Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe zegarki, mialem jeszcze okazje divera przymierzyc i type 8 (ich entry lvl) ale juz nie robiłem zdjec

 

IMG_20220716_121009.jpg

IMG_20220716_120751.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jan napisał(-a):

Ciekawe zegarki, mialem jeszcze okazje divera przymierzyc i type 8 (ich entry lvl) ale juz nie robiłem zdjec

 

I pomyśleć, że to wszystko na poczcieej ecie chodzi 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik zgadza sie, a ceny zaczynają się od 13k CHF ale nie można im odmówić pomysłu i technologii. MB&F też używa ety :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa do centrum na moment. 
 

Ciekawostka: dowiedziałem się, że we Włoszech sankcje obejmują także przedmioty luksusowe: sklepy mają zakaz sprzedaży Rosjanom (czy faktycznie jest to egzekwowane - nie wiem - osoba z którą rozmawiałem mówiła, że ostatnio takich klientów nie ma, a akurat mówi po rosyjsku, więc głównie wcześniej do niej tacy klienci byli kierowani). 
 

Kolejna ciekawostka: chińskich klientów jest obecnie o wiele mniej; z zagranicznych dominują Amerykanie i Arabowie z Zatoki Perskiej. Ci drudzy obecnie kupują masowo wszystko co drogie i luksusowe.

 

Lange idzie w stronę osobnych butików; w Mediolanie będzie wydzielony butik, z tym że sprzedaż pozostanie w ramach grupy Pisa Orolegia. Odnośnie dostępności Lange: bida z nędzą, na sprzedaż trzy Saksonie i to wszystko. Zapisy na Lange coraz trudniejsze, na droższe modele można być wpisanym na listę jeśli wcześniej było się klientem sklepu i sporo u nich kupiło. 

 

W Rolexie preferują wizyty po uprzednim umówieniu się telefonicznie, więc ich zignorowałem, pomimo tego że mają ładnie odnowiony i dopiero co otwarty salon. Witryna pełna najpopularniejszych modeli z plakietkami „ekspozycja”.

28C0AE7D-3BBE-4CF6-A32C-6997DF8B4412.jpeg

68EBEE25-EAAF-4A68-A873-90F940CAF184.jpeg

43A51614-9E6F-459F-B4C2-CFB3CECB463A.jpeg

141B6D17-374E-4761-AA17-31EE1C52061C.jpeg

09BCE5E5-832E-4F0E-BA68-60D96DE06246.jpeg

3EDF27ED-B916-4985-8B99-1CC954A0B196.jpeg

07C87EC1-E647-4D6E-AFC2-473B5DC1F418.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły kontrast między pięknym i eleganckim Lange, a tymi obrzydliwymi robakami.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Jubitomie w Galerii Mokotów przymierzyć zarezerwowanego Longines HydroConquest Chronograph. Zegarek ładny, acz dla mnie zwyczajnie za gruby i źle układający się na ręku. Ale nie w tym rzecz.

 

Muszę przyznać, że jestem absolutnie zszokowany poziomem obsługi. Pani ekspedientka traktowała mnie od początku jakbym przyszedł zamówiony zegarek ukraść. Była nieuprzejma i opryskliwa. Przyszedłem kupić zegarek za wiele tysięcy złotych, a już po 2 minutach przymierzania zegarka usłyszałem "decyzja tak czy nie?". Kupując majtki za 19,90, nie spodziewałbym się takiego traktowania. Nadmienię, że w sklepie nie było dzikich tłumów, czekających na obsługę. Nie, byłem tam ja sam i dwójka pracowników salonu. Rozumiem, że można mieć gorszy dzień, być nie w sosie, ale człowiek z minimalnym poziomem intelektu wtedy po prostu stara się nie mówić nic albo jak najmniej. Pani jednak z satysfakcją pozwalała sobie na kąśliwe i zbyteczne uwagi. Przy minimalnym poziomie zaangażowania i dobrej energii wyszedłbym z salonu z zegarkiem. Wyszedłem z niesmakiem.

 

Dodam tylko, że miesiąc temu kupowałem w tym samym salonie u innej sprzedawczyni Tissota PRX i obsługa była 10/10. Niewiarygodne, że w 2022 takie rzeczy się dzieją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze przymiarki. PO chodzi za mna już od kilku lat, jednak tylko wirtualnie, na żywo czar pryska. Natomiast AT zrobiła ogromne wrażenie, ciekaw jestem jak z dopasowaniem bransolety, jed nak brak mikroregulacji mógłby być problematyczny. IMG_5912.thumb.JPG.fcd088b61b2dbcebfcc11ef2796bf0f7.JPG

IMG_5911.JPG


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez rewelacji ale przymiarka musiała być  😎

 

20220808_133212.jpg

20220808_133413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w NoblePlace, żeby popatrzeć na nowe GSy. 
Podsumowując - w Galmoku najładniejsze były dziewczyny.


co do reszty: 

GMT 237 - za bardzo blingbling, dużo polerowanych blaszek

GS diver w tytanie - z litości nie robiłem zdjęć, przyłożyłem do mojego SBDX023 i GS wyglądał jak plastik, nie zamieniłbym za dopłatą w moją stronę.
SBGK009 - niby ok, ale szara tarcza strasznie zlewa się ze wskazówkami.

Najładniejszy z całej ferajny był klasyczny już SBGM221, ale przez grubość vs rozmiar koperty wygląda jak Benny Kuleczka.

Ogólnie smutek, więc wyszedłem na korytarz popatrzeć na dziewczyny. 

 

3A0F6DEE-06B3-4B81-AD3D-FF1B2C9A3678.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze do domu mierzone PADI

 

7EF0DE9F-4F49-4949-A213-5113E7A6E05C.thumb.jpeg.b4c88a013e11051e1e77022b54dcbf9e.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonka mierzyła, 31mm chyba najlepiej leży.

IMG_20220903_192439.jpg

IMG_20220903_192722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Żonka mierzyła, 31mm chyba najlepiej leży.

IMG_20220903_192439.jpg

IMG_20220903_192722.jpg

 

zdecydowanie na takim drobnym nadgarstku 31 mm. 😁 

a gdzie tacy mili? w Katowicach wszystko zarezerwowane nawet pomierzyć nie można 😬 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, SPS napisał(-a):

 

zdecydowanie na takim drobnym nadgarstku 31 mm. 😁 

a gdzie tacy mili? w Katowicach wszystko zarezerwowane nawet pomierzyć nie można 😬 
 

 

Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do udziału we wrześniowym konkursie foto! Wystarczy kliknąć w baner aby przejść do naszego wątku :) 

 

LeG9uHa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

20220909_153428-01.jpeg

Przesadziłeś, jeszcze nie czas…😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2022 o 14:58, sanik napisał(-a):

W prostocie siła. Zjawiskowy jest ten sektorowiec, a nominalnej grubości kompletnie nie widać 👍

IMG_20220521_145542.jpg

IMG_20220521_145321.jpg

co to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PatrykH napisał(-a):

co to za model?

 

pozwolę sobie odpowiedzieć za kolegę :)  

Omega Specialities CK 859 stylizowany na 1939 rok jednak to w pełni współczesna konstrukcja z manualem caliber 8926 . 

Na żywo robi robotę :D 

 

405721568_2022-09-1223_52_07-SpecialitiesCK859-511_12_39_21_99.002_OMEGAOpera.thumb.png.91c81985fcf7230068f84cb8617bee2a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, wracając ze spotkania w szkole syna, odwiedziłem dilera u którego jeszcze nie byłem. Muszę przyznać, że tak miłej, profesjonalnej i rzetelnej obsługi jeszcze w Milano nie miałem, więc żałuję że nie bywałem tam wcześniej. Okazało się, że przymierzyć można wszystko co mają w sklepie, tj. nie tylko egzemplarze które są wystawowymi, ale także te z sejfu, czekające na klientów. Okazało się też, że można przyjść w styczniu i zapisać się na coś i generalnie przyjmują zapisy bez problemu.

 

Obłożyli mnie katalogami, wydawnictwami Rolexa itd., tak więc przypadkowo zaliczyłem fajną wizytę.

 

A Sky-Dweller minimalnie więcej zyskał w moich oczach, choć wciąż to nie jest model który bym kupił (no może z niebieską tarczą).

 

 

D9BB76B8-D818-454D-9606-2AE068C3A566.jpeg

110FFB0E-DE38-47B5-9597-354352C8E34B.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 2 zdjecie 😲 nie mierzyłem nigdy SD ale widzialem wielokrotnie i nigdy nie hyl takim klockiem więc to chyba perspektywa zdjęcia?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jan napisał(-a):

To 2 zdjecie 😲 nie mierzyłem nigdy SD ale widzialem wielokrotnie i nigdy nie hyl takim klockiem więc to chyba perspektywa zdjęcia?

Mały to on nie jest - ostatnio w tym wątku albo Rolexa użytkownik @Andrzej1 wstawiał zdjęcie porównawcze Sky z bodajże DJ41 z oboma tymi zegarkami na nadgarstku i było widać różnicę. Mnie się bardzo podobają rozwiązania techniczne (ustawianie za pomocą bezela kalendarza itp.) w tym modelu, bardzo lubię też wskazania datownika nad indeksami godzinowymi. Jednak dla mnie jest zbyt duży, zbyt ostentacyjny i jednak ten ring z godzinami drugiej strefy czasowej mi się nie podoba.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski który dokładnie ring Ci się nie podoba ?

Dla mnie białe tarcze zawsze królują, po otwarciu list będę próbował powalczyć o białego DJ 41 z gładkim bezelem. W sky rozumiem użyteczność "zębatki", w DJ po prostu mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errata: Toto w środku co pokazuje godziny drugiej strefy.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.