Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

To ładny, ładny. Nawet rozmiar bym przeżył (41,5 mm), ale 1,5k zielonych mocno podważa sens takiego zakupu. Chyba, że ktoś buduje kolekcję w oparciu o japońskie czasomierze to wtedy, kto wie.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładny, ładny. Nawet rozmiar bym przeżył (41,5 mm), ale 1,5k zielonych mocno podważa sens takiego zakupu. Chyba, że ktoś buduje kolekcję w oparciu o japońskie czasomierze to wtedy, kto wie.

 

Moim zdaniem bardzo ładny zegarek (wnoszę po zdjęciach i filmie). W tej cenie jest chyba poza wszelką konkurencją. Automat (już nie mówię że in hause bo to oczywiste) na 34 kamieniach, ze stop sekundą, szafir z antyrefleksem, z małą sekundą (lubię taki system), datą, chronograf z tachymetrem za 5.5k. jedyne czego mu brakuje to zapewne napisu Swis made. Jeżeli jakość na zwykłym japońskim poziomie to zdecydowanie wart swojej ceny. Bo jaki lepszy chronograf? Tissot z plastikową etą C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan - Coś chyba pomieszałeś, albo źle się wysłowiłeś ?

Jedyne co można podważyć to sens chęci posiadania chrono !

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z VAT ten zegarek kosztuje prawie 7000 zł. Pomijam koszty wysyłki i przewalutowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje jakieś 6,5-8k w zależności od miejsca i okoliczności zakupu.

Podobnie Seiko (Ananta), kiedyś rozkminiałem teraz piszę z pamięci - jeden i drugi posiada chyba koło kolumnowe.

Jedyna alternatywa jaka przychodzi mi na szybko do głowy to Longines

Co chcesz mi uzmysłowić pisząc cenę - bo nie rozumiem, albo nie chcę ?

Chyba jedynie to, że jest absurdalna i należy patrzeć na Swiss ?

To ja tobie na to, że kosztuje tyle ile kosztuje i każdy wybierze to co mu się bardziej podoba.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe swiss made chrono, z własnym mechanizmem za 8k? Może być ciężko...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje jakieś 6,5-8k w zależności od miejsca i okoliczności zakupu.

 

Myślę, że większość użytkowników forum wolałoby trochę dołożyć i kupić używanego Speedmastera. Ale wiesz co? To tak banalny i oczywisty wybór, że faktycznie - wolałbym Anantę.

 

Od razu, aby wyprzedzić słowa krytyki - Omega Speedmaster to kultowy i piękny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość użytkowników forum wolałoby trochę dołożyć i kupić używanego Speedmastera. 

Nic nie mam do Speedmastera - może i chciałbym go mieć.

Tylko wiesz co mnie wkurza na wszystkich forach ?

Właśnie to "trochę dołożyć" a w tym przypadku to trochę to 2x tyle! (porównuj proszę nowy zegarek do nowego a nie nowy do używanego, bo używany Orient też na pewno kosztuje inne pieniądze)

I tak można dokładać w nieskończoność ...

Takie wzajemne nakręcanie się i ... ... i nabijanie kabzy producentom - tak to działa.

A ja nigdy nie miałem i mieć kompleksów nie będę, że czas pokaże mi Seiko 5 czy Orient ...

Bo to wszystko to w gruncie rzeczy tylko złom zegarkowy ...

Nauczyłem się akceptować rzeczy takie jakie są i ile kosztują, mam zachciewajkę, stać mnie to kupuję

Nie stać mnie, a co ważniejsze nie spełniają moich wymagań to omijam to szerokim łukiem grzecznie mówiąc...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Burns. Sprzedaż internetowa, używane zegarki, fora to jest nikły procent rynku zegarków i nie ma wpływu na sprzedaż zegarków w salonach, więc Orient ma szansę się sprzedawać.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan - Coś chyba pomieszałeś, albo źle się wysłowiłeś ?

Jedyne co można podważyć to sens chęci posiadania chrono !

 

Sensu chęci się raczej nie da podważyć. Na tym polega chęć - "chcę mieć"  :)

A sens posiadania chrono... no cóż użyteczność raczej mała, jak bym miał to pewnie bym użył (raz na "jakiś" czas) a że nie mam to nie używam i też jest dobrze. Moim zdaniem ciekawa i pożądana (przeze mnie) komplikacja, użyteczność na poziomie posiadania Divera podczas mycia rąk, jak ktoś fajnie zauważył  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przymierzalem. Nadgarstkowego nie mam, odwagi mi braklo przy bardzo nachalnej obsludze. W Angli znizki sa trudniejsze do osiagniecia to w ofercie jest...kredyt 0% na 4 lata :D

 

Niebieski, mimo pierwszego zachwytu, jest bardzo niekorzystny. Kolorystyka, a raczej odcien, infantylna. Nie przypadl mi do gustu.

post-68673-0-45784800-1443164075_thumb.jpg

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przymierzalem. Nadgarstkowego nie mam, odwagi mi braklo przy bardzo nachalnej obsludze. W Angli znizki sa trudniejsze do osiagniecia to w ofercie jest...kredyt 0% na 4 lata :D

 

Niebieski, mimo pierwszego zachwytu, jest bardzo niekorzystny. Kolorystyka, a raczej odcien, infantylna. Nie przypadl mi do gustu.

ale ten obok czarny jaki ładny ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zalety tego zegarka, jako twardziela, bardziej współgrają z gumowym paskiem w kolorze tarczy. Przynajmniej mi taki bardziej się podoba. Pomijam kosmiczną cenę za bransoletę. :(  

 

Dokładnie tak jak piszesz. Początkowo bransoleta bardzo podobała mi się na zdjęciach, ale podczas użytkowania stwierdzam, że oryginalna guma świetnie leży i wyjątkowo pasuje do charakteru tego zegarka. Tak więc obecnie nie dopłaciłbym do bransolety nawet 200 zł, a co dopiero tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bende " musial tego niebieskiego zobaczyć na zywo, miałem nadzieje ze ten kolor bedzie bardziej ze tak powiem " soczysty "


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Początkowo bransoleta bardzo podobała mi się na zdjęciach, ale podczas użytkowania stwierdzam, że oryginalna guma świetnie leży i wyjątkowo pasuje do charakteru tego zegarka. Tak więc obecnie nie dopłaciłbym do bransolety nawet 200 zł, a co dopiero tyle.

 

Przy jednym zegarku miałbym wątpliwości, ale jeśli traktować go jako zegarek zadaniowy, to tylko na gumie i w kolorze tarczy. 

Victorinox`owi udało się stworzyć zegarek kwarcowy w rasowej kopercie o ciekawym design, z tarczą bardzo ciekawą i nie trzeba go oszczędzać w ekstremalnych warunkach. Pasuje do wody, błota, roweru, śniegu i ogrodu. O ile nikt go nie założy do garnituru, to pozostanie fajnym zegarkiem sportowym i ekstremalnym. W mojej opinii bransoleta jest mu niepotrzebna.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Fortis pojedynkował się z Seiko Anantą. Jak wypadł mój najnowszy nabytek w starciu z japońskim czasomierzem?

 

913_22222.jpg?__no=1

 

977_333333.jpg?__no=1

 

Zegarek po lewej jest lepiej wykonany i prezentuje wyższy poziom. Lepsza koperta, lepsza koronka, trzy poziomy lepiej wykonana bransoleta, co zresztą widać na zdjęciu.

 

Mimo to, Ananta, czego niestety już nie widać na zdjęciu, ma przepiękną tarczę, która przyciąga wzrok. Podejrzewam, że w świetle dziennym, czasomierz tylko by zyskał. Byłbym skłonny kupić ten zegarek, po uprzednim pozbyciu się wspomnianej bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ta Ananta miała cenę na metce?


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże 7600-7700. Uprzejma Pani wspomniała na dzień dobry o rabacie 10%.

 

Ananta ma swoje słabe strony, ale na szczęście można się ich pozbyć przy pomocy narzędzia i cieszyć się fajnym zegarkiem (ach, ta bransoleta). Muszę się koniecznie rozeznać w kwestii MM. Z tego, co wstępnie czytam, część forumowiczów ma mieszane opinie na temat tej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM to linia Prospex.

W sumie ten model Ananty nie porywa natomiast taki SRQ003 świetny jeżeli chodzi o tą linie podoba mi się od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Ananta z tych tańszych i mniejszych (42 mm?), bez koperty katana. Mnie i tak się podoba -  szczególnie szeroka luneta, trochę jak w morionowym GSie.

 

Nigdy nie widziałem na żywo Ananty, ale zaskoczyła mnie opinia odnośnie koperty. Ze zdjęć z neta wnioskowałbym, że ten model ma ją zdecydowanie ciekawszą od Fortisa ze względu na urozmaicone szlify. Pilot ma za to piękny odcień tarczy, jest klimat vintydżowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dwie takie Omegi przymierzyłem :)

 

a6c43265a075.jpg

 

74cf01fdbcd6.jpg

 

2ee920949076.jpg

 

5e4ec3ab3eb3.jpg

 

82ab861c967c.jpg

 

bardziej podoba mi się Spectre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy nie widziałem na żywo Ananty, ale zaskoczyła mnie opinia odnośnie koperty. Ze zdjęć z neta wnioskowałbym, że ten model ma ją zdecydowanie ciekawszą od Fortisa ze względu na urozmaicone szlify.

A ja akurat widziałem kilkukrotnie i stwierdzenie, że ten Fortis "jest lepiej wykonany i prezentuje wyższy poziom. Lepsza koperta, lepsza koronka, trzy poziomy lepiej wykonana bransoleta"

traktuję albo w kategorii żartu, albo przysłowia "każda pliszka swój ogonek chwali".

Ok, moim zdaniem również połączenie bransolety z kopertą w Fortisie ma lepiej zachowane proporcje, ale 3 poziomy lepiej wykonana- bądźmy poważni.

A już określenie koperty jako lepiej wykonanej w Fortisie :lol: - piękne, skomplikowane szlify/szczotkowania w Anancie vs prosta jak budowa cepa i wykonana bez szału w Fortisie-

ciężko je porównywać, a jeszcze stawiać Fortisową wyżej  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.