Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Przymiezalem właśnie Tutima Saxon one chrono,  :blink:  :wub:  :wub:  :wub:


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z paryskiego butiku Seiko :)

 

Jeśli ten zegarek tak cudnie wygląda w świetle sklepowym, to ciekawe, co potrafi w dzień:

 

y4h0FE0.jpg

 

Normalnie bardzo delikatnie wyostrzam swoje zdjęcia, ale tutaj się specjalnie nie dało, bo wskazówki od razu dawały artefakty :D.

Brak mi słów, jaki to piękny zegarek. Poza tym ceny niektórych modeli mieli znośne. Nie wiedziałem, że Marinemaster to wydatek rzędu 1950 euro. Sądziłem, że są droższe... ale może faktycznie da się jeszcze taniej ;)

Ten GS spring drive 5900 euro, zaś GS automatic 3900. EDIT - Ponieważ to jednak Paryż, to domyślam się, że pewnie ogólnie da się załatwić nieco taniej.

 

Jak dla mnie to bomba. Trudno opisać uczucie, jakie daje obserwacja wskazówki :)... zwłaszcza w Hi Beat. Do tego sklep bardzo fajny. Żadnego wysokiego klucza, rozmawiałem chyba ze 30 minut z gościem - na wesoło. Widać, że był pozytywnie zakręcony, bo opowiadał coś o detalach mechanizmu (czasami wymiękałem z terminologią), trochę historii, nieco o materiałach itp.

 

Ja tak szczerze powiem, że niewiele jest zegarków, które chciałbym mieć u siebie :P. Owszem, sporo mi się podoba, ale wiele kultowych czasomierzy wcale specjalnie do mnie nie trafia ;).. natomiast seria GS jest dla mnie odkryciem roku :). Będzie na co oszczędzać w nadchodzących latach :D.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3900E za hi-beat ? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Reszta znośnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, raczej za coś na 9S65.

A ten rocznicowy spring drive bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi beat niestety nie. P.S. nie zwróciłem uwagi, ile kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przymierzałem i powiem, że podoba mi się okrutnie ;)

 

iHTxK3.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu ma się nie podobać? Idealna czytelność, świetnie rozmieszczone subtarczki, data tam gdzie trzeba, ładne wskazówki i indeksy, znakomity mechanizm.

Jest tak bezbłędny, że aż trochę nudny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa sama w sobie. Ja ostatnio mierzyłem ten sam model ale w stali. Bajka.

A ten pokazany nie jest w stali?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzałem jakis czas temu i zapadł w pamięć jak rzadko który.

Przymierzałem sie do niebieskiej limitki,ale ten na zdjęciu wyżej  jest klasyką

Tommaso zgadzam sie zTobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdziwiło mnie to "ale" u kolegi @Bartek79


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdziwiło mnie to "ale" u kolegi @Bartek79

Przepraszam, zagalopowałem się :)

Ja mierzyłem referencje 03.2110.400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę tego Grand Seiko z lwem na tarczy. Czy on, tak jak rocznica wskazuje, został wyprodukowany w 2010 r. i od wtedy na półce zalega, czy to jest model ciągle produkowany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, każdego można jeszcze zaskoczyć - zostało zrobionych 300szt.

 

http://www.seikoboutique.fr/montre-Grand-Seiko-SBGA055-serie-limitee-N-129-300-pces,22

 

Pytanie czy kolega nie trafił właśnie do tego samego sklepu ? (47 RUE BONAPARTE)

 

Modeli LE było kilka:

 

http://www.horologycrazy.com/2010/12/grand-seiko-50th-anniversary-watches.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to tym bardziej jestem zdziwiony, że przez tyle lat limitka nie zniknęła ze sklepu. Zaskoczyć bardzo łatwo, GSów całkowicie nie ogarniam, ale tego lwa na tarczy na pewno bym zapamiętał. Ostatnio pierwszy raz na zdjęciach zobaczyłem Hi-Beata SBGH025 z imponującą limitacją, bo tylko do 25 sztuk. Bardzo ciekawy model.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej Zenithów w przymiarce a ja coraz intensywniej o nich myślę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po wczorjszej pezentacji przymiarki Zenitha przez bart69 spać nie mogłem <_< .

 chyba się zdecyduję, tylko mam dylemat z jasną czy ciemną tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie czy kolega nie trafił właśnie do tego samego sklepu ? (47 RUE BONAPARTE)

 

Właśnie tam byłem. Świetny sklep, z bardzo realistycznymi cenami - wiem, że może nie wydają się one atrakcyjne w porównaniu do źródeł, z których zaopatrują się koledzy, ale generalnie w Paryżu wszystko jest mocno zawyżone w stosunku chociażby do butików niemieckich i nawet polskich. Tutaj co prawda nie można było powiedzieć, że jest okazyjnie, ale człowiek wspomniał coś o możliwości rabatu. Tego limitowanego GS brałbym w ciemno, ale na dzień dzisiejszy ni ma diengów :D. Widziałem tam dwie sztuki tego modelu - jeden na wystawie, drugi w gablocie. Na stronie podają 6700 euro, ale cena w sklepie była już niższa - bodajże 5900, ale w tej chwili trudno mi powiedzieć, bo zapadła mi też w pamięć cena "4700", ale może to był inny model. 

 

 

Swoją drogą, nie wiem jakie macie doświadczenia z salonami zegarków. Zwykle jest tak, że drzwi są zamknięte, trzeba zadzwonić dzwonkiem, pan otwiera, wpuszcza, a sprzedawca przynosi modele, siedzi przy nas i rozmawia z nami. Tam drzwi po prostu były otwarte cały czas. Gość przyniósł mi 4 zegarki, a następnie zniknął na zapleczu na 10 minut :D

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrze wiedzieć, że sprawdziłeś takie miejsce. 

Problem w tym, że gdyby nie przypadek i rozmowa z Tobą to ceny na ich stronie już tak nie zachęcają, więc szybko zostaliby skreśleni.

 

A co do pokazanego modelu z medalionem, rzeczywiście dziwne, że uchował się tyle czasu i to w takim wielkim mieście jak Paryż...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dzisiaj OP 512. Ciekawy zegarek ale jeśli chodzi o cenę i relację do wartości, to miałem wrażenie przymierzania zwykłego t-shirta z logiem bardzo znanej marki za którę płacę 80 % ceny końcowej. Dodam, że cena na półce to 30 tys. z groszkami. Przy tej cenie nic tam się nie broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną też chodził Pam 512 od kolegi z forum ale bałem się omówić i przymierzyć bo myślałem że jak go założę go na rękę tak się zakocham że będę musiał kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą, nie wiem jakie macie doświadczenia z salonami zegarków. Zwykle jest tak, że drzwi są zamknięte, trzeba zadzwonić dzwonkiem, pan otwiera, wpuszcza, a sprzedawca przynosi modele, siedzi przy nas i rozmawia z nami. Tam drzwi po prostu były otwarte cały czas. Gość przyniósł mi 4 zegarki, a następnie zniknął na zapleczu na 10 minut :D

...a na zapleczu centrum monitoringu ;) z automatyczna blokadą drzwi i okien. :D  A tak na poważnie to różnie to bywa i szczerze powiedziawszy nie za bardzo wiem od czego to zależy, bo i drzwi zamknięte, nad drzwiami kamera, a w środku nic nadzwyczajnego bywa a i zdarzyło mi się, że drzwi otworem, pełna oferta i "swoboda" przymierzania. Niemcy bardziej dyskretni, Włosi bardziej wylewni, z Paryża nie mam doświadczeń.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.