Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że Marek chciał pokazać tym zdjęciem, że można ładnie poumieszczać śrubki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że się nie obracają to nie jest to jakiś wielki wyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może śruby dokręcone są z odpowiednim momentem, by utrzymać szczelność, a nie "ładność", stąd ułożenie nacięć łebków jest przypadkowe?

 

Czy myślicie, że jednak ostro tam piją...

Myślę, że rzeczywiście pomimo wszystko mogli to lepiej zrobić

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Marek chciał pokazać tym zdjęciem, że można ładnie poumieszczać śrubki...

Dokładnie tak.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczynem byłoby obrócić łeb "śruby" w tym AP...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odciągnąć myśli w kierunku czegoś ładnego, zdjęcia z dzisiejszych przymiarek Nomosa. Model Ludwig, który chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie. W dwóch rozmiarach. Który Waszym zdaniem lepiej się prezentuje? Wydaje mi się, że jednak 38?

 

Jeśli chodzi o sam zegarek to co tu dużo mówić... śliczny. Sam tego nie pojmuję, bo jest przecież delikatny, minimalistyczny i do bólu prosty. Ale to w połączeniu z wykonaniem robi niesamowite wrażenie. Z marszu rozłożył na łopatki garniturowego Zenitha i IWC przymierzane równolegle. Nie wspominając nawet o tym, co tyka w Nomosie w porównaniu do pozostałej dwójki.

 

Gdyby ktoś się zastanawiał, nie ma nad czym. Brać :)

 

iPzFiVL.jpg

 

hPjWje5.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa leżą świetnie.

W dodatku obydwa mają równie dobre proporcje.

Trudny wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może śruby dokręcone są z odpowiednim momentem, by utrzymać szczelność, a nie "ładność", stąd ułożenie nacięć łebków jest przypadkowe?

 

 

Nie o to chyba chodzi, zegarki, drogie zegarki powinny być precyzyjne, w wyglądzie też. ^_^

Za "X" kwotę można chyba tak "nagwintować" śrubki by tworzyły spójną całość a nie "bałagan artystyczny" :)

 

Wyczynem byłoby obrócić łeb "śruby" w tym AP...

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35mm

 

Zenith rozumiem niechlubny z sw w środku?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 35mm.

Zazdroszczę ubioru służbowego, jest tyle fajnych garniturowców, a człowiek musi nosić nurka ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie jednak rozważyć 35 mm.

 

35mm

Zenith rozumiem niechlubny z sw w środku?

 

Czy niechlubny... cóż... może nie tyle niechlubny, co niedostatecznie wyjątkowy :) Nie tylko zresztą o mechanizm chodziło. Mierzyłem Zenitha i IWC ponieważ szalenie lubię te manufaktury. Jednak, w kwestii wykonania musiały zejść na dalszy plan.

 

Tylko 35mm. Zazdroszczę ubioru służbowego, jest tyle fajnych garniturowców, a człowiek musi nosić nurka ;-)

 

Strój akurat nie do końca służbowy. Tak dziś wyszło, że garniturowiec pasował idealnie. W mojej branży akurat czasem trzeba dostosować się w drugą stronę i, aby kontrahent/partner nie czuł się nieswojo, założyć służbowe jeansy :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 35 mm :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 lepiej u Ciebie wygląda, choć 38 kompromisowo też daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos również na mniejszą kopertę. Sam nie dawno stałem przed wyborem gabarytów zegarka i postawiłem na małą kopertę. Dziś nie żałuję. Nadgarstek 18 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

tak z ciekawości,gdzie w Polsce przymierzałes Nomosa i czy w ogole bylo to u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosy są ok, jednakże mają jeden feler, który mi przeszkadza, a mianowicie długie uszy i odsunięte od koperty teleskopy wskutek czego między paskiem a kopertą jest duża szczelina. Nie podoba mi się to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosy są ok, jednakże mają jeden feler, który mi przeszkadza, a mianowicie długie uszy i odsunięte od koperty teleskopy wskutek czego między paskiem a kopertą jest duża szczelina. Nie podoba mi się to strasznie.

Tak samo ma Stowa np. Antea.Też średnio wyglądają w niej długie uszy.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości,gdzie w Polsce przymierzałes Nomosa i czy w ogole bylo to u nas?

Nie Polska niestety. Długo chodził mi ten zegarek po głowie i jak tylko okazja się nadarzyła, przymierzyłem. Berlin.

 

Te długie uszy to faktycznie element charakterystyczny i ja bardziej traktuje to jako ich smaczek. Nie muszą robić wielkich patelni, żeby zegarek ładnie się układał. Wcześniej w głowie miałem jednak Tangente z datą, ale Ludwik mnie ujął, owinął wokół palca, zaczarował i obezwładnił. Świnka skarbonka już zbiera monety :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie przymiarki, za dwoma podejściami w JS Watch. Najbardziej urzekł mnie model Frisland.

 

Ab9df6O.jpg

 

f3soMvT.jpg

 

Coś w nim jest. Jakoś wykonania jest naprawdę na wysokim poziomie. Ta tarcza, te indeksy, słodko. A firmę tworzą tylko cztery osoby.

 

Gdyby ktoś chciał zobaczyć trochę więcej ich modeli, pełną sesję umieściłem w tym wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118188-wizyta-w-js-watch/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjWtsjv.jpg

Zegarek na żywo jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach :) jeden minus, pasek był trochę za wąski w uszach, może to tylko kwestia złego ułożenia.

gusDvF3.jpg

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trójkącik czerwony pasuje jak jamnik do dyliżansu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.