czynniki takie jak mechanizm, historia czy design.

No i sprawa podróbek, dla wielu osób jak powiesz że masz bardzo drogi zegarek Audemars Piquet to Ci uwiężą , ale jak powiesz że masz Rolexa to wiele osób odrazu myśli że to na pewno musi być podróba...bo gdzie by tam Rolexa miał oryginalnego......Nie wiedzą że AP jest dużo droższy :)...z tym nie wygrasz....to już jest wkute w podświadomość społeczną i to globalnie.

 

Kumasz o co kaman? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcomartin, nie obraź się, ale rzeczy o których piszesz były już wałkowane niejednokrotnie w różnych wątkach.

Tutaj mamy wątek z ankietą, dotyczący wyboru zegarka, i moim zdaniem powinniśmy się skupić na ocenie zegarków, a nie na ocenie osoby Carlita. Mogą Ci się Rolexy podobać, nie podobać... możesz jechać po Rolexie jak po burej suce.. ale Carlitowi daj już spokój.

To nie jest tak, że ja Ci odmawiam wolności słowa, ale po prostu robi się strasznie nieelegancko, kiedy zaczynamy się zastanawiać czy Carlito kupuje Rolexa, bo jest bogatym burakiem, czy może z innego powodu...

Dajmy już spokój Carlitowi. Kupuje z jakichś swoich powodów, i nam wara od tego. Krytykujmy, albo chwalmy samego Rolexa. Peace ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcomartin, nie obraź się, ale rzeczy o których piszesz były już wałkowane niejednokrotnie w różnych wątkach.

Tutaj mamy wątek z ankietą, dotyczący wyboru zegarka, i moim zdaniem powinniśmy się skupić na ocenie zegarków, a nie na ocenie osoby Carlita. Mogą Ci się Rolexy podobać, nie podobać... możesz jechać po Rolexie jak po burej suce.. ale Carlitowi daj już spokój.

To nie jest tak, że ja Ci odmawiam wolności słowa, ale po prostu robi się strasznie nieelegancko, kiedy zaczynamy się zastanawiać czy Carlito kupuje Rolexa, bo jest bogatym burakiem, czy może z innego powodu...

Dajmy już spokój Carlitowi. Kupuje z jakichś swoich powodów, i nam wara od tego. Krytykujmy, albo chwalmy samego Rolexa. Peace :)

 

Ale czy ja piję do Michała ? znamy się bardzo dobrze nie tylko z pisania na forum co nie Michał ? ;)...i po prostu sobie gadamy :) . Ocenę zegarków także zostawiłem jednoznaczną. Wybrałbym GMT.

Dodam jeszcze że zielony sub jest ciekawszy niż czarny mimo że bardziej pretensjonalny.

Michał kupuje ten zegarek ŚWIADOMIE ! i o tym wiemy wszyscy....nie zalicza się na pewno do buraków którzy myślą na skróty....ale nosząc Rolka na pewno nie raz spotka się ze skrótowym myśleniem innych o ich właścicielach :)...i o tym gadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak czysto praktycznie patrząc. Wodoszczelności Suba Michał pewnie nigdy nie wykorzysta natomiast GMT może jemu akurat się kilka razy w życiu przydać....jak będzie podróżował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie, Marcin nie miał na myśli nic złego, to nie tak - wszystko jest w porządku :)

 

Co do tego czy kumam...

 

Kumam, kumam. Nie od wczoraj siedze w zegarkach, wiem jakie opinie są na temat Roleksów. Kupuje ten zegarek dla siebie, nie dla innych, i nie obchodzą mnie takie opinie - przestałem się tym przejmować. Miło mi natomiast będzie, jak ktoś powie, że ładny mam zegarek, a nie coś w stylu "ale masz ROLEKSA" ;)

 

Wróćmy prosze jednak do mojego dylematu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał tak z ciekawości gdyby była wersja bez logo Rolexa....na tym samym mechanizmie identyczny zegarek za połowę ceny...powiedzmy taka wersja pure robiona przez Rolexa dla ludzi chcących zachować dyskrecję, wziął byś ?? ;)

Pytam bez złośliwości żeby nie było.

jeśli mogę odpowiedzieć i ja - nie, zdecydowanie nie kupił bym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał kupuje ten zegarek ŚWIADOMIE ! i o tym wiemy wszyscy....nie zalicza się na pewno do buraków którzy myślą na skróty....ale nosząc Rolka na pewno nie raz spotka się ze skrótowym myśleniem innych o ich właścicielach :)...i o tym gadamy.

No właśnie kwintesencją ŚWIADOMEGO wyboru, jest to że się olewa "skrótowe myślenie" innych :)

Ja np ŚWIADOMIE nie wybrałbym ani jednego, ani drugiego z dwóch zaproponowanych zegarków ;) Ale jednocześnie moja ŚWIADOMOŚĆ nie pozwala mi "skrótowo myśleć" o osobie Autora tematu :)

I to jest najważniejsze, a nie to co jakieś tam hipotetyczne gromady buraków będą myśleć o innym hipotetycznym buraku.. zostawmy buraki, niech sobie kwitną na swoim polu buraczanym :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT Master.

GMT to przydatna czasem funkcjonalność a ten model nie daje tak po oczach.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.