Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Submariner (zielony) vs GMT Master II

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to ma być ten wymarzony Rolex, to uważam, że nie może być zbyt oryginalny (czyli cały zielony), lecz klasyczny (czarny). W czarnym wystarczająco wyraźnym, a jednocześnie gustownym akcentem jest zielona wskazówka i zielony napis. Cały zielony... no nie powiem, że jest odpustowy, ale jest za mało uniwersalny. To nie ma być jakiś tam kolejny zegarek, więc nie może być zielony na zasadzie: bo zielonego jeszcze nie mam. Rolex musi być klasyczny, a ekstrawagancja może występować w innych zegarkach.

Z tych dwóch zdecydowany głos na GMT Master II ;)

A tak w ogóle wybrałbym innego Rolexa.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mogę się na żadnego zdecydować, to biorę wszystkie za i przeciw ;)

 

Kup oba i nie będziesz miał rozterek :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem młodej, odpowiedz brzmiała : "bierz czarnego, bo zielonego Ci zabiore"

 

Tomek, dlaczego uważasz, że zielony może mi się szybciej znudzić?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał bardzo chciałbym Ci pomóc, ale nie "dorosłem do Rolexa" wstyd się przyznać,ale ciężko mi odróżnić poszczególne rodzaje Rolexa.

Głosowałem na zielonego, z dwóch powodów, po pierwsze lubię zielony kolor a ten odcień mi się podoba, a dwa niejako lubię iść pod prąd. (wydaję mi się że Rolex mało komu kojarzy się z zielonym kolorem)

 

Pozdrawiam


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są piękne ale jak możesz tylko jeden to

 

GMT ponieważ

- funkcjonalniejszy

- mniej kontrowersyjny kolor

-więcej zastosowań

- bardziej klasyczny = mniej się znudzi

- chyba łatwiejszy przy odsprzedaży

 

minusy

- zielony ma lepsze zapiecie ( regulacja)

- w zielonym pięknie mieni się tarcza ( od czarnego po zielony )

 

chyba jednak GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe Darku, bo sam masz przecież zielonego. Nie wiedziałem, że mają inne zapięcia, dzięki za info.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dlaczego uważasz, że zielony może mi się szybciej znudzić?

 

Tak to już bywa niestety, że rzeczy w pewnym sensie ekstrawaganckie w formie, czy kolorze(tak jak w przypadku tego akurat zielonego Suba) nudzą się szybciej, niż tak zwana ponad czasowa klasyka... ;) Choć nie mówię kategorycznie, że akurat tak będzie w przypadku Twojego zielonego Submarinera.

 

Poza tym współczesne Roleksy nie za bardzo mnie fascynują, jestem za to fanem starych modeli tej marki. Jeżeli już miałbym wybrać jakiegoś nowego Suba, to byłby to czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 - a masz w ogóle w kolekcji zegarek z GMT, bo diverów znajdziesz u siebie na pewno kilka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam - Panerai 320.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby to być jedyny zegarek w kolekcji bez kolekcji, ot taki codzienny na dłużej - wybór byłby bardzo ciężki - ale w Twoim przypadku gdzie budujesz coś naprawdę ciekawego, stawiam na zieleniaka ;) Do tego mając na uwadze rozmiar nadgarstka wcale nie będzie zbyt 'oczojebny', równowaga będzie zachowana, a Rolek ciekawy.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - wyleciało mi z głowy. Mimo to, ja w tym przypadku kierowałbym się funkcjonalnością. A poza tym, ta zielona wskazówka ma swój urok - taki dodatkowy smaczek zamiast dużego smaku i całej zielonej tarczy z bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są piękne ale jak możesz tylko jeden to

 

GMT ponieważ

- funkcjonalniejszy

- mniej kontrowersyjny kolor

-więcej zastosowań

- bardziej klasyczny = mniej się znudzi

- chyba łatwiejszy przy odsprzedaży

 

minusy

- zielony ma lepsze zapiecie ( regulacja)

- w zielonym pięknie mieni się tarcza ( od czarnego po zielony )

 

chyba jednak GMT

 

Darku w zielonym faktycznie jest płynna regulacja - zresztą świetna, ale w gmt masz ok 5mm szybkie przedłużenie(rozpięcie) co też jest doskonałym rozwiązaniem na letni czas.

Tak sie zastanawiam - one maja identyczne koperty?

 

to dobre pytanie ale trzeba zapytać właściciela obu, różnica moze być gmt- 100 WR , sub - 300 WR , korona taka sama ale może różnica wynika tylko z historycznych zaszłości i gmt nie może mieć WR takiego samego co sub, tego nie wiem.

 

EDIT: po namyśle brałbym gmt ! Sub ma numer wewnątrz na godzinie 6 a gmt jeszcze klasycznie między uszami.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony jest bardzo fotogeniczny i to na tyle. Natomiast GMT Master II wydaje mi się bardziej praktyczny, bezpieczny oraz ponadczasowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno u każdego zegarkomaniaka pojawia się w którymś momencie nieodparta chęć zakupu rolexa. Podobno daje się to przeczekać... ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Widziałem obydwa. Wybrałbym wersję zieloną, ale czy ten Rolex nie jest za mały na Twoją rękę ?. Nawet ja przy mniejszym nadgarstku od Twojego miałem wątpliwości co do średnicy koperty. Poza tym, Michał... co z AP ?. Zrezygnowałeś ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na chwile obecną zrezygnowałem z AP, ale jeszcze do niego wrócę - tak myśle. Na dzień dzisiejszy wole w cenie AP kupić sobie dwa zegarki, bo przecież mam na uwadze jeszcze zegarek klubowy, który jak najbardziej mnie interesuje. Co do wielkości, to fakt, są małe, ale to mi się w nich nawet podoba.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak, na chwile obecną zrezygnowałem z AP...

 

Łeeeee :D. To tak jakbyś powiedział, że mogłeś spędzić wieczór z Jessicą Albą, ale na kolację postanowiłeś pójść z Jarkiem Kaczyńskim. Zły wybór ;). No ale skoro wolisz Rolka, to mnie nic do tego. Z zegarkiem klubowym sprawa na razie nie wygląda zbyt fajnie. Okazuje się, że IWC nie poświęci czasu jeżeli każdy z nas nie wyłoży minimum 5000 Euro. Zobaczymy co powie JLC. Wygląda na to, że z kwotą 8000 zł wiele nie zdziałamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Mariusz, że wole rolka, bo jak obydwoje dobrze wiemy taki Rolex Audemarsowi do pięt nie dorasta. Poprostu mam inne plany, ale to już rozmowa nie na temat. Do AP prędzej czy pózniej i tak wrócę.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na zielonego.Podoba mi się ten kolor i jest

o wiele ładniejszy od GMT.Kurcze,chciałbym mieć taki dylemat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Uzależniłbym wybór od przeznaczenia.

Oba Rolexy są na porównywalnym poziomie, odmienne cechy każdego z nich zostały wyeksponowane.

Jeśli więc zegarek miałby być codzienny to zdecydowanie GMT Master: bardziej uniwersalny styl pasujący do większej ilości strojów z uwagi na czarną tarczę, funkcjonalny w podróży (sam sobie również odpowiedz na ile używasz GMT w PAMie).

Jeśli natomiast zegarek ma mieć przeznaczenie weekendowo wakacyjne (lub gablotowe) to Submariner.

 

Osobiście wybrałbym "zielono mi" bo to nietuzinkowa wersja ikony Rolexowej ;)

Z jednej strony klasyka od wielu lat w niezmienionej niemal formie z drugiej zielony powiew świeżości.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze zdjęcia, które znalazłem w sieci :

 

c9a7630c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

eb53d0fb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

fbe900d9.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze zdjęcia, które znalazłem w sieci :

 

...potwierdziłeś- zielony. czarny nudny jak festiwal eurowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych zdjęć odpowiedź jest nadzwyczaj prosta - trzeba kupić dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, szczerze mówiąc trochę Ci współczuję. Cokolwiek nie kupisz, zawsze będziesz sobie pluł w brodę, że mogłeś wziąć ten drugi. To jest przerażające ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.