Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Piaget genialny!

A zdjęcie wcale nie takie złe, trudno zrobić lepsze podczas przymiarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj odebrać zegarek zony i dotknąłem GMT Pepsi. Cena powala - 32 000 eur. Sorry ale moim zdaniem przegięcie ....


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj odebrać zegarek zony i dotknąłem GMT Pepsi. Cena powala - 32 000 eur. Sorry ale moim zdaniem przegięcie ....

 

a masz może foto, lub cos w ten deseń - nie czaję modelu? ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj odebrać zegarek zony i dotknąłem GMT Pepsi. Cena powala - 32 000 eur. Sorry ale moim zdaniem przegięcie ....

Cena dla fanatyków marki (zamożnych) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety... to jest dobre 200gr białego złota...

To ze bialego to nie ma znaczenia ale faktycznie to prawie 6.5 uncji, jakies 7800 usd (6200 eur). Sporo tego jak na zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawanie tyle złota poza powiedzmy prestiżem ma jakiś sens?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak nawiasem to o jakim zegarku piszecie? O Rolexie Pepsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dawanie tyle złota poza powiedzmy prestiżem ma jakiś sens?

Noszenie czegoś poza Perfectem, ewentualnie G-shockiem, poza powiedzmy prestiżem ma jakiś sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszenie czegoś poza Perfectem, ewentualnie G-shockiem, poza powiedzmy prestiżem ma jakiś sens?

Eee. To prowokacja?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Perfect pokaże Ci czas lepiej niż PP, G-shock wytrzymałością i funkcjami też bez konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfect pokaże Ci czas lepiej niż PP, G-shock wytrzymałością i funkcjami też bez konkurencji ;)

Nie polemizuję. Jednak zawsze pozostaje jeszcze jakość wykonania, dbałość o szczegóły, piękna linia i kwestie ogólnego odbioru wizualnego. Od prestiżu te elementy nie są uzależnione, choć na pewno im większą metkę można przed nimi postawić, tym jest łatwiej takowe zrobić. Niemniej jednak na pewno nikt nie powie, że cena jest tożsama z prestiżem :)

Więc ja na obronę PP i innych postawię wygląd i jakość :)

 


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może foto, lub cos w ten deseń - nie czaję modelu? ;)

116719 BLRO

Zdjęcie z netu, nie zrobiłem swojego ponieważ : primo zegarek sprzedany, secundo sprzedawca zna mnie, wie ze to nie moja liga :-)

51FFCF15-2775-45BC-9C05-EA736672630B_zps


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-74845-0-44301700-1412426007_thumb.jpg
 

Seamaster Aqua Terra 150 M Omega Master Co-Axial 41.5 mm

Bardzo trudno było się z nim rozstać. Mam nadzieję, że szybko zagości na stałe na moim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze bialego to nie ma znaczenia ale faktycznie to prawie 6.5 uncji, jakies 7800 usd (6200 eur). Sporo tego jak na zegar

Na pewno jest dużo mniej samego złota, a po drugie przeliczanie kwot według detalu nie ma absolutnie sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest dużo mniej samego złota, a po drugie przeliczanie kwot według detalu nie ma absolutnie sensu ;)

No choc w malej czesci staralem sie ta z kosmosu cene uzasadnic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cen złotych zegarków nawet z mniej prestiżonych firm żadne ceny z kosmosu nie uzasadnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polemizuję. Jednak zawsze pozostaje jeszcze jakość wykonania, dbałość o szczegóły, piękna linia i kwestie ogólnego odbioru wizualnego. Od prestiżu te elementy nie są uzależnione, choć na pewno im większą metkę można przed nimi postawić, tym jest łatwiej takowe zrobić. Niemniej jednak na pewno nikt nie powie, że cena jest tożsama z prestiżem :)

Więc ja na obronę PP i innych postawię wygląd i jakość :)

 

No jak jakosc skoro Perfect lub casio lepiej ci czas pokaze :-) a jaka jest glowna rola urzadzenia zwanego czasomierzem? Czy jakbys mial designerski czajnik elektryczny za 10tys zlotych ale wode by gotowal troche wolniej niz taki z zabki za 120 pln to nienazwal bys tego inaczej niz prestizem czy wrecz snobizmem :). Tak wypada sobie zdac z tego sprawe i ok, mi tak taki prestiz czy snobizm odpowiada ale nazywajmy rzeczy po imieniu Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak jakosc skoro Perfect lub casio lepiej ci czas pokaze :-) a jaka jest glowna rola urzadzenia zwanego czasomierzem? Czy jakbys mial designerski czajnik elektryczny za 10tys zlotych ale wode by gotowal troche wolniej niz taki z zabki za 120 pln to nienazwal bys tego inaczej niz prestizem czy wrecz snobizmem :). Tak wypada sobie zdac z tego sprawe i ok, mi tak taki prestiz czy snobizm odpowiada ale nazywajmy rzeczy po imieniu

A co ma piernik do wiatraka? Dokładność mierzenia czasu nie ma nic wspólnego z precyzją wykonania. Prawie każdy kwarcowy będzie dokładniejszy niż mechaniczny, i jednocześnie może być niedokładnie złożony, z upapraną chińskim klejem tarczą. Jakość wykonania nie ma nic wspólnego z precyzją wykonywania powierzonego mechanizmowi zadania.

 

Jeśli chodzi o przykład z czajnikami, to wodę zagotuje szybciej ten, który będzie miał mniejszą pojemność i większą moc, a jakość wykonania nie ma nic do rzeczy.

 

Snobizm natomiast jest pojęciem negatywnym. To chyba zbyt duże uogólnienie, aby nazywać każdego pasjonata sztuki zegarmistrzowskiej snobem, tylko dlatego, że bierze pod uwagę coś więcej niż tylko dokładność mierzenia parametrów. Snobizm miałby miejsce gdyby celem było zaimponowanie innym, a nie gdy robimy coś dla siebie i jest to nasza pasja.

 

Nie wiem czy faktycznie o to chodziło, czy może daję się w wciągnąć w dyskusję, w której pewnie każdy z nas ma podobne zdanie i rozwodzimy się tylko nad tym niepotrzebnie :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nic nie zrozumiales raczej :-) Snobizm ma bardzo pejoratywne znaczenie, zwlaszcza w Polsce dlatego tak trudno sie pogodzic z tym. A przciez w lekkim wydaniu potrafi byc cool ;). Kupno zegarka powyzej 5-8 tys pln (obojetnie jakiegos) jest lekkim snobizmem - mozesz nazywac pasja.

Czysta pasja jest np chodzenie po gorach. Ale jeden to zrobi wybierajac sprzet w decathlonie a inny bedzie mial gacie z goretxu, kolor paskow plecaka pod okulary, a okulary pod wkladki do butow. Ps. Nie zrozum mnie zle i mozesz to delikatnie nazwac prestizem (unikajac snobizmu) jak Mateusz wyzej slusznie zaznaczyl :) dla mnie zegarkowy snobizm jest ok, gdzies trzeba poluzowac w zyciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, byłbym hipokrytą, gdybym nie napisał, że myślę dość podobnie. Nawet w zeszły weekend prowadziłem dyskusję z moim znajomym na temat znaczenia słowa snobizm. Przy okazji dyskusji o butach, stwierdziłem, że jest coś takiego jak pozytywny snobizm, co spotkało się ze sprzeciwem językowych purystów. Podpartym po chwili definicjami ze słownika języka polskiego i innymi źródłami, które zmusiły mnie do przyznania im racji.

 

Następny dzień spędziłem zamęczając znajomych nauczycieli akademickich studiów humanistycznych i wertując słowniki w sieci, i nic. W sumie nie ma chyba odpowiedniego słowa na to o czym myślimy pozytywny snobizm zegarkowy. Mimo, że pewnie większość z obecnych tu pasjonatów doskonale czuje, że tym właśnie jesteśmy


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116719 BLRO

Zdjęcie z netu, nie zrobiłem swojego ponieważ : primo zegarek sprzedany, secundo sprzedawca zna mnie, wie ze to nie moja liga :-)

51FFCF15-2775-45BC-9C05-EA736672630B_zps

dzięki :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis po popoludniowej kawce odwiedzilem swoj ulubiony sklepik i oto rezultaty:

77C62527-B67C-454C-95DA-319A4B58CF4A_zps

7DDB7157-3BD1-42B5-A377-053DE87BCA2A_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.