Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem go kilka razy i co mogę o nim powiedzieć to to, że ma piękną tarczę i fajną kopertę, ogólnie bardzo pozytywne wrażenia, tylko właśnie ten rozmiar... Faktycznie mam spory nadgarstek, bo ok. 20 cm, ale poprostu jakoś ten zegarek mi go przytłaczał :) Zdecydowanie wolałbym nowego portugalczyka Classic :

 

post-27475-0-16894400-1382212496_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classic faktycznie wyglada fajnie i ma 42mm. Muszę przymierzyć. Mierzylem tylko chronograph

post-61776-1382220971,6033_thumb.jpg

 

I ten zupełnie do mnie nie przemawia oraz jest za mały. Classica nie widziałem jeszcze w żadnym sklepie w Wawie. Moze wiecie gdzie można przymierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pomacałem takiego:

 

IW323902e.jpg

 

Jak dla mnie rewelacja. Rozmiar idealny na mniejsze nadgarstki. Leży jak przyklejony. Wykończenie koperty i bransoleta na świetnym poziomie.

Prawda. Tylko za ponad 20 KZł chciałoby się coś więcej niż modyfikowaną ETę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie, ale IWC ma za duże swoje mechanizmy, żeby wpakować je do takiej koperty, a ta koperta jest rewelacyjna wymiarowo. No i jakby tak był za parę k mniej niż 20k, to byłaby już super propozycja.

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie, ale IWC ma za duże swoje mechanizmy, żeby wpakować je do takiej koperty, a ta koperta jest rewelacyjna wymiarowo. No i jakby tak był za parę k mniej niż 20k, to byłaby już super propozycja.

A mogli dać w dwóch rozmiarach inhouse 80110 w 42 mm i ten ... Można w PIlotach to czemu nie w Inżynierach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogli dać w dwóch rozmiarach inhouse 80110 w 42 mm i ten ... Można w PIlotach to czemu nie w Inżynierach?

Bo ten to 40mm ;)

Dla mnie cena mocno zawyżona. W tej cenie można kupić bez problemu Explorera2 Rolka, jak dla mnie o niebo ciekawsza propozycja. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten to 40mm ;)

Dla mnie cena mocno zawyżona. W tej cenie można kupić bez problemu Explorera2 Rolka, jak dla mnie o niebo ciekawsza propozycja. :rolleyes:

Mówiąc" i ten" jako równoległą opcję miałem na myśli właśnie 40 mm z ETą i nadzieją na mniejsze pieniądze za ten zabieg księgowych i marketerów. Niby inhouse jest w AMG ale Jak patrzę na rozmiary i przepych materiałowo- stylistyczny "wyścigowych" Inżynierów to chciałoby się mieć w takiej właśnie prostej kopercie jakiś szlachetny mechanizm.( jak w prekursorze gatunku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc" i ten" jako równoległą opcję miałem na myśli właśnie 40 mm z ETą i nadzieją na mniejsze pieniądze za ten zabieg księgowych i marketerów. Niby inhouse jest w AMG ale Jak patrzę na rozmiary i przepych materiałowo- stylistyczny "wyścigowych" Inżynierów to chciałoby się mieć w takiej właśnie prostej kopercie jakiś szlachetny mechanizm.( jak w prekursorze gatunku )

Pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Tylko za ponad 20 KZł chciałoby się coś więcej niż modyfikowaną ETę

  

 

mozna tez kupic wersje z sellita sw200 za te same pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu nowych natchnień wybrałem się do sklepu na przymiarkę, jako że nie miałem zbytnio czasu na włóczenie się po mieście padło na pobliski salon Rolexa a w nim na model Sky Dweller z jasną tarczą i w 18 k. białym złocie. Co można o nim powiedzieć, to to, że napewno wygląda lepiej niż na zdjęciach i jest dość duży/gruby. Pamiętam przed rokiem, kiedy zadebiutował na targach w Basel wzbudził on mieszane uczucia wśród forumowiczów, mnie natomiast się odrazu spodobał, niestety cena za ten zegarek spowodowała, że nie brałem go wtedy na poważnie, a i z przymiarką mi się jakoś specjalnie nie śpieszyło, bo i po co. Zegarek jest do wyrwania za ok. 28 tysięcy euro i jest on w pewnym stopniu konkurencją dla PP Nautilus Annual Calendar. Gdzieś tam mi napewno pozostał w pamięci i zdaje się, że wezme go pod uwagę przy wyborze kolejnego zegarka. Świetnie wykonany, co jak wiadomo w przypadku Rolexa jest normą, no i mimo dość potężnych gabarytów naprawde wygodny, co również mnie zaskoczyło in plus. Bardzo fajny zegarek, który sporo zyskał przy bliższych oględzinach :) Chętnie bym go gdzieś porównał do wspomnianego Nautilusa.

 

post-27475-0-03245200-1382619014_thumb.jpg

 

Więcej na temat samego zegarka można przeczytać w recenzji chronosa :

 

http://chronos24.pl/hands-on-rolex-sky-dweller/

 

Na koniec jeszcze filmek :

 

http://m.youtube.com/watch?v=6ESKmhfXAtU&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D6ESKmhfXAtU


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał mysl intensywnie bo wkrotce swieta......mikolaj i gwiazdka sie szykuje :P


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, z niczym mi się nie śpieszy :) Napewno czekają mnie jeszcze przymiarki takich zegarków jak :

 

- IWC Portuguese Perpetual Calendar z niebieską tarczą

- L&S Datograph

- L&S Grand Lange 1

- JLC Duometre

- AP Diver Ceramic

- GP Chrono Hawk

- PP Nautilus Annual Calendar


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Tylko za ponad 20 KZł chciałoby się coś więcej niż modyfikowaną ETę

 

Wnioskuję zatem, że na zdjęciu nie jest 322701?

W 322701 Ingenieur(pojawiła się również edycja AMG i Mission Earth) na pokładzie jest in-house, myle się?


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, z niczym mi się nie śpieszy :) Napewno czekają mnie jeszcze przymiarki takich zegarków jak :

 

- IWC Portuguese Perpetual Calendar z niebieską tarczą

- L&S Datograph

- L&S Grand Lange 1

- JLC Duometre

- AP Diver Ceramic

- GP Chrono Hawk

- PP Nautilus Annual Calendar

 

 

Michał, ode mnie głos na Datographa w platynie z prostą klamerką A.Lange!

Polecam przymierzyć również Saxonię Ultrathin.

Oba boskie! Od czasu dłuższej zabawy z w/w i Calatravami 5127, 5196(moje dawne ideały) oraz Portuguese 7days i Moserem Mayu, zmieniłem zupełnie podejście do A.Lange und Sohne. Dla mnie to obecnie najlepsza marka zegarkowa bez najmniejszej wątpliwości. Może przesadzę, ale Saxonia Thin podoba mi się pod każdym względem(mechanizm, kształt uszu i koperty, dekiel, bezel, tarcza, indeksy, wskazówki, klamerka) bardziej niż Dufour Simplicity, Moser Mayu czy Patek 5124 nad którymi kiedyś wzdychałem przez 2 czy 3 lata.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba, widze, że wrociłeś i odrazu robisz hałas na forum ;) Dobrze Cię widzieć :)

 

Co do Datographa, to aż się boje go przymierzać, na zdjęciach wygląda bardzo dobrze, mam nadzieje, że na żywo mnie rozczaruje ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję zatem, że na zdjęciu nie jest 322701?

W 322701 Ingenieur(pojawiła się również edycja AMG i Mission Earth) na pokładzie jest in-house, myle się?

Na tamtym pokładzie był inhouse...tegoroczny model tylko stylistycznie i cenowo nawiązuje do wspomnianego przez Ciebie. Ńo cóż w grupie kapitałowej rządzi księgowy z marketerem....z historii biorą to co ma największą wartość ,w tym wypadku logo.

Poza tym i ceną to bardzo fajny zegarek dla miłośników umiarkowanych rozmiarów zegarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba, widze, że wrociłeś i odrazu robisz hałas na forum ;) Dobrze Cię widzieć :)

 

Co do Datographa, to aż się boje go przymierzać, na zdjęciach wygląda bardzo dobrze, mam nadzieje, że na żywo mnie rozczaruje ;)

Dzięki za miłe powitanie, również ;)

Fakt, że niektóre zdjęcia marko potrafią ukazać niektóre zegarki piękniejszymi niż są w rzeczywistości ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W weekend wykonalem przymiarke nr 2 do AP RO 15400ST

http://www.audemarspiguet.com/en/watch-collection/royal-oak/royal-oak-selfwinding/15400ST.OO.1220ST.02

 

Musze stwierdzic, ze po raz drugi kompletna porazka, co gorsza na zdjeciach prezentowal sie znakomicie, szczerze mowiac myslalem, ze przymiarka bedzie tylko formalnoscia przed zakupem. Okazalo sie zupelnie inaczej, po zalozeniu chcialem go zdjac jak najszybciej, wydawal sie parzyc reke i kluc w oczy :blink: . Widocznie zegarek nie dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nigdy nieprzymierzałem AP - bo już na zdjęciach mnie nie przekonuje. Ale może gdybym przymierzył?  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaskakująca opinia. Czytając opinii @carlito1 odnosiłem wrażenie, że jest to zegarek wręcz idealny i nie ukrywam, że bardzo mi się podoba. Jednak subiektywna ocena ma tu istotne znaczenie. Muszę go na żywca zobaczyć, a może i przymierzyć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas - duzo lepsze wrazenie zrobil na mnie PP Nautilus w chrono na niebieskiej tarczy. Ba, inna klasa zegarka. Mam nadzieje przymierzyc w weekend "zwyklego" Nautilusa na niebieskiej tarczy - cos co bardzo mi sie podoba ale nie mialem okazji miec na rece...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.