Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

esensja

Co to za mechanizm YM92, VX43?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam pytanie odnośnie producenta mechanizmów w zegarkach omax na stronie: http://www.omaxwatches.com/ COLLECTION/CHRONOGRAPH - widnieje tam oznaczenie YM92, a w stalówkach: VX43.

Googlując przy jednych pisze, że producentam jest to producent S.EPSON a czasami HATTORI. Wybaczcie moje lamerstwo w temacie ale bardzo chciałbym wiedzieć kto jest faktycznie producentem tych mechanizmów i z jakiego kraju - może ktoś tu jest bardziej zorientowany w tym temacie.

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja znalazłem że Epson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten EPSON ma coś wspólnego z SEIKO? Bo widziałem już kilka razy oznaczenie EPSON-SEIKO.... Czy to zupełnie inna fabryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy VX43 i YM92 montuje Lorus i Pulsar w swoich kwarcowych zegarkach, czyli Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten EPSON ma coś wspólnego z SEIKO?

Tak. Epson należy do grupy Seiko. Nawet nie jest brandem przejętym, tylko od samego początku, wiele lat temu (gdzieś w latach 40-ych) powstał jako podwykonawca podzespołów dla Seiko. I tak jest do dzisiaj. Przy czym faktycznie, jeśli Seiko Group produkuje inny sprzęt niż zegarki np sprzęt drukarski, to wizerunkowo nie chce tego mieszać, i sprzedaje go pod brandem Epson.. dlatego może być wrażenie, że jest to niezależna firma.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.