Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cat.came.back

Diver do pływania w czasie pracy przy biurku

Pojedynek diver`ów klasy kompakt  

104 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od dłuższego czasu poszukuję divera, który sprawdzi się w roli zegarka EDC. By nie przesadzać z kosztami zdecydowałem się na pułap 1 tysiąca złotych, ale to wszystko jest płynne, więc w zestawieniu są zegarki tańsze. A, oprócz ceny inny wymóg 22mm w uszach, by raz kiedyś pozakładać jakieś pachy, czy gumki.

 

W niebieskim narożniku: Seiko SKX007j - znany i lubiany, ja sam nie jestem do niego do końca przekonany. Podoba mi się w nim oldschool`owy klimat.

 

seiko_skx007j_01a.jpg

 

W czerwonym narożniku: Orient Ray - nowy i nieznany, bardzo mi się podoba. Podobał mi się również Mako (na zdjęciach), po obejrzeniu na żywo stwierdziłem, że nie jest już taki fajny. I to mnie martwi, martwi mnie również fakt, że ten zegarek wygląda trochę za "miękko", jeżeli mogę się tak wyrazić. Z jakością wykonania nie wiadomo, ale po zdjęciach możliwe, że jest lepiej od 007.

 

515050d1316141070-review-new-orient-ray-em65008b-black-aka-new-mako-dsc00349-medium-.jpg

 

Który byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał Seiko,ma świetną kopertę i prawdopodobnie przeżyje wiele innych zegarków..

 

Orient też fajny ,ale Seiko IMO wygrywa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys nie podobal mi sie ten seiko teraz powoli prezkonuje sie do niego natomiast po obejrzeniu kilku orientow zdecydowanie wybralbym seiko zwlaszcza ze jest bardziej oryginalne.


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łaaatwe :)

 

 

img3714l.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko mozna tez chyba latwiej modowac? (mam na mysli dostepnosc czesci) Wiec jesli Ci sie znudzi ... :)


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

SEIKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko oczywiście.

A jak Orient to Big Mako.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...z tych dwóch - seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz watpliwosci?:)


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak inni - tylko Seiko. Bo ma to "cos", orient jest jakis taki nijaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyrównany pojedynek - idą łeb w łeb :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyrównany pojedynek - idą łeb w łeb :D

 

 

 

 

No co ty. Seiko delikatnie wysunął się na prowadzenie :P


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo jeszcze pare minut temu było po równo :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko vs orient to jak walka Kliczki z Adamkiem... Nie ma innej opcji - S E I K O


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może narażę się kolegom i pójdę pod prąd, ale co mi tam.

 

SEIKO.

 

Bardziej charakterny, ciekawsze wskazówki, kształt koperty, koronka na czwartej, ponadczasowy diver. Orient za bardzo - jak na mój gust - poprawny i za bardzo przypomina Mako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo ciekawiej, wyniki sa sfalszowane :)

Jeden glos na Orienta to moj missclick :P

 

Edit: juz poprawilem :D


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że taki będzie wynik. Po obcowaniu z Monsterami (OM, BM) jestem pewien, że 007 będzie co najmniej przyzwoitym zegarkiem. Wiadomo, że za te pieniądze nie ma co oczekiwać cudów, ale nie o to przecież w tego typu zegarkach chodzi. To ma być tool watch i tyle.

 

Konkludując: zero-zero-siedem jest fajne i dlatego je zakupię. Nie ukrywam, że ten Orient też mnie korci, ale - odróżnieniu od produktów Seiko - inne modele zegarków tego producenta jakoś mnie do niego zniechęcają.

 

Nawiasem, ciekaw jestem wyników w sytuacji, gdyby ankieta nie była publiczna... :)

 

 

Tak czy siak wszystkim głosującym dziękuję, a temat do zamknięcia. Ruszam na łowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.